bugün

acıların en büyüğüdür. sevgi bitmemişse o sevgili gitmeyecek ve insanın yüreğini yürekkurusu olup, kıtır kıtır kemirecektir. gözyaşları insanın kalbine günler, haftalar, aylar boyunca aka aka ateşi söndürecek ve yeni sevgiliye seni seviyorum diye haykırma fırsatı doğacaktır.
boş işler bunlar. kısa süre sonra her yapan bu cümleyi kuracaktır. * *
akabinde sana hayatta mutluluklar yanıtının alınacağı cümledir.
(bkz: zamanında sevmek)
zamanın durduğu andır, o an konuşmak belki de size yapılabilecek en büyük eziyettir. bu nedenle bu cümleyi içinizden söyleyin daha az yıkım yaşarsınız.
son kez tutarsın elini ama aslında tutmaman gereklidir bilirsin, çok zordur konuşmak, dilin düğümlenir konuşurken ama hiç bir söz söylemeden de veda etmek istemezsin. ağzını açarsın kendine ii bak gibi klasik cümleler kurmayı düşünürken bi anda ağzından seni seviyorum çıkar. gözlerine bakar, sen de ona. ne yapacağınızı şaşırırsınız. sonra yavaş yavaş elleriniz ayrılır. son kez bakarsınız birbirinize. sonra arkanı dönersin. iki damla yaş düşer.

üstteki olayın yaşandığı durumdur. acıdır, acıtır.
eski olma konusunda ısrarcı olan sevgili için sarf edilmemesi gereklidir . eger eski sevgili olacaksa zaten sevgi kalmamış olması gereklidir . seni seviyorum demek de aslında pek de anlam kazanmaz .
Hiç demezseniz içinizin de acımayacağı cümleyi son kez demiş olma durumu.
cevabını beklememek ve çekip gitmektir.
herşey bitmiş ya da bitmek zorunda olduğu anlar o'nu sevdiğini söylemek; çekilen acılara,kayboluşlara,gözyaşlarına,kaçışlara,kavgalara rağmen, giderken bile'seni seviyorum'diyebilmenin verdiği en büyük keyif.
Hangi son kez?
(bkz: Eski sevgiliyi unutamamak)
severek ayrılmanın kotu yanıdır.son defa seni seviyorum demek hayatın en zor şeyi.herzman kalbindaki taht onun olacak ama sen birdaha o tahın saibesini yanında bulmayacaksın.kader derler kadere küfredersin ama sunuda bilirsin ayrılık her aşkın karderinde var ve ayrılıklar sevdaya dahildir.
beni sevdiğini hiç söylemiyorsun lafı artık günlük sohbetlerin içinde sıkça geçer olmuştu. hayatta en sevmediğim şey "yarın ne giyeyim" sorusuyla "beni sevdiğini söyle" lafıdır. bunları cümle şeklinde kurup da bana yöneltenlerin çocukluklarına inip onları orda terbiye edesim gelir. o derece.

neyse. son "beni sevdiğini hiç söylemiyorsun" lafından sonra beynimdeki pompolanan kan ve alyuvar sayısı arttıkça dişlerimi sıkıyor tanrıya bana sabır vermesi için içimden dua ediyordum. sorun sende değil bende lafı kar etmiyordu artık. çıplak ellerimle boğazına yapışıp seni seviyorum dedim, pembe dili ağz...

tövbe yarabbim ya. seviyorsan sürekli söyle, son mon olaylarına takılma be yazarcığım aaa! son kez senden duyarsa da o onun bileceği iş.
muhtemelen yalan atmaktır.
(bkz: eski sevgiliye demediğini bırakmayan yazarlar)
hiç bi b.oka yaramayacak bosa nefes harcama eylemidir.
(bkz: ağlasam inlesem neye fayda)
Akşam oluyor
Belki
Belki deme artik
Neden?
Terkettin beni.
Biliyorum.

Neşterimi geri ver gitmeden ruhumdaki yarayi yaracağim ayak uclarima kadar ki geceleri yinelenen birlikteliğimizin hüznüyle yeniden o neşterle sevişebileyim!!

dedirten ağlatan zırlatan olaydır...
yapılmaması gerekir. o iki kelime gelse de dilinin ucuna onu orada tutmayı bilmek gerekir. çünkü arkasından acıdan başka hiç bir şey gelmeyecektir, bunu bilmek ona göre hareket etmek gerekir. ne gerek var artık senin hayatındaeski sıfatını almış birine onu sevdiğini söylemeye. zaten onu hala seviyorsan o sıfatı bir türlü alamamış demektir ya neyse..
eski sevgiliye "son kez seni seviyorum" demektir... çok can yakmıştır gitmeden önce sevgili, kan damlıyordur her yanınızdan.. vazgeçememişsinizdir yine, her an kendi eliyle açtığı yaralarınızı saracağını düşünürsünüz.. gelmez, sarmaz.. kan kaybedersiniz, ruhunuzu kaybedersiniz.. sevginizi, sevgilinizi kaybedersiniz.. içinizden atarsınız yavaş yavaş kanınızla birlikte, kanınıza karışmış sevgilinizi.. son damlasına geldiğinizde, "son kez seviyorum seni" dersiniz.. ve biter..

seni seviyorum.. seni son kez seviyorum...
son kez..
son..
so..
s..
eski olan unutulmamışsa son yoktur..
ruhu rahatlatacaksa yapılması gereken ama aslında saçma ve bir o kadar da gereksiz eylem.
(bkz: göt kaldırma)
saçmalığın önde gidenidir. madem seviyorsun o senin niye artık eski sevgilin? yok severek ayrıldık durumunu da anlatmayın artık. fena halde baydı çünkü.
karşılık beklemeden seven bünyenin yüzlerce kez tekrarlayacağı eylem...
her biri, yenisi söylenene kadar son kez söylenmiş seni seviyorum cümlesi olacaktır.
Son kez söylemek son kez yapmak manasında değildir. yüzüne son kez sesli söylense de kalp uzun süre taşır izlerini.
gözlerinizi pörtletip, kaşlarınızıda küçük emrah tadında ama yenilmiş fakat gururlu bir lavuk.. pordon; şovalye edası ile bakarak, höykürmeden söylemek lazım. son bir defa sarılırsınız birbirinize,
iyice sürttürün memişlerine, kalçalarına çünkü sizi bu kafayla çok soğuk ve abazan geceler beklemekte. 31 e iyi malzeme olur.