Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

epistasi

  1. 2 2
    ayn karakter üzerine etki eden ancak allel olmayan farklı dominant genlerden birinin etkisini göstermesine ve diğerinin etkisini örtmesine verilen addır.
    #14500887
  2. 0 0
    Şöyle ki efendim en basit şekilde anlatmaya çalışırsak, gözün oluşumunu kodlayan gen A geni olsun ve göz bebeğinin rengini kodlayan gen B geni olsun. A geninin dominant karakterli olduğunu; büyük a büyük a ve büyük a küçük a genotiplerinde göz oluşumu gerçekleştiğini düşünelim. Eğer bu göz geni kücük a kücük a genotipinde olacak olursa göz oluşumu gözlenmeyecektir. Ve böylece göz oluşmadığı için göz bebeğinin rengini kodlayan B geninin tüm alellerinde aynı sonuç ortaya çıkacaktır, tabiricaizse bir anlamı kalmayacaktır. Yani senin gözün olmadan göz rengin olabilir mi ? işte bu duruma Dominant epistasi diyoruz. Yani göz genleri içinde dominant alel yoksa göz pigmenti alellerinin şımaykılı değil tüm maykılları gelsin yine de o gen eksprese olamayacaktır.
    #15824910