bugün

çekimleri eskişehir'de 10 temmuz günü başlayacak olan dizi. konusu ise şöyle;

uras yoksul bir ailenin çocuğudur, hacıhüsrev'de yaşar.
abisi ise bir suçludur ve uras da haliyle sabıkalı bir gençtir, hayatını değiştirmek için çok çaba sarfeder ama başaramaz.
şans eseri bir öğretmen ile tanışan uras eskişehir'e gelir, burada hayatını değiştirmek için üniversiteye başlar.
başrollerinde ahmet rıfat şungar, berk hakman, erdal beşikçioğlu, derya alabora gibi isimler yer alan. yönetmenliğini bahadır ince'nin yaptığı ve 16 ağustos pazar günü atv de yayınlanacak dizi.
bu pazar atv'de başlayacak dizi.konusunu tam olarak bilmiyorum o yüzden yalan yanlış bilgi vermeyeyim sözlük.
ama dün çekim ekibi anadolu üniversitesi iibf önündeydi baya baya kameralar yönetmen koltuğu falan kurulmustu lan. * bazı öğrenciler dizilmiş çekimlerin başlamasını bekliyordu ayrıca uzun dönem eskişehirde olacak öğrencilerin isimleri figüran oyunculuk için alınıyordu.
ama sanırsam anadolu universitesi iibf dizide muhendislik fakültesi olarak geçecek çünkü bazı figuranların elinde te cetvelleri vardı.son gördüğümde de bir adet üstü açık ford mustang'de rol icabı konuşan bir çift vardı ama çekim sık sık kesilecek gibi görünüyor çünkü gündüz kalkan savaş uçaklarının gürültüsü ekibi oldukca zorluyor.
neyse tüm bu hazırlıklar bu kışın eskişehir için epey hareketli geçeceğini gösteriyor.*
bir eskişehirli olarak gurur duymayı sağlayan dizidir. *
bu dizinin setini yakından takip etmekte fayda var, zira sahneye atlayıp hünerinizi sergileyebilirsiniz. *
bugün itibariyle ilk bölümü yayınlanmış dizidir.
(bkz: orange county namidiğer the o c)
sevgili sözlük, dizi dağarcığımıza bir yeni soluk bir serserilik hikayesi ile girmiş, bugün itibarı ile yayınlanmış dizidir. vatana millete hayırlı olsun.
Biraz evvel atv ekranlarında birinci bölümü gösterilen, fakültemi uzun süreden sonra ekrandan da olsa görmemi sağlayan dizi.
Yalnız Doors'dan çıkar çıkmaz nasıl adalar da oldular 2 dakika içinde anlayamadık doğrusu. yapmayın artık böyle hatalar, Yakın olabilir ama o kadar değil be kardeşim.
can sıkıntısından denk gelip izlemeye başladığım ve beni makarna yapmaktan alıkoyan dizi. klişe bi' konusu var gibi duruyor ama cnbc-e dizilerin tekrarlarını yayınladığını da göz önünde bulundurursak e bizim dizilerde de iş olmadığına göre izlenebilir bi' dizi imajı çizmiyor da değil hani.
dördüncü bölümünden itibaren eskişehirspor taraftarından da bahsedilecek olan dizi.
(bkz: senaristle konuştum haberler süper)
dun itibariyle baslayan atv dizisi.bugun de tren garında ekip hazırlanıyordu bilet alırken denk geldim yine.
(bkz: #5867590)
bir anadolu üniversitesinde okuyan eleman'ın ankara plaka'lı bir mustang'e sahip olduğu televizyon dizisidir.
bir grup eses taraftarı tarafından
"işık hoca uras'ı es-es maçına götür türkiye taraftar görsün..." adlı bir facebook grubu da kurulan güzel bir dizi.

http://www.facebook.com/g...22980768009&ref=share
an itibariyle anadolu üniversitesi iletişim fakültesi önünde çekimleri yapılan dizi.
3. bölümünde tüm kişilerde yüzde 5.19 izlenme oranı ve yüzde 19.51 izlenme payı; AB grubunda ise yüzde 6.80 izlenme oranı ve yüzde 23.95 izlenme payına ulaşarak en çok izlenen 100 program arasında birinci oldu.

http://www.sabah.com.tr/Y...1/eses_ekranda_esti_gecti
ilk üç bölümünü izledim bu dizinin ki zaten en son da üçüncü bölümünü yayınladılar bugüne kadar bunda bir gariplik yok.
herneyse konuya gireyim hemen, akıl almaz mantık hataları ile dolu bir dizidir. dizinin çekimleri eskişehir'de olduğu için ve eskişehir'de okuduğumdan ötürü, diziyi izlerken kimi zaman "yok artık" dediğim oluyor. daha da uzatmadan konuya giriyorum;

1) aklımın almadığı birinci husus uras adındaki esas oğlanın üniversiteyi kazanması. yahu adam lisesi bitirmiş, ondan sonra da uzun süre okula gitmemiş insan. kazandığı bölüm anadolu üniversitesi mimarlık bölümü. çözdüğü sorular ise açı konulu sorular. bildiğin ters açı, geniş açı ya. ee, nerde türev, integral, biyoloji, kimya? abicim bu öss öyle kolay bir olgu değil yapma gözünü seveyim ki arkadaşın kazandığı bölüm de öyle antik kuntik bir bölüm değil.

