bugün

Kaşım kaşım kaşınan ermenistana türk silahlı güçleri olarak yok edici gücümüzle saldırsak ne olacağı sorunsalıdır?

Hazır ermenistan'ı yok etmişken güney kıbrıs ve yunanistan'ı da yok etsek???

Bizi de mi yok etmeğe çalışır dış güçler? Buyrunuz tartışalım.

Hani dünyanın ilk bilmem kaç ordusu içindeyiz ya. Gücümüzü kullansak olmuyor mu arkadaş?
mümkün olmayan durumdur. ermenistan türkiye sınırı boyunca kontrolü rus ordusu sağlıyor. yani ermenistanı rus ordusu koruyor. he rusyayı da ziker atarız diyorsak dalalım bence sıkıntı yok. sefer görev emrinden düşmedik henüz çağırırlarsa gider yapabildiğimizi yaparız.
emenistanı almaya gerek yoktur.

nahçıvan ile karabağ arasındaki zengezur u alıp azerbaycan ile kara sınırını teşkil etsek yeter.

aynı zamanda iran ermenistan bağı da kesilir. yeterlidir.
Azeri ermeni savaşında Rusyanın neden müdahil olmadığına dair sorulara cevaben Dün putin ne dedi? Savaş ermenistan topraklarında yaşanmıyor. Yani, ortada bir işgal var. Neresi? Karabağ. Bu azerilerin meşru müdafa hakkını desteklediğini ve bir nevi karabağın azeri toprağı olduğunun teyidi. Ama ermenistana bir saldırı olduğunda meseleye objektif ve tarafsız yaklaşanların gözünde işin şekli değişir. Haklıyken haksız durumuna düşer zor durumda kalır işgalci damgası yer ona göre muamele görürsünüz. Ama şu durumda fiilen de hukuken de her türlü haklısınız. Güzellikle olmuyorsa Gerekirse hakkınızı söke söke alırsınız. Kimse de size bir şey diyemez. Dese de kaale almazsınız. Çünkü siz haklısınız..
Yer yerinden oynar.
atomu yemekle sonuçlanacak hadisedir. yok lan büfelerdeki portakal suyu değil.
O sorunun cevabı senin akgötün yere göğe sığdıramadığı 2.abdülhamit 'in imzaladığı 1878 berlin antlaşmasında yatıyo.

Ermenistan 'a kayıtsız şartsız hami olma görevi o antlaşma da çok zeki ve ilerigörüşlü abdülhamit beyinsizinin eliyle ruslara verildi.

Ben o antlaşmayı okumuştum.

Sen ermenistan 'a bi halt yapmaya kalkarsan ertesi gün antlaşma ihlali dolayısıyla sarıkamış 'tan kızılordu kars 'a yürür.

Türk milletinin en çok toprak kaybettiği antlaşma berlin antlaşmasıdır. Bu ermenistan imtiyazını ruslara veren de cihan padişahı (!!) abdülhamit 'tir....
kıçına don alamıyon

ama

hayaller 10 milyon

bu memleketin

çalışmaya üretmeye iharacata ihtiyacı var

yoksa

en fazla 3 sene

(yazıyla da 3 sene) sonra

suriyeyiz

o küçümsediğin ermenistan bile

sınırın ötesinden bakıp bakıp sana gülecek

bu da burada dursun.

tatlı tatlı yemenin....................
ya bir şey söylemek istiyorum. şöyle bir temennide bile nedense bizim chpli arkadaşlardan aykırı ses çıkıyor insan hakları, bizim ülke de bölünür, kıçına don alamıyon vs. diye. yahu sizde hiç mi izan yok yahu? ne zaman türkiye ve azerbaycan lehine bir konu geçse hemen karşısındasınız aw.

edit: bu sözlerime binaen cevaplar gelmiş neden lobicilik yapmıyoruz falan diye. birincisi ermenistan'ı dümdüz edelim fikri günümüz için geçerli bir durum değil ben burada bizim muhaliflerin saçma sapan ithamlarına ayar oldum bu yüzden böyle bir tepki verdim. lobicilik durumuna gelirsek, türk diasporası diye bir şey yok dünyada. sen istediğin kadar lobicilik yapmaya çalış senin başını ermeni ve yahudi lobicileri ezer. bu yüzden biz sahada güçlü olmak durumundayız. yumuşak güç sert güç mücadelesidir bu. onların elinde yumuşak güç var, senin elinde sert güç. bu şekilde birbirimizi dengelemek mecburiyetindeyiz. bu mevzuları bilmeden yorum yapmak abes kaçıyor.
güncel Önemli Başlıklar