erkeklerin başka kadınlara cinsel gözle bakması

 1. 1.
  sık sık rastlanan bir durumdur..şöyle bir çarşı gezintisine çıkın..adamın yanında karısı olduğu halde başka kadınların kalçalarına, bacaklarına vs..yerlerine yiyecek gibi bakıyorlar..ha şunu hemen belirtelim ki o baktığı kadın kendi karısı olsaydı ve karısı başka kadın olsa idi o zaman da karısına yiyecek gibi bakacaktı..bura da şeytan devreye girmekte ve başkalarının azalarını güzel göstermekte..bakmaktan öteye geçmeyen fillere devlette ceza yok..ancak ilahi nazariye de insanın kalbinin karardığı bir gerçek..bilinen şudur ki ya dosdoğru olursunuz..ya da yamulur gidersiniz..geçmişten gelen şeytan fırlamasının değişmez prensibi budur..ya dosdoğru sıratil mustakim de kalırsınız..ya da şeytan size bir dost olur, nefsiniz de en büyük yardımcınızdır..her ikisi de kötülüğü emredip hayaya aykırı olan işleri size emrederler..allah ise, sizi tertemiz kılmak ve doğru yola erdirmek için kur'an ı ve elçisini göndermiştir..selam ve dua ile.
  #13257118 :)
 2. 2.
  (bkz: başka kadınlar)
  #13257129 :)
 3. 3.
  genelleme olarak yanlış bir önermedir. kadınlar da erkeklere cinsel gözle bakarlar. ama bunlar genelleme sayılamaz. kişinin içindeki niyet önemlidir. cinsel gözle duvara bile bakıp zevk alabilirsin. *
  #13257133 :)
 4. 4.
  sol gözüm cinsel göz, sağ gözüm para göz, ortada kaldı ferekös.
  #13257141 :)
 5. 5.
  sikicekmiş gibi bakmanın daha kibar ifadesidir.
  #13257149 :)
 6. 6.
  sık sık düşüncesiyle ve yaptığıyla çelişenlerin, bundan rahatsız oluyolarmış gibi anlattığı durumdur.
  öncelikle sen o kadının, adamın eşi olduğunu nerden biliyosun. baktığı kadında işinden çevresinden tanıdığı olamaz mı. yani neye dayanarak baktığı o kadınlara başkası diyosun. neden adam için onlar başkası oluyür. demek ki sen de eşin veya kız arkadaşın yanında olduğu halde, kendi tabirinle başka kadınlara bakıyosun. yaptığın bu işi başkasında görünce bundan rahatsız oluyosun.
  sen hele kendi önünden yemeyi öğrende sonra gel aslan.
  #13257279 :)