bugün

günümüzde gelenek halini almış sorundur. zamanında uğrunda ölürüm denilen eski sevgili ayrılındıktan sonra nefret ettiğiniz objeler arasına girer. nefretin ilk sebebi daha önce sevmenizdir, sevilmeyenden nefret de edilmez. diğer büyük sebepleri ise arkadaşların sizi doldurması, eski sevgilinin arkadaşlarının da onu doldurmasıdır. aşk sonunda nefrete dönüşmüştür. buna aşk denilir mi derseniz hayır derim tabi.
(bkz: hırsızın hiç mi kabahati yok)
*
düşman kelimesi biraz ağır kaçsa da, nefret tohumlarının ekildiği bir gerçektir. Nefret haklı veya haksız aramadan ilişkinin her iki tarafı içinde geçerli olduğu gibi terkeden taraf * için terazi biraz daha ağır basmaktadır.
eski sevgili kisisi yuzunden hayatinizdaki en buyuk kazigi yemisseniz, sizinle bir kedinin fareyle oynadigi gibi oynamissa kacinilmaz durumdur.

dusmanliginizi one cikarmayip, dost gibi gorunup ondan intikam almak gerekir aslinda. ama kendinize zarar vermeden.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü hala seviyorsunuzdur.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü size ilişki sırasında bir ton dert çektirdiği halde öğrendiğinize göre yeni sevgilisine mutlulukların en büyüğünü yaşatıyordur.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü sizin arkadaşlarınızdan biriyle çıkmaya başlar.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü sizi aldatmıştır.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü "ayrılalım" kelimesini yüzünüze bile söyleyememiş ve sizi bir mesajla terk etmiştir.,
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü foyaları meydana çıktıkça salaklığınızı anlar, kendinize kızmak daha zor geldiği için ona sararsınız.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü ona en çok ihtiyacınız olduğu anda sizi ortada bırakmıştır oysaki siz onun en zor günlerinde yanında olmuşsunuzdur.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü ilişkinizin sırlarını başkalarının ağzından duyarsınız.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü "ben sana layık değilim" "sen benim için çok iyisin" zırvalarıyla sizi bir çocuk gibi kandırmaya çalışmıştır.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü nefret sevgiden daha kolay unutturur insanları.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü içinizde bir türlü eskiyemez, eskitemedikçe daha çok sinirlenirsiniz.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü siz acı çekerken onun için hayatın hala devam etmesini kaldıramazsınız.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü içinizde biriktirdikleriniz açığa çıkmıştır.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü yeni sevgilisiyle yiyişirken görmüşsünüzdür.
eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü sevginizi üstünde taşıyamayan bir insan nefretinizi taşımalıdır.

eski sevgiliye düşman olursunuz çünkü düşman olmazsanız unutamayacağınızın farkındasınızdır.
savunma mekanizmasıdır . düşman olmak zorundasınızdır çünkü en güzel hayallerinizi , ümitlerinizi yaşadıklarınızı ve en önemlisi yaşayacaklarınızı da beraberinde götürmektedir . bu ızdırabı kaldırabilmek çok zordur . önce aşkınız kine dönüşür , sonra nötrleşirsiniz ona karşı ; bu durumların tek çözüm yolu sabretmekte yatar .
(bkz: platonik aşka düşman olmak)
eski dosttan düşman olmaz demişler. nefret duymak düşmanlıkla eşdeğer olamaz hiç bir zaman.
Mutsuz olduğunda suratınızda bir tebessümle 'her zaman yanındayım' demektir. *
onu unutamamış olmanın en belirgin kanıtıdır.
Her 2 sevgilinin ayrıldıktan sonra birbirine yaptıkları eylem.
çok gereklidir yoksa her fırsatta geri dönme durumu ortaya çıkabiliyor.
ahmak insan eylemi.

bunu daha kaç kere söyleyeceğim bilmiyorum ama eski sevgililer birer dosttur, bağrınıza basın onları.

artık vazgeçin sevgilimden ayrıldım, lanet olsun, ondan nefret ediyorum, çok üzgünüm ve melankoliğim, eski sevgilime düşmanım duygudurumlarından.

bunun ne kadar kroca olduğunun farkında değil misiniz?

ya da sevgilinizle mental olarak hiçbirşey paylaşmadınız mı siz?

ilişkiniz süresince birbirinize mal mal "seni seviyorum aşkooom" mesajları mı çektiniz?

eski sevgilinin falanca kitap hakkındaki yorumlarını hiç mi merak etmiyorsun?

ha tabi siz ayrıldınız, kahrolsun eski sevgilin, yorumu da yerin dibine batsın değil mi?

akıl fikir.
gereksizdir. gitmiştir bitmiştir. ne bok yemişse yemiş boşverindir. kimse sizden önemli değildir.
onu önemsediğinizin hala unutamadığınızın en önemli göstergesidir. yapılması gereken düşman olmak, dost olmak değil onu unutmaktır.

:" şimdi sende herkes gibisin." deyip geçmek lazım..
Nedeni bulunamayan ve gereği de olmayan aktivite.
gereksizdir.

hayatın işleyişi gereği birileri hayatınıza girip çıkacak. sevilmeyeceksiniz, kırılacaksınız, üzüleceksiniz.. lâkin, tüm bunlar zamanında sevdiğiniz, gönül verdiğiniz birisine düşman olmanız gerektiği anlamina gelmiyor.

kim olursa olsun yıllar sonra oturup bir kahve içiyorum ben mesrla, inanılmaz bir geriye dönüş hissi yaratıyor. aylarını, yıllarını geçirdiğin bir insan karşında, hayatlar değişmiş, sen değişmişsin, dünya bile aynı kalmamış.

çocukluktur efenim, gerek yoktur. gidenin gönlü hoş olsun.
6 ay sonra hiç birşey kalmıyor.sıfırlanıyor.ne güzel şey ya bu zaman denen ilaç *
düşman değil de pişman olduk.
unutmazsanız, düşman olursunuz
anlamsız.
Pkklı falan mı bu meret niye düşman olalım anlayamadım.
Asla kin ve düșmanlik beslemem her ne kadar Beni baskasi için terkettiysede.
GEREKSiZ EZiKLiK HALi.
Şu hayatta hiç varolmamış gibi düşünmek en güzelidir, düşmanca üstüne gitmeler, tehdit etmeler, laf sokmalar ancak unutamadığınızı gösterir.
güncel Önemli Başlıklar