bugün

antitez için;

(bkz: cemil ipekçi)
(bkz: muhafazakar eşcinsel)

edit: en beğenilenlerime giren bir ayar. sevmiyorum ulan sevmiyorum diyeceğim gene eksiyi basacaksınız. gene bir şey demiyorum..

edit 2: ooo canlar başlık başıma kalmış

zoraki tanım: dünyanın en mal argümanlarından biridir.
biseksüellerin liberal olması gibi birşeydir o zaman.
eşcinsellik dünyada yeni çıkmış bir şey değildir. herkes bilir ki eşcinsellik insanlığın varoluşundan beri vardır. sol yada sağ yokken eşcinsellik vardı. peki sol ve sağ yokken eşcinseller neredeydi, kimlerin himayesindeydi, neden himaye altındalardı ve eşcinselliği nasıl kullanıldı? * ve yine herkes biliyorki osmanlı saraylarında da eşcinsel insanlar vardı hatta eşcinsel haremlikler de vardı. peki bunlara izni veren kimdi? tabii ki padişah? ya neden? hmm iyi düşün...

aşağıda saygı ekolü denmiş sanırım. saygı bekleyen arkadaşımız acaba neden eşcinsellere ibne tabirini kullanıyor ve homofobik cümlelerin esiri oluyor?

--spoiler--
madem insana saygı ekolü demek sol, sağcılara neden gösterilmiyor bu? söz konusu sağcılar olunca neden küfretmek vacib oluyor?
--spoiler--
istisnaları saymazsak genel teamül bu yöndedir, ve eşyanın tabiatı da budur zaten. yok eşcinsellik sol ideallere meyletir adamı demiyorum, kastım şu, bi toplumda herhangi bi sınıf eziliyor, hakları yeniyorsa, o kesim illa ki her türlü azınlığın hakkını savunan sol düşünceye meyledecektir. bundan doğalı yoktur zaten..

e eşcinselliğin azınlıktan çoğunluğa evrileceği yok tabii ki. ve azınlık olduğu sürece, eğer toplumdaki heteroseksüel çoğunluk da haklarını gaspetmeye devam ediyorsa illa ki onları savunan kesim sol olacaktır.

eğer genelleme yapacak olursak "azınlıkların solcu olması" diye bi şemsiye altında bile toparlayabiliriz durumu. tıpkı almanya'daki -aslında muhafazakar- türk kesiminin orada hep sol partilere oy vermesi durumu gibi. adam sağ fikirde olsa bile orada azınlıkta olduğu için kendi hakkını savunması için sol partilere oy veriyor. azınlık olmak kişinin kendi fikriyatına baskın geliyor yani.

eğer türkiye'de eşcinsel hakları hiç gaspedilmese, o zaman eşcinseller sola bu kadar tamah etmezler mi.. ama eşcinsel haklarının gaspedilmediği ülke zaten sola meyletmiştir. bi nevi sarkaç gibi bi durum yani. salla..
yanlış bir genelleme olmakla beraber tercih meselesidir. örneğin: (bkz: cemil ipekçi) *
uludağ sözlüğün eşcinselliğe yeni bakış açısı getirmekte üstüne olmayan yazarların sıçtıkları fikir. herkesi etrafında, kantininde oturan bir kaç kişi ile özdeşleştirerek hayata bakışlar fırlatan çukur içinde yaşayan solucanların haklılığı olabilir tabi ama öyle misiniz ki bilemedim.
eşcinsellerin sağcı olması kadar saçmadır. veya çoğu genelleme gibi saçmadır.

(bkz: cinsiyetle ideolojiyi karıştırmak)
cinsel eğilimle siyasi görüşün ne alakası var dedirten yargı.
olsa olsa sağcıların yobazlığıyla eş orantılıdır.
genel olarak doğru bir tespittir. solcu görüş (chp solculuğundan söz etmiyorum tabi) eşcinsellik ve diğer tüm kimliklere sahip çıkar, korur. çünkü solculuğun temelinde insan vardır, hak vardır. bir eşcinselin gidip de mhp'li olması biraz absürd bir durumdur.

