bugün

üstelik sizi terk etmesine ragmen, pişmanım dıyen sevgilidir. şu an basıma gelmıs bulunmaktadır. bu durumda ne yapılmalıdır. zaten o sevgılı unutulmamıstır.

edit: lütfen mesaja cevap vermeyınız. bunu anladım.
okumadan silmek, bitti. geri dönüşü yok. *
Yüz vermemek gerek yoksa gerçekten umutlanıyorlar. Birde genelde arkadaş olarak kalabiliriz derler yememek gerek. Sonuç olarak mesaj hakkın yokmuş gibi davranıp cevap atmayacaksın kendini tutacaksın. illaki bir zaman sonra anlar.
cevap bile verilmemelidir. terk ederken aklın neredeydi?
hiçbir şey. sessizce geçmesini beklemek gerekir. bir süre sessiz kalın gider o.
kendi etrafında dört kere dönmek, telefonu havada sallamak, çevrede bağırarak koşmak ve yedi kere zıplayıp ayna karşısında "ne yapıyorum ben?" demek.

ne yapılabilir ki. insanca ayrılınmışsa cevap verilebilir, diğer durumda mesajı okumaya bile gerek yok.
Defter ayni olduktan sonra yeni sayfa olsa ne olmasa ne.
"dur, yazma bişey, etme, engelle" demek kolay ama öyle olmuyo, cevap atıyosun. Sonra yine gidiyo. Kısaca siktir et sayın yazar, yine yüzüstü bırakacaktır seni. Bizzat deneyim konuşuyo burda...
gülücüğe odaklanmaktır.
kişiden kişiye değişir.
cevap yaz. ben de özledim de.
gururunu boşver.
o pişmansa ve sen bir şans daha vermezsen bil ki sen de pişman olacaksın.
hiç bi yanıt atılmamalı her ne kadar zor olsa da ki sevmişsen zor gelir dayanmak.
boş mesajla cevap vermek en iyi yöntem.
kimin kimi terk ettiği önemli değildir. "arkadaş kalalım" a hayır diyemeyenin göze aldığı risktir.
boş ev aramak.
hayır demek -miş.
cevap vermeyin.
dikkate alınmalıdır. nihayetinde bir şeyler yaşadığın insandır ve bir konuda sende yardım isteyebilir. gerekirse kilometrelerce yol gidersin yanında olursun.
seni kaybettiğini anlamalı bence.
merak etme yine arar zaten.
değer verdikçe değerin azalır.
(bkz: ananı da al git)
öncelikle o mesaj atıldığında bir kalp atışı hızlanması, bir panik yaşandıysa o sevgili unutulmamıştır. ve eğer atılan mesaja cevap verilirse; bu işin sonu barışma olacaktır. *
aradan 2 ay geçmiştir, sen artık kendine yeni bir hayat kurmak istemektesindir, hatta başkalarıyla konuşmayı bile düşünüyorsundur. artık sadeec mutlu olmak istiyorsundur. 3 yıldır her gün gördüğün adamla 2 aydır muhattap bile olmamışsındır ve yavaş yavaş o olmadan da gülebildiğine zor da olsa inanmaya başlamışsındır. bir gece işten gelmişsindir, mutlusundur o gün, yine onun yokluğunda saçma sapan küçük bir şeyle kendini avutmaktasındır. bir anda telefonun titrer ve hiç aklında bile yokken, onun numarasını görürsün gönderen kısmında. numarasını silmişsindir sanki numara silinince ezberden atılıyor gibi. elin ayağın dolaşır, kalırsın öyle. içinde bir şey ayağa kalmış dans ediyor gibi sanki, içinde bir şey yanıyor gibi. 2 aydır ne söyleyip de doldurduysan kendini ona karşı, 2 aydır her gece ne kadar ağladıysan, her gün her saat yaptığı bütün pislikleri tekrar tekrar hatırlayıp soğuttuysan kendini ondan; bir anda gidiverir. iki aydır dünya gözüne ilk defa bu kadar tatlı görünür. ben bu durumda cevap vermedim. ama eğer gerçekten pişmansa ısrarcı oluyor. 2 hafta cevap vermedim hiç bir şekilde, aradı açmadım. 2 hafta sonra yazdığı uzun bir mesaja alakasız bir smiley gönderdim. ve sonra tam 5 ay sonra affettim. sonuç: eğer affetmek istiyorsan mesaj yaz, o cevap giderse barışacaksınız demek. ama şu da var ki, bir süre sonra her şey eskisi gibi oluyor evet, mutlu olduğunu hissediyorsun evet, hatta üstüne daha fazla düşüyor, seni kazanmayı istediğini görüyorsun evet, ama en mutlu anında bile içinde bir parçanın asla eskisi gibi hissedemeyeceğini fark ediyorsun. ve ne olursa olsun, ne kadar zaman geçerse geçsin bazı şeyleri asla unutamayacağını.
nasıl olsa cevap vereceksin. ver gitsin. Konuş ama gücün elinle olduğunu bilerek davran. Taviz verme. çok kötü ayrıldıysanız ve haklıysanız* uygun bir dille! ayarı verip uğurlayın. çay koyun sonra.
tanıyamadım, kimdin şeklinde cevap vermek.
keep calm and listen mahmut tuncer.
hiçbir şey yaşanmamış gibi mesaja cevap yazılmalıdır.
bünyeniz merak duygusunu yenecek güçteyse direkt olarak silmektir. en risksizi bu.