bugün

türkiye'de devam edecek olan tespittir.
kadın erkekten daha kıymetli, daha özel bir canlı olduğu için ortaya çıkmış durumdur.
doğru ve haksızlık olduğuna inanılan bir düşüncedir.bu aydınlığı ortaya cıkaranın kesinlikle aldatma meğilinde olan bir bayan arkadaşın gün yüzüne çıkardığına inandığım cümledir.
yozlaşmış beyinlerin düşüncesidir. cinsel her bireyin hakkıdır. yalnız yeri ve zamanı önemlidir.
erkeklerin her zaman her yerde ve her koşulda üstün görüldüğünün ve buna bağlı olarak haklara,seçim şansına sahip olduğunun en net göstergesidir. yalan mı? bir bakın çevrenize aldatan kişinin cinsiyeti değişince yapılan yorumların şekli nasıl da değişiyor? olması gereken durum , kadının da aldatınca çapkın sıfatına layık görülmesi değil ya da erkeğin buna eşdeğerde küfüre maruz kalması burada asıl sorun ikisinin eşit olmaması, kişinin yaptıkları şeyler , koşullar, durumlar aynı olsa da aynı tepkiyi aynı yorumu, eleştiriyi almamaları, böyle düşünmek için de aldatmaya meyilli kadın olmaya veya feminist kadın olmaya gerek yok , oturun tüm önyargılarınızı ve toplumsal yakıştırmaları atın bu yeterli .
konfuçyüs'ün ustalığını bir kez daha kanıtlamış sözdür.
aynı şekilde erkek kadından önce çok ilişki yaşamışsa çapkın kadın yaşamışsa kötü olur.
erkek çok ilişki yaşamışsa deneyimli kadın yaşamışsa afedersiniz kaşarlanmış olur.
bu zihniyeti reddediyorum.
ne alaka?erkek aldatır..adı çapkın aksine gurur duyar ve hatunu nasıl becerdiğini anlatır.ya kadın!
birisi ile birlikte oldu diye adı oros... olur.sizce bu adil mi?hayırr.!!!
hayatım boyunca anlamadığım kavramlardan biridir. erkek istediği gibi yaşayabiliyor, istediği kıza bakabiliyor, ihanet edebiliyor ve çapkınlık yapabiliyor. aynı durumu kız arkadaşı yapsa, hiç düşünmeden kıyameti koparıp ilişkiyi bitirmek istiyor erkek.* bunu da geçtik, adı orospuya çıkıyor ve bunu yapma ihtimaline mantıksız yada abes bakılıyor. kadın-erkek eşitliği yok mu? yada ihanette eşitlik olur mu? bu soruları cevaplayalım önce baylar...

ne yazıkki erkeklerin çoğu böyle. hemcinslerimden, bu düşüncelerinden dolayı iğreniyorum.
(bkz: gram beyin yok)
aradaki 'sopa varlığı' ndan kaynaklanan bir durumdur ya da durummuş. küçüklüğümden beri bana öğretilen budur.
he bir de şu var; 'erkeğin elinin karası, kızın yüzünün karası'
(bkz: zengin yapınca çapkın fakir yapınca abaza)
kadın aldatamaz. vurdurur.
tezatlarla dolup taşan hayatımızın sıradan bir örneği. insan ırkı olarak geçmişten yanlışlarla gelmişiz işte neylersin!
ülkemizin değişmez gerçeği.sanki yaptığı farklı bir hadisedir cinsiyete göre değişmediğine göre durum her zaman için orospuluktan ibarettir gözümde.
son derece açık olan bir kavramdır, net olan kısmı bu durumun çoğunlukla "müslüman/türk" coğrafyalarında görülür, türk'ün gelenekleri ve islamiyetin bir anlamda yaşanması buna sebebiyet vermektedir. Avrupa ülkelerinde bu tarz bir durum yaşanmaz, yaşananlar ise bizdeki boyutta değildir. Bir tarafta kendi geleneklerine bağlı yaşayan bir türkiye, diğer yandan çoğunluğu müslüman olan bir türkiye, bu şöyle;
- çağdaş yaşama her türlü prim veriyorum
ama;
- islami açıdan sakıncalı bir durum, aldatmak özünde "zina etmek" bu da din'e aykırı.

