bugün

bazı kadim kitaplarda bahsedilen yazarlar için önemli olduğu iddia edilen bir rakamdır.

çok az sayıda da olsa bazı yazarlar bu sebepten çaylak oldu.
sırf entry sayım artsın diye sürekli kısa kısa entry'ler girenler de çaylak oldu.
sadece sözlük içi konularda entry girenlerse silinip gitti.

sözlükte online olup aylarca entry girmeden, cıp cıp cıp mesajlaşanları sevmediğimizi söyleyeyim. o elindeki sözlük ulan. ha böyle dedik diye kısa kısa ve sadece sözlükiçi konularda entry girenlerse daha kabak gibi ortada kalıyorlar söyleyeyim.

edit: arkadaşlar merak etmeyin sıkıntı yok. bu soruna şu ana kadar en fazla 5-10 kişi takılmıştır. normal sözlüğü nasıl kullanıyorsanız devam edin. toplamda silik falan hepsi dahil 100 entry girip 10000 öm atmadıysanız sorun yok. kısa kısa ve sözlükiçi entry girme konusu ise ciddi, öyle yapmayın.
Umarım mesajlarıda açıp okumuyorsunuzdur dedirten ilan. Yararlı entriler girdiğimi düşünüyorum yanılıyorsam yeşillendirin.
ilginç bir oran, alttan ince ayar vermedir.
Arkadaş ım şu sözlükteki küfreden yazarlara bir önlem alınmayacakmı yav? Küfrün elinde kalmışız. Buna önlem alınsın.
canı sıkılmış belli.

konuşurken daha sempatiksin zall bu sefer güldürmedin...
entry sayısı: 3414
gelen kutusu:9446
giden kutusu: 7913.

al hesapla şimdi.
0,0148 cikti benim.

Yalniz gelen mesaj sayisina gore hesapladim. Bir de silik entryler de sayiliyor mu? Ona gire bir tik artabilir.
bu bebelerin kafasını niye karıştırıyon diye allah sormaz mı reis?
Gelen mesajlara cevap vermeyelim mi zall ? Onu mu demek istiyorsun ? Yoksa mesaj alımını mı kapatalım ?
gelen mesaj mı giden mesaj mı?

o değil de, özel mesaj sayısıyla hava atacak olan bi ergen açtı sandım lan başlığı. zall'mış amk!

abi benim totalde, 1'e 1 gibi bişey çıkıyo. bi de merak ettim şimdi; sen nerden biliyon olm milletin mesaj sayısını? neye göre çaylak ettin sen elalemi?
lan yoksa... okuyonuz mu mesajları?
1.
*
okuyunca hiçbirşey anlaşılmayan başlık ve entriler bütünü. entri sayısının özel mesaja bölümü nedir ulan? sanırım yazar burada birşeyler anlatmaya çalışmış ama başaramamış. anladığımız kadarıyla;
- sözlüğü mesajlaşma aracı olarak kullanmayın.
- kısa kısa entriler girip sayı arttıracağınıza nitelikli, kaliteli entriler girin, ortalık şenlensin, aktifleşsin.
- siz bunları yapınca uludağın prestiji artsın, daha çok reklam alsın ve bizler de para kazanalım demek istemiştir.

sonuç; hem yönetim hem yazarlar açısından win-win durumu olması isteniyorsa yazarlar için de bir faydası olması gerekmektedir.
sonucu zall sayısını veren işlemdir. Yaşasın ulu zall.
o halde başıma bir şey gelmeyecekse,

(entry/mesaj) x (başlık) + (karekök işte budur) / (yazar bu entry sinde coşmuş) x (şukela x 1.458) + (iyi oylanan entryler)-(kötü oylanan entryler) x ( zall kare) / ( ukte) = zengin zall

lan hangi formülü yazsam aynı sonuç çıkıyor.
Benim 1585 bölü 34 dür. cevap için matematiğim yetmedi. ama bu durumda zall'ın silik yemesi gerekir.
Sonuna kadar desteklediğim şey.

Kısa entry girenler,

Sözlük içi mevzular dışında bir başka konu ile ilgili entry girmeyenler veya genelde sözlük içi mevzulara girenler.

Entry girmeyip sürekli mesajlasanlar lütfen sözlükte tutulmasın.

Daha iyi bir sözlük için evet.
inşaallah ölmem.
görsel
(bkz: rakam avagadro sayısı çıktı rıza baba)
artık tanımsız bir sonuç veriyor.
3 küsürlerde olan rakam. 0.x'lerde olanlar silik yemeli.
Entry sayısı : 29475.

Gelen mesaj: 26424.
Giden mesaj: 21250.

Bu durumda birinci oran: 1,11.

ikinci oran: 1,38.

Karma oran: (1,11 + 1,38)/2 = 1,24.

Not: sildiğim mesajlar ve entryler hesaplamaya dahil edilmemiştir.
Formülü veriyorum.

Girilen Entry sayısı / [(gelen msj+giden msj)/2]

Yani

0.3578
4182/373= 11,2117962466 gibi bir rakam ortaya çıkartan başlık.
(bkz: oran orantı)
adamın dediğine bak, entry girmeyip mesajlaşanları sevmiyomuş. sen kimsin bre dingil, ekşi sözlüğün formatını kullanıp beğenmediğin yazarlar sayesinde zengin olmuş, boş beleş bi adamsın. kendini sözlüğün kralı sanıyo galiba.