2) uras arkadaşımız hızlandırılmış kursa gitmeye başlıyor, hoop dizi "4 ay sonra" diyor ve kayıt dönemine geliyor. aradan koca 3 ay yaz tatili geçiyor. geriye kaldı 1 ay, demek ki uras arkadaşımız 1 ay açı sorusu çözerek bu bölümü kazanıyor anlıyoruz ki. bu da çok akıllıca gelmedi bana, ya bu çocuk süper zeka ya da o sene öss'de sadece açı sorusu sordular diye düşündürtüyor insanı. neyse.

3) bu adam mimarlık bölümünü kazanıyor şimdi. nadir anlardan birisi olarak 2 eylül kampüsü'nü görebiliyoruz dizide bu esnada. "neyse ben kantine geçiyorum" diyor uras ve hop kantindeler ne güzel. ama gelin görün ki kantin iibf kantini. cıvıl cıvıl, süper, kızlar falan. hihih. neyse.

4) biraz da tramvay meselesine gireyim. adam otogardan tramvaya biniyor. tramvayın güzergahı belli, yani belirli yerlerden geçiyor bu tramvay ancak uras ve ışık hoca tramvayın içerisindeyken gösterdiği yerler biraz garip. eczacılık fakültesi durağından ters istikametle giderken görüyoruz uras ve ışık hocayı. ne iş?

ve daha nice ufak ayrıntı sebebi ile diziyi izlerken bazen saçlarımı yoluyorum. "ulan ben de eskişehirdeyim ne iş arkadaşım" diyorum kendime, oturup dizi bitene kadar ağlıyorum.

o kadar şeye rağmen eskişehir güzeldir ama, valla.
maç arasından faydalınıp bölüm stoğu yaparak(eskişehir'de gördük dolu dizgin çekim yapıldı) yarın 4. bölümü yayınlanacak dizimiz.
4. bölümüyle birlikte eses (futbol) ten de bahsedildi. ilerleyen bölümlerde eses maçlarınıda görebiliriz.
liseyi hasbelkader bitirmiş bir serseriye 2 sayfa test çözdürüp mimarlık bölümü kazandırarak yıllar yılı dersanelerde, kurslarda dirsek çürütüp istediği bölümü kazanamayan insanlarla taşak geçmiş dizidir.
diziye göre uras nisan ayında öss'ye girmeye karar verir.(ancak öss başvuruları mart ayında sona ermektedir.)yıllarını ders çalışarak geçiren insanlar istedikleri bölümü kazanamazken uras iki aylık çalışmayla mimarlık fakültesini kazanır.kısacası hayalgücü fazla gelişmiş bir dizidir ama yine de izlenir.
galatasaray'lıların izlememesi gereken dizi.
bu haftaki bölümünde azmi adlı karakter tezcan ı ihbar ederken yanlış plaka vermiştir.ya aracın plakasını tezcanın değiştirdiğinden haberi yoktur yada senaristler hata yapmıştır.bilemiyorum ama eskişehiri hatırlatması bakımından güzel dizidir gideri vardır.
atv'nin izlediğim tek yapımıydı onu da bitirdiler artık 3. göz 6. his gibi dizileri çekebilirler gönül rahatlığıyla.

sitesinde bitmediğine süreceğine dair bilgiler olsa da atv'nin final yaptırdığı dizidir. belki farklı kanala geçecektir belki de doludizgin yıllar'da olduğu gibi trt'ye satılmıştır...

işin özü yazık oldu o kadar güzel oyunculuklara.
show tv'de tekrar yayınlanmaya başlayan güzel dizi. bu kadar dizi kirliliği içinde izlenilesi tek dizidir benim gözümde. yalnız içimi burkan taraf ışık hocanın dizide öldürülmesi oldu, çok güçlü bir oyuncusunu kaybetmiş dizi. onun dışındaki oyunculukları da gayet güzel, böyle işler kolay kolay gelmez. umarım bu sefer raytingleri düşük gelmez de bol bol seyrederiz.
berk hakman'ı da dizideki performansından dolayı ayrıca tebrik etmek gerekir. namıdiğer tercan.