siyasi görüşle cinsel kimliğin ne alakası var denmemeli. tüm kimliklerimizin bir şekilde birbirine etkisi olduğunu düşünüyorum. amerika'da yaşayan müslüman birinin george bush'u sevip desteklemesi mümkün müdür? sanmıyorum...

diyeceğim şudur ki; çakma solcular korkmasın. "solcular gaydir" denmiyor, rahat olun. "gayler solcudur" deniyor. ve gördüğüm kadarıyla da genel olarak doğrudur, zaten öyle olması gerekir.
bunun nedeni, cinsel muhalifliklerini siyasi muhalefette aramalarıdır. sosyalizmin düzen karşıtlığı ile özdeşleşmiş olmasıdan kaynaklanır. kendilerine de bu düzen de yer olmadığını bilen eşcinsellerin sosyalizmi benimsemesi normal bir durum.
Toplum içinde ezilen, hor görülen eşcinsellerin solcular tarafından sahiplenilmesi, onların haklarının savunulması solcular açısından gurur vericidir. Bunu anlamayan, eşçinselleri aşağılayan sağcı, ırkçı kimseler "eşcinseller solcu" diyerek, solculara hakaret ettiklerini sanıyorlar fakat bu solcular açısından gurur verici bir durumdur.

Eşcinsellerin solcu olmasından solcuların rahatsızlık duyacağını sanan küçük dünyalarına kapanmış, solun s'sini bilmeyenlere solu, eşitliği, hümanizmi, gerçek demokrasiyi öğrenmelerini tavsiye ediyorum. Biraz araştırıp, sorgulasınlar artık. Bu kavramları bildiklerini sanıyorlar, bilselerdi eşcinselliği bir hakaret unsuru olarak kullanmazlardı.

Ayrıca keşke bütün eşcinseller solcu olsaydı, ama ne yazık ki değil!
Eşeyli üreyen memeli tür için bir çeşit kromozom sarmalında meydana gelen çaprazlama hatası sonucu oluşan genetik farklılığın eşcinselliğe yol açtığını kavrayamayan ve tanrı adını verdikleri o hayali tasarımcının her zaman kadın ve erkek gibi mutlak cinsiyetler yarattığına inanmak isteyen çılgın imanadamlarının fantazilerini süsleyen insandır. Ancak şöyle bir sorunla karşı karşılar : " Eşcinsellerin solcu olması onlar adına bir evrimsel grup seçilimi anlamına gelebilir mi? " Bu siyasi-toplumsal alanda Amerika'da ortaya çıkan milyon üyeli Gay Pride hareketine bakarak cevap verilebilecek kolaylıkta bir soru değildir. Ancak bilinen o ki , insan dna'sının kopyalandığı her hücrede erkek cins kromozomu Y'nin yanında onunla çaprazlanan bir dişi X kromozomunun da bulunabileceğidir. Ve aslında bu da genetik açıdan gayet sağlıklı ve normal bir durumdur. Aslında asıl önemli olan ve genetik açıdan sorun teşkil eden baskın dişi x kromozomuna sarmallanarak gizli ve sönük bir Y erkek kromozomunun maçoluk evrimidir. Muhtemel eşcinsel güdülerin maço davranışlarla saklanması. Bu bakımdan sorun kısaca genlerin hayatta kalmak için mücadelesidir. Ve eşcinsel olup olmayacağınız sizin tercihinizle belli olmaz . Öyleyse insanlar eşcinsel olmayı tercih etmedikleri gibi solcu olarak da doğmazlar. Kaldı ki bu genetik kodlama her kopyalama sürecinde yenilendiği üzere bir türün tüm cinslerinin de diğerleri gibi bu eşcinsel eğilimleri göstereceği kanıtlanamaz.
Kısaca eşcinsellerin solcu olması normal kabul edilebilir ancak bizim imanadamlarının kastettiği bütün solcuların eşcinsel olması ihtimali gerçekten istatistiki olarak bir ihtimalsizlik içerir.
Kısaca hayvanlar aleminde eşcinsel ensest tilkiler , tecavüzcü albatroslar ve homofobik beyaz kuyruklu geyiklerin keşfinden sonra eşcinsel solcuların farklı bir memeli tür adına keşfi gerçekten bilim adına çığır açacaktır.*
güncel Önemli Başlıklar