bugün

batı anadolu insanını.
Karadeniz.
Ben bu memleketin her karışını ayrı seveyim, hepsi birbirinden medeniyetsiz arada iyi insanlar var ama o da bölgesel değil, bölgeyle alakalı değil. Tşk.
Egeli insanların samimiyeti yeter bile.
Hem insanı diyor başlıkta hem de gelip tarihi eserlerinden bahsediyor iki boyutlu düşün sen kardeşim yorma kafanı.
bir başlık. bölge olarak iyi dediğiniz insanlar veya diyelim ki kötü dediğiniz insanlardan ziyade, rahmetli neşet ertaş şivesi ile " yüreağan de samimiyet taşısın" yeterdir.
Merzifon bölgesinin insanını seviyorum.

Özellikle tavşan dağı eteklerinden merzifon'un taa aşağı köylerine kadar olan tüm insanları.
Sanırım trakya. Zaten hep bi severdim şive falan. Bir kerecik gittim onda da yerlileri çok samimi çok tatlıydı. Ama tabi heryerin insan olanını severiz ayrı ayrı.
beni seveni severim net.
(bkz: Anketistan)
(bkz: Mizantropi)
Bölgelerle, coğrafyayla, dinle, ırkla derdim yok, " insan" olan her insan, baş göz üstünedir.
Genelleme yapmak hata olur.

Lakin karadeniz insanıyla zorlandığım doğrudur!
Kadını, erkeği, çocuğu çoluğuyla sabit fikirli hallerini, pimi çekilmiş bomba gibi muhabbet etmeleri ve tepkileri, tuhaf buluyorum.
Karadeniz insanı mert olur, adam gibi adamdır lar.
https://www.youtube.com/watch?v=DSfo9y6kMQc
Bana en uzak bölgenin.

Çevremdeki insanların bana olan mesafesi arttıkça sevgim artıyor. Yaklaştıkça iğrençleşiyor hepsi.
ege derim ama birazcıkta karadeniz insanı gider hoşuma samimiyetinden dolayı.
Benim bölgeme girmeyeni.
Kıbrıs-trakya-ege-belki akdeniz.
Sakarya - Taraklı insanını çok severim aynı benim gibi çok cana yakın güzel kalpli insanlardır (Taraklılıyım) Sakarya’ya bağlı olmasına rağmen Bilecik insanlarıyla aynı özellikleri taşımaktadırlar o yüzden genel olarak Bilecik insanı diyebilirim.
batı karadeniz iyidir.
ilkokulda en iyi arkadaşım gümüşhaneliydi. Orta da bursalı (hemşerim) lise de mardinli aynı zamanda çocukluk arkadaşım. Askerde adıyamanlı malatyalı maraşlı ve adanalı 5 kişiydik aynı kafadan. Ha bide nevşehirli kankam vardı. O özeldir. Mahallede romanlar diyarbakırlı kurmancılar erzurumlu dadaşlar lazlar (valide karadenizli zaten) muhacirler, işim icabı arap çerkes arnavut tatar gürcü elazığ zazalar amasya ankara izmir manisa istanbul yerlisi de dahil pek çok insan tanıdım ve muhatap oldum. Ama hayatımda tanıdığım en mert delikanlı ve baba adam izmirliydi.

(bkz: yörük efe)
(bkz: ben bölge seviyorum)

Tabiat ana validemizdir.

"insan cinsi bozuk bir