bugün

sözlük yazarlarının devamlı olarak kızlara hitaben aşağılayıcı entry girmesi.
laftan değil de başka bir yerden olan merakın tecellisi olabilecek merak.*
bir nevi kafasına top atmadır.
ama bilmezler ki kız ona cok daha iyi bir cevap verecekttir.
kizlarin erkekleri her daim göt etmesinden kaynakli savunma mekanizmasidir.

- kotanjant aksam cikalim mi?
+ hayir tanjant, cok isim var.

ertesi gün.

- kotanjant, nasilsin? bu aksam cikalim mi?
+ kusura bakma sinüse söz verdim.

sonraki gün.

- tanjant, bak bu aksam bosum, istersen beni bi yerlere götürebilirsin.
+ anani da al git kotanjant.
rahim kıskançlığından mütevellit durum. *
kizlarla derdi hic bitmeyen kisilerde gorulen bir merak turudur.
dertleri bitmez ama onlarsiz da olmaz...kisilik bolunmesi yasayan insan davranisi.
bunu yapan kizlar da yok mu var tabiki ama yuzdeye oranlarsak erkeklerin daha agir basacagi konusunda olasiligin fazla oldugundan emin olunabilir.*.
ilkokulda saç çekme hareketiyle ortaya çıkan kızların ilgisini çekme arayışının daha sonraki yaşlardaki yansımasıır.
sokabildikleri tek şeyin sadece laf olmasındandır..
elemanlarımızı tanıyalım;

babasının yanında muhasebeci olarak çalışan sosyal konuşmacı genç: bymoçskg
pasları değerlendiren nokta vuruşçu genç: pdnvg
hafif meşrep, ağır motorize kız: hmamk

cafede oturulmaktarır, türk kahveleri içilmiş fal bakılmaya başlanmıştır;

hmamk: ne görüyorsun falımda kısmetim falan var mı?
bymoçskg: evet, eee.. üç vakte kadar büyük bir kısmet görüyorum sana.
pdnvg: bakim...hmamk senin kukun kabarmış.
hmamk: ahahahha. ne de güzel söyledin pdnvg.

kızımız kukunun anlamını bilmez. salak.
kızların laf sokma merakının bir sonucudur.kızlar zeki olduklarını düşünürek devrik cümleler kurup ilginç görünmeye çalışan varlıklardır lakin her daim ava giderken avlanmışlardır...
aslında bu durum tam tersi şekildedir. kızlar her daim erkeklere laf sokmaya çabalarlar çünkü bu doğalarında vardır. biraz östrojen hafif de progsteronla karışırsa, hele bir de dönemsel dalgalanmalar gösterirse gayet de doğal olan, yadırganmaması gereken durumdur. kadın milleti önce istemez, sonra sahiplenir, sonra kaybeder ve adamın başının etini yer. bu bir ilişki, evlilik ya da sadece arkadaşlık olabilir. fark etmez. sinirli bir kadın diliyle her şeyi yapabilir ki tehlike arz eder. düşünür, mekanizma kurar. kadın milleti sinirliyken kafası farklı çalışır. erkeğin kurduğu her cümleden sokabilecek bir laf bulabilir. kadın milleti biraz zeki, biraz karışık, biraz da kincidir. adama lafı sokar, sonra da anlasın diye bekler. adam anlamazsa sinirinden çatlar bir kaç deneme daha yapar. adam yine anlamazsa kadın sinirinden çatlar ve en sonunda açıkça söylemek zorunda kalınca çemkirir! erkekler öyle midir? hayır. erkek milleti sabit testosteron etkisinde olduğundan laf sokmaya çabalamaz. bir kere erkekler zaten düzdür. öyle önce fark edecek, sonra iğneleyecek, karşısındakinin anlamasını bekleyecek.. ohooo.. bu mekanizmalarını aşar erkeklerin. erkekler fark etmezler, fark etseler de takılmazlar. çünkü rahattırlar. takılırlarsa da laf sokmakla uğraşmaz alenen çözüme yönelik harekette bulunurlar. mantıklıdır, daha az yorucudur. ayrıca bunları yazan cilekrazzi de bir hatun kişisidir, amaç başlık altında ironi yapıp yine kadınlara laf sokmak değil, bilakis yiğidi öldürüp hakkını yememek ve objektif olmaktır.
sokmaya çalıştıkları şey laftan ibaret olduğu için sorun olmayan meraktır.
kendini zeki sanan erkeklerin, yapmaya çalışıp ta beceremedikleri olay. ellerine ne geçeceklerini merak etmekle beraber, doktorların tavsiyesine uyuyor ve kendi hallerine bırakıyoruz o arkadaşları.
-siz erkekler hepiniz aynısınız!
-efendi duraydında hepimizi tanımasaydın!! (götüm arş a çarptı lan)

(şu lafı koyucak anı bekliyorum)
Kesinlikle nefsi müdafaadan kaynaklanan laf sokmalardır. Yoksa bir erkek bir kıza durup dururken laf sokmaya kalkmaz. Kızın yanlış bir hareketi yada herhangi bir kırıcı gafı sonrası gerçekleşir. Ve sonuçta erkek zekasıyla kızları göt üstü oturtan konuşmalar çıkar ortaya.

Birgün bir arkadaşın doğum günü partisindeyiz, tanımadığım bir sürü insan var ben orda tanıdıklarla oturuyorum. Tanımadığım kızın biri henüz yeni tanışmamıza rağmen üst üste birkaç laf soktu bana. Neyse ses etmedim. Fotoğraf çekinme faslı başladı. içinde bulunduğum pozlardan birini bana göstererek şöyle bir muhabbet başlattı ;

- aaa bak özürlü gibi çıkmışsın
+ bakayım, evet haklısın. Bakabilirmiyim bir diğer resimlere
- al bak
+ (bir resmini bulup) aa bak sende burda sağlam gibi çıkmışsın

Dedim ve dedikten sonra o kız bir daha kimseyle konuşmadı ordaki, peki ne gerek vardı. içim sıkıldı sonra bende anlamadım.
adam gibi konuşamadıklarından.
kısasa kısas yapan kızlardır. haklılardır.
ordan burdan "onu bunu bilmem aga kaçan kovalanır" gibi bi klişe söze tanık olmuş, yanlız beyinle değil götle yorumlanmış durum.
kızlardan alacakları sağlam ayarla sona erer.
(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş)
özgüven eksikliğinden ileri gelir. laf sokunca aklınca daha üstün olduğunu hisseder. öyle sevinirken kız gol atar mal gibi kalır. insan üzülmüyor değil hani..
k : kız
e : erkek

k : terzi olup kızlık zarı diksem, zengin olurum.
e : terzi kendi söküğünü dikemez ama

------------------------------------
sadece laftan ibaret olmayan meraktır.
bi yerden başlamak lazım.
güncel Önemli Başlıklar