bugün

bir zamanlar gırgır'da çizmiş şu an herhangi bir yerde çizip çizmediğini bilmediğim karikatürist.
HBR maymun dergisinde birçok günümüz çizgi öykücüsünün hocalığını yapmıştır. bunlardan en önemlisi kenan yarar'dır. bir sohbet esnasında kenan yarar hakkında ne düşündüğünü sorduğumuzda "daha eğitimi bitmemişti, acele etti" demişti bir sensei edasıyla. Kenan yarar'ın inanılmaz anatomi bilgisine rağmen bir türlü orantılayamadığı çizgi kalınlıklarını görünce ne demek istediğini nihayet anlayabiliyoruz.
hasan kaçan ile ortaklardı vakti zamanında. hasan kaçan o zamanlar henüz, heten keten idi, iktidara göz kırpan, dini bütün bir kişilik değil. dini bütün, olmak ne zamandır enteresan oldu, o da meçhul, hilal cebeci de en son '' dine döndüm '' açıklamaları yapıyordu. milyonlarca insan, sessiz sedasız, ibadetini yapıyor, imanını göğsünde taşıyor, üç beş kişi sanki müslüman çoğunluğun olduğu bir ülkede değilmişiz de, ortaçağda yaşarken '' ben cadıyımm '' diye bagırıyormuş edası ile '' dine döndüm '' muhabbeti yapıyor. herneyse, ergün gündüz, kaliteli bir çizerdir.