eroin krizi

 1. 1.
  madde bağımlısı eroinman ların, eroin bulamadıklarında içine girdiği kriz. titreme, kusma, halusinasyonlar gibi olaylar yaşarlar.
  #2811064 :)
 2. 2.
  anlatıldığına göre kas krampları en korkuncudur. eroin yoksunluğu krizi geçiren insanlar ölmek istediklerini söylerler. tamamen eroin bağımlısı olmuş kişilerde görülür. ayrıca bırakma aşamasının başlangıcından 2-3 gün sonrasına kadar sürermiş..

  (bkz: yoksunluk krizi)
  #2811084 :)
 3. 3.
  eroinmanın aldığı doz miktarıyla alakalı olarak, süresi değişen krizdir. eroini şırıngayla enjekte etmeyen eroinmanlarda -ki bunlar eroinman da sayılmazlar aslında, en azından bağımlı- neredeyse görülmez, zira eroin bağımlılığı 7 iğneden sonra başlar(mış). eroinsizlik krizi demek daha doğrudur kendisi için.

  her gün ortalama birkaç iğne vuran eroinmanlarda her an görülme ihtimali vardır, bu insancıklar akşam 6-7'de alıp da sızdıysalar, sabah sancılar içinde uyanıp höroyin diye ağlayabilirler. dozajı bu kadar arttırmayanlar ise bir haftaya kadar eroinsiz durabilmektedirler.

  eroini bırakmak isteyenlerin mutlaka katlanması gereken bir krizdir. kas krampları, halüsinasyonlar ve inanılmaz mide ağrısı/bulantısı en bilindik özellikleridir. eroin krizindeki kişinin gözü hiçbir şeyi görmez, bu yüzden krize sokulup da eroini bırakması istenen şahıs kapalı bir ortamda 2-3 gün boyunca tutulmalıdır. buraya yer içer sıçar kusar, fakat krizin ardından vücudundaki zehir büyük oranda kusmukla birlikte çıkmış olur.

  kademelidir efendim, ilk aşama ölümle yaşam arasında gidilen berbat günlerdir. en fazla 3 gün sürer. bu günden sonra normal insana benzer bir şekilde, sokaklara çıkıp arkadaşlarınızla koşturabilirsiniz, eroinman olmayanlarla tabi. bu evreden sonra "az ama öz" eroin istekleri başlar. birkaç hafta boyunca dişinizi sıkıp bu bağımlılıktan da kurtulmanız gerekir. bu dönemde krize girmezsiniz ama eroin isteği had safhada olur, kafa sürekli oraya gider.

  ikinci kademenin ardından, yaklaşık 20 günde temiz bir birey olarak hayatınızı sürdürmeye devam edersiniz. üçüncü kademe şampiyonluk kupasını kaldırdığınız, protokol tribününden madalya aldığınız bölümdür. artık yavaş yavaş hayatınızdan ve kafanızdan çıkar. iki ve üçüncü dönemde eroinman çevresinden uzak durmak anahtar yoldur, eski çevrenizle bağlantınızı kesmediğiniz sürece asla çıkamazsınız içinden.

  ***

  her gün 8 kez eroin krizine giren der meister, frankfurt'un götünden göbeğinden bildiriyor. te allam.
  #5354731 :)
 4. 4.
  modası çoktan geçmiş olan krizdir. 2009 yılında kriz bu kadar kendini göstermişken, halen eroin alıpta akabinde yoksunluk çeken bünye var mıdır, bilemiyorum.
  #5354776 :)