bugün

duru sesiyle büyüleyen irlandalı bir sanatçı. "only time" adlı şarkısı insanı başka diyarlara sürükler..
efsane olmus filmlerin soundtracklarını yapmıstır (bkz: gladiator), (bkz: brave heart), (bkz: the last mohican)gibi filmlerin soundtrack calısmaları ona aittir.yaptıgı film müzikleri oscar almıstır.enigma grubunun kurucusu ve solistidir.didonun cok kankisi olduguda söylenmektedir.
sweet nowember`in müzigini yapan güzel sesli bayan..

(bkz: only time)*
(bkz: carrebean blue)
the lord of the rings soundtrackleri ile beni benden almis sanatci.
(bkz: may it be)
The Council of Elrond Featuring Aníron (Theme for Aragorn and Arwen)
dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
diskografisi;
1987 - enya
1988 - watermark
1991 - shepherd moons
1992 - the celts
1995 - the memory of trees
1997 - paint the sky with stars
2000 - a day without rain
2002 - only time the collection

(bkz: clannad)
enigma ile birlikte müthiş şarkılara imza atmış müthiş bir sese sahip ablamızdır.
(bkz: may it be)
Asil adi Eithne Ni Bhraonain olan, loreena mckennitt tarzi dinlendirici muzikler yapan buyuk muzisyendir.
dünyanın ne kadar büyülü bir diyar olduğunu bize anımsatan sesin sahibidir ve kendi albümlerinin tüm müziklerini studyoya girip tek başına yapabilecek bir müzikal bilgiye de sahiptir...
kyria ile tarzları çok benzeyen, only time ile belleklere kazınan şarkıcı.
Kıraç ile çok benzeştiriyorum sanat hayatlarını.Ama kıraç enya'nın biraz yandan yemişi..
dinlendirir.
(bkz: sail away)adlı parçası dinlenesi sanatçıdır.
keman sesine bol bol doyulur enya nın şarkılarında. kendi sesinden hiç bahsetmiyorum bile. bir masalın içindeymişsiniz gibi gelir.
dünya üzerinde yürümüş en iyi kadın seslerinden biridir. inanılması güç bir şekilde şarkı söyler. hani bir meydan savaşı sırasında olur da may it be açarsanız emin olun ki iki ordunun askerleri de birbirlerini öldürmeyi bırakıp paralize olacaklardır.

aynı etkiyi bir isabel bayrakdarian'da* yakalayabildim, bir de mary elizabeth mcglynn'da*, o kadar.

sihirli..
çok hoş, iç rahatlatıcı, kadife bir sese sahip olan şarkıcı. only time isimli parçası mükemmel, huzur veriyor.
'sweet november' gibi harika bir filmi daha da özel kılan 'only time' parçasının sahibi kadın.
-seni dünyaya yolluyorum
+ama efendim? ben bir meleğim, benim yerim burası değil mi?
-hayır, artık senin bir görevin var.
+nedir tanrım?
-sana bir ses vereceğim.. şarkı söyleyeceksin.. duyan insanlar bana bir kez daha inanacaklar.
celtic new-age tarzında müzik yapan irlandalı bir sanatçı. (celtic/kelt terimi zaten irlandaya ait objeler için kullanılır.) sanılanın aksine enigma'yla düetleri falan yoktur. bu şarkılar başka grup ve sanatçılara aittir. örneğin;

"adiemus", Adiemus isimli gruba
"celtic trance", dagda isimli gruba aittir.
tek cümleyle ; tedavi eder....
trt'de yayın kesilince ekrana gelen doğa temalı kliplerin arka plan müzüü..

kısaca trt müziii

bi de zamfir var bunun muadili..
(bkz: fire and ice)
(bkz: the celts)
güncel Önemli Başlıklar