bugün

kördür.
bir bu iki perpa zaten. allah onları otogara salsın.
Bir gün tırrekin biri karabayır'da ot çekerken mimar olmak istemiş. ALMIŞ Eline kağıt kalem başlamış çizmeye. Sonra ortaya esenler otogarı çıkmış.
yattığı yerde rahat uyuyor mu acaba?
kim olduğu merak uyandıan kişidir. zira bu kadar düzensiz ve berbat bir yerleşkeyi inşa etmek her baba yiğidin harcı değil. muhtemel ki kahvede okey oynarken, yancılardan birine yaptırıverdiler projeyi. adam kafa ayıkmadan çizmiş herhalt.
kuvvetle muhtemel ki, o dönemde memleket sauron'un etkisi altındaydı heralde. yoksa böyle bir yapıya nasıl ihtiyaç duysun memleket ? yani hizmet iyi, güzel eyvallah amma proje mordor gibi. zaten karanlık efendi sauron'un güç yüzüklerini otogarın alt katlarında dövdüğü söyleniyor.
Mehmet çubuk'tur.
Ancak asıl sorgulanacak olan otogarın mimarisi degil, yine kendisinin eseri olan otogar içinde bulunan cumhuriyet camisinin mimarisini hangi kafayla çizdiği sorusudur.

görsel
istanbul otogarının neyini beğenmiyorsunuz? böyle bir şehir de küçük bir alana estetik katmayı mı bekliyorsunuz?
mükemmel bir alan içine kurulmuş mükemmel arabalarla dolmuş mükemmel bir yer. hele o alt geçitleri yok mu! dön babam dön. hele bir de bayramları var...
arabamla girmeye Cesaret edemediğim otogarın mimarı.
ak parti yandaşı malın tekidir. otogardan çıkması yarım saat sürüyor. bu adamlar trafiksiz alanlara trafik yaratmakta usta.
hala öğrenemediniz değil mi ?
o zaman koltukta oturan kimse ve ne emretmişse onu yapmıştır.
ha hititolojiden mezun olmuş ha mimarlıktan
bu memlekette ikisinin arasında bir fark yoktur.

kim olduğunun ne önemi var ?
ali veli selami, bir şey değişir mi ?

al istanbul beyoğlunda tarih yağmalanıyor
git bordrosuna bak
kaç tane mimar ve mühendis var ?

sonuç ; meee.
barok döneminin nadide eseri, esenler otogarı.

kilisenin baskısına bir baş kaldırı olarak yapıldığını düşünüyorum.
mayalar'ın bahsettiği gökten gelen yaratıkların dünyamıza bıraktığı şekilsiz bişilerdir.
Diplomasını, ortaokul resim öğretmeninden almış olduğu düşünülen mimardır.
Karanlık ve kargaşa timsali hayal gücü, beyin kıvrımlarında hoplayıp zıplayan şuursuz fikirleri korkutucu!
Keşke korku filmi çekse!
birinci kemalettin.
" ben ne yaptım allahım? bir hududu zorladım. kendimin dışına çıkmak isterken içimdeki canavarı ortaya çıkardım" diyerek intihar etmiştir.
"Bir canavar yaratmak Frankenstein ya da esenler otogarı"
Zevksizlikte master yapmış bir hayal fakiridir.
Küççükkene YouTube da minecraft videosu çekermiş alt yapısının sağlam olduğu söylenir.
Dünyanin 8. Harikasi olan otogarimiz temiz ve nezihtir.
Hele o çalisan kibar nazik ve kültürlü insanlari kendinizi bi avrupa sehrindeymis gibi hissettiriyolar.
Zuhaha.
(bkz: mehmet tevfik göksu)*
güncel Önemli Başlıklar