bugün

Anlamını öğrendiğimde aydınlandığım söz. Meğer endirekt indirect ten geliyormuş. Bu da topa ikinci kişi dokunduktan sonra oyunun devam etmesi demekmiş. Yani endirekt serbest vuruşla gol atılamaz, ikinci bir kişi dokunmadığı sürece. Hakem de ikinci kişi topa dokunana kadar elini havada tutuyor. Çok zekice.
maç sunucuları tarafından çift vuruş yerine yanılma sonucu söylenebilen vuruştur.
tutarsa super.
Uzak mesafeden atış. Evet.
ailecek sözlükteler;

(bkz: endirekserbestvurustandogangol)
topu taca atan ezik pardon silik yazar.
(bkz: #3040953)
#2667339 elestirirken bile onder sav gafletine düsmemis, saygıda kusur etmemis yazardır. kendisine katılmam o ayrı.
(bkz: dördüncü nesil silik)
nihayetinde silik yazar.
dikkat çekme uğruna yapabileceklerinin sınırlarını zorlayan yazar...
populist ironik başlıklarla dikkat çekmeye çalışan yazar.
yazdıkları sade içleri bomboş.
sacmalamakta sınır tanımayan yazar.
(bkz: mustafa kemal ataturk un kurt kokenli olmasi)
#3186078 entrysinden sonra taşak mı geçiyor yoksa "reklamın iyisi kötüsü olmaz" politikası mı izliyor anlayamadığım kişi.
ekseriyetle başlık silindiği için entry'si silinen yazar. yazar olduğunu özellikle belirtiyorum ki piyanist şantör sanmasınlar.
(#3184849) no lu entry'nin sahibiymiş, ilginç. vallahi sahibiymiş lan, tapusunu falan gördüm, kafam kadar gülşah onaylamış hem de.
bahtsiz bedevi bir yazar.
(bkz: #3184849) nolu entrynin sahibi yazan.
(bkz: saçmalamakta sınır tanımamak).
(#3184849) nolu girdisi sonrası adını endirek serbest atis olarak değiştirmesinin icrat/takma ad uyumluluğu bakımından yerinde olacağı yazarımsı...
(#3184849) şeklinde bir entrye imza atmış gözümde sıfır kişilik.
interaktif sözlükler tarihinin açık ara en iyi yazarı.
sözlük oligarşisine karşı direnen, kendisini şahsen tanımıyorum ama entrylerden gördüğüm kadarıyla iyi çocuktur diyebileceğim bahtsız bedevi uuser. herkesin iki okuyup bir yazması gerekirken bu dostumuz iki yazıp bir okusa da olur. durmaksızın takip edeceğim.
(bkz: selamun aleykum)
zorlama silinme sebeplerine eklenen "uçmak üzeresin" notları ile tehdit edilen yazar. işbu nadide eser şuradan;

(bkz: http://tinyurl.com/3x8h65)

sözlük moderasyonunun kendisine verdiği diğer nadide silinme sebepleri ise şuradan görülebilir;

(bkz: http://tinyurl.com/2jxxoq)
boş konuşmaları atmosferde sık ve parazitli ses dalgaları şeklinde yankılanan yazar.
eğer vuruş en direkt ise hakem kolunu düz bir şekilde yukarı kaldırarak bunu belirtir. buna rağmen oyuncu tek vuruşta gol atarsa gol geçersizdir.
başlıklarındaki mizah tarzını benimsemesem de, bazı başlıklara girdiği entry'ler ile beni güldüren yazar. başlık açmasın hep entry girsin diyoruz. *
güncel Önemli Başlıklar