her iki cins insan içinde aynı ölçüde, aynı değerde değerlendirilmesi gerekir. bunu kadına söylenen ünvan, erkek içinde hak ettiği olmalıdır. çünkü her ikiside iğrençtir.

sagopa kajmer'de bu durumla ilgili bir yorum yapmış bakalım ne diyor?

iznim olmadıkça alamazsın bendekini benden
Eğer ki alsan hesap sorar bendeki senden
Böyle sorgu sual beklerken abdiyetten Ne çıkar planladığın çirkin art niyetten?
Bu miskinlik keyfiyetten
Hali vakti yerindelikten
Her şey günlük gülistanlık olacak olsaydı gerçekten imtihan olmazdı!
Gelişi güzel doğar,büyür,ölürdük
Alimler olmasaydı biz şuanda kördük
insan öyle yaradılış ki;düşünür,taşınır,hamle yapar
Sorgusuzca başına buyruk doğrularını savunuyorsun
yanlış fikirlerden yanlış bir sen yaratıyorsun (sen)aferin!
Sen abartıyorsun rahat yaşamla sapıtmayı
istanbul üstünden geçmiş bırak kendini korumayı
iyiden iyiye bakıyorum da yoldan raydan çıkmışsın
Tenine dokunan ellerden bir koleksiyon yapmışsın aferin!
O yataktan bu yatağa yatıp takılıp sızmışsın, bu zihniyetle aşkı yorgan altlarında aramışsın aferin!
Akrep ateş çemberinde harekiri yaptı sahiden
pozitif olana dek negatifim kuzen
Erkek alana dek istediğini sanarsın ki Romeo
ne diller döker de teslim olur kapana Juliet
Kadınlar hassas ve hisli, dilekleri içlerinde gizli hatırla işi bitince kaç Romeo gaddarca gitti?
Kadın olmak zor bu kadar acımasızlık sürerken
Hemcinslerim abazanlıktan oduncasına yanarken
Taksim fuhuş yuvası, partiler karı kız kazanı derken. Koleksiyona yeni bir bebek ekle sabah güneşi doğarken!...

El bebek, gül bebek bu yaşına kadar geldin
Düşünsene bir it heriften sertçe tekme yedin
Geceye aşkla vardın, sabaha yabancı uyandın
Bil ki sonraki gün başka bir baya anlatılacaksın (yeah) Kadını kandırmaksa amaç alayınız yalancı
Kapında köpek olan işi bitince yabancı
Tuzağa düşeni iplemez, yeni bir avı kovalar avcı
Sen karar ver bu olayda kim hakim, kim savcı?
Erkeklerin elinin kiri, kadının boğaza geçirin ipi
Var mı böyle adalet kesin ikisinin de boynunu
Tez helak edin iblisin hile dolu bu oyununu
Uyandırın dünden kalma uyuya kalmış yorgunu

[Nakarat:]
Aşk yok artık, kalmamış bu devirde.
Deme vardır hak yeme ara bul. (Ara bul, ara bul, ara bul, ara bul)
Aşksız olsun, kalbim neşe dolsun deme bu ne fena bir hatadır!
alt yapısı:

erkeğe ; göster oğlum pipini amcaya..
kıza ise; kapa kızım ayıp, sakla..

diyerek dillendirildiği döneme dayanır. evet bu doğrultuda erkek aldatınca çapkın, kadın aldatınca or.spu olur.
neden ? çünkü mahalle kadından kapamasını, saklamasını istemiştir, o ise becerememiştir.
oysa erkek neden çapkındır? pipisini göster diye öğütlenmiştir ve öğütleneni yapar. ne beklenir ki bundan başka? pipisini ona buna gösterir...büyüyünce pipi denmez tabi ona da biz o kısmı geçelim.

