bugün

herkesin başına gelen bir şey. sırf sinirimden, görsem ağzını burnunu dağıtıcam mesela ama adam o kadar mükemmel ki yolda bile göremem.
mükemmel olmasa bile ayrıldıktan sonra terk edilen tarafsaniz mükemmelleşecektir. kacari yok.
yoktur öyle bir şey, o sadece ayrıldıktan sonra kıymete binmesi olayıdır.
insanı en çokta bu mükemmelliği sizden başka birileriylede paylaşabilme ihtimali kahreder.
karşınızdaki kişinin hala eski sevgili sıfatına eremediğinin göstergesidir.
ileriki zamanda eski sevgilisinin zaman zaman aklına gelecek,
zaman zaman pişmanlık yaşamasına neden olacaktır.
Akla bazı sorular gelir: Acaba nasıldır?Ne yapıyordur?Sevgilisi var mıdır?
Ya sevgilisi ve de mutluysa hayır hayır düşünmek istemiyorum.
Nereden geldi şimdi aklıma gibi düşüncelerle içsel savaş yaşanır.
En kötüsü de acaba arasam mı? Arasam açar mı?
Msnini geri mi eklesem? Başka bir msn adresi açma zamanım gelmiş,
ondan ekleyim. Örnekler çoğaltılabilir.
Evinin önünden mi geçsem, mahallesinde volta mı atsam.
Acaba denk gelir miyiz?Görür müyüm?
Akla neyin geleceği kişiden kişiye değişir.
Ancak ortak nokta önceden fırsat varken üzerinde durmadıklarımız ve yapmadıklarımızdır.
Evinin adresini bile bilmeyen bir kişide, ayrılınca o ev büyük bir merak konusu olur.
Önceden hiç merak etmediğiniz ailesi, keşke tanışsaydım şimdi onları arardım.
gibi önceden akla gelmeyen şeyler gelir. Normalde yapmıcağımız şeyleri yapasımız gelir.
Yani sevgiliyken bir kere mahallesinde gezmemiş volta atmamış kişi,
ayrılınca mahallenin bir numaralı müdavimi de olabilir.
Önceden içine doğru düzgün bakılmamış gözler,ayrılınca dünyanın en manalı gözleri olur.
kaçan balık tatlı olur.
Aslında şu bir gerçek ki, eski sevgililerimiz mükemmel değildi.
Kaybetmekle beraber geçmişi baştan yazarız.
Bugün o kişi dönse yine kavgalar edilip,değeri bilinmeyecektir.
Bu çocukluğu özlemek,nerede o eski bayramlar demek gibi birşeydir.
Ancak o zamanı yaşarken de feci sıkıcı gelirdi değil mi?
Rahat olun azizim. Sadece algısal bir yanılgı bu.
Eskiler asla mükemmel değildir. Sakın böyle bir fikre kapılmayın. Öyle olsaydı hala olması gerektiği yerde olurdu
sevgili kelimesinin önüne "eski " sıfatını aldıysa, hakettiyse ne kadar mükemmel olursa olsun artık hiçbir değeri yoktur.
öyle olsaydı eski sevgili olmazdı.
bir ilişkiyi yürütmek için sevginin yeterli olmadığını gösterir. eski sevgili mükemmel de olsa onu çok seviyor da olsanız beraberlik mümkün olmayabilir.
kendi içimizde yaşadığımız savaşın ağır bir faturasıdır sadece. asgarisini ödeyin kurtulursunuz. *
Yenisinden sıkılmıstır.aradığını bulamamıştır.ilk özlediği eskisi olur.aşktan degil yani panik yok.
bunu dile getiren kişinin, kusurun tamamen kendisinde olduğunu bilmesi gibi bir erdeme sahip olduğunu anlatan tespit.
zira madem mükemmeldi de neden ayrısınız ve niye eski şu anda diye sorarlar adama.

mesela benim için; eski mertebesinde çoktan yerini almış kişiler asla mükemmel olamaz..
benden ayrılanların hissettiği duygudur, ama ne yazık ki o fırsat bir daha ayağına gelmeyecektir zaten ona en çok koyan da budur.
eski sevgilimin sarfettiği kelimelerden bir tanesi. geçti bor'un pazarı be güzelim. kıymetimi zamanında bilseydin, çocuklarının da babası olmaya hazırdım zaten.
yerinin doldurulması zor olur.
mükemmel olsaydı ''eski'' sevgili olmazdı.
ne yazık ki her zaman kaybedildikten sonra anlaşılır.
mükemmel olsaydı beni bırakmazdı. Aklı başında olan insanın yapacağı eylem değil bu aslanım.
eski sevgilinin mükemmel olması değildir durum. ona lan aşkının büyüklüğüdür bu.
eski sevdiğinin mükemmel biri olmasından daha kolay atlatılır bir durumdur, en azından bir zamanlar sevgilin olması ile avunabilirsin.
olmuşla ölmüşe çare yok arkadaşım pişmanlık yok, keşke yok. ya da olmamalı. zaten sen bırakıp giderken yakıp yıktığın hiçbir şey yerine gelmez. karşı taraf hele daha da uzaklaştırır seni kendinden çaresizlikten. bittiyse geçmiş ola.
(bkz: imkansız)
yenilerinin eskiyi aratması yerinin doldurulamamasıdır. pişmanlıktır. eski sıfatını almasına rağmen mükemmel denilense gerçekten öyledir.
mükemmel olduğu için terkedilecektir.