çevre, gelenek ve görenekler, mahalle böyle buyurmuştur. oysa bunu bu şekilde kabullenenler, aldatmanın sadece bir organın diğerine girmesinden ibaret olmadığını bilmezler. aldatmak beyin ile de olur, göz ile de..bir insana ihanet etmek karaktersizce olduğu halde, bu davranışı karakterli biçime dönüştürülmesinde katkı sağlayan tüm büyüklerimize ve bilen kişilerimize burdan selam ederim. erkek yapar kadın yapamaz yarışı da değildir bu. zaten eşit olmadıkları bir ülkede yaşıyoruz, her ne kadar kadın örgütleri bir taraflarını yırtsada. ama bu sidik yarıştırılacak bir mevzu da değildir. aldatılan kadın, çoğu kez ona buna sarıp tıpkı erkeği gibi davranmak isteyebilir, bu yanlıştır. o insana yapılacak tek şey kayıtsız kalmak ve koşarak uzaklaşmak olacaktır.
yılların klişesidir.

zaten 3-5 tane sivri cümle var, evirip çevirip aynı şeyin üzerinden sığ düşüncelerinizi lanse etmeye devam edin amına koyim.

aldatırım ve çapkınlık yaparım lan, nolmuş he nolmuş, başka birşey hakkında fikriniz yok mu sizin, yeter artık.

tamam sakinim.
yalan yanlıştır. erkek aldatırsa maymun olur. dolanır sevgilisinin etrafında kendimi nasıl affettirirm diye.
(bkz: toplumsal cinsiyet)
doğrusu; erkek aldatınca şerefsiz olur'dur.
ki sen; götümün dekoderi...

seninle henüz sevgili olma aşamasında pek adetim olmamasına rağmen bu kez sanırım gerçekten ''seviyor'' olmam nedeniyle libidomu elimde olmadan biraz da aşk ile harmanlayıp sana karşı gerçekleştirdiğim her türlü ''yeşillenme'' atağını ''önce biraz birbirimizi tanıyalım.'' minvalli klişe sözler ile geçiştirip bedenimden, ateş parçası ellerimden, nemli dudaklarımdan ırak duran; fikrimin ince gülü. halbuki bu seferki çok başkaydı.

sırf, tarafımdan ''yanlış'' anlaşılmamak için. ''ben senin bildiğin kızlardan değilim.'' mesajı verebülesün için.

sohbet aralarına serpiştirdiğin; cinselliği sadece gerçekten sevdiğin ve gerçekten sevildiğin bir erkekle yaşamak istediğini vurgular nitelikteki gizli mesajlarını sıraya dizsem buradan köye yol olur bre amını emcirdiğim!

şimdi.

ki sen; yarrağımın kıl tanesi.

sen ki; ''ten uyumu. karşılıklı elektrünk. seks tabu. sikiş özel.'' diye bik bik ötüp kafa siktiğin halde, sırf... sırf; intikam alma duygusuyla gidip de elin oğluna domalırsan toplum da sana ''orospu'' der elbette. toplumu sikeyim, ben derim en başta.

senin belki etin orospu değil bebeğims. belki götün orospu değil. fakat ruhun orospu be aşkıbellam.

yok moruk, yok. çıkıp da abazan kardeşlerim gibi çatır çatır ''ben sikişmek istiyorum ağa! am istiyorum, göt istiyorum, ayak istiyorum!'' diyebilecek hatun yok a.q. alabildiğine alavere dalavere.

sonra ''erkek aldatanda çapkın, kadın aldatanda orospu olur. kadının adı yok. adı aylin. mai ve siyah.'' geyikleri. senin orospuluğun ikiyüzlülüğün a.q.
hatta bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur...

boyu/işlevi çaprazlaması bir, bu geyik iki...

bitmediniz bir türlü.
erkek farketmediği sürece kadına bi b..k olmayan durumdur..
neyse daha fazla sır vermeyelim, anlayana.. *
Biri erkeğin diğeri kadının orospusudur.
Ruhu orospuysa farketmez erkek ya da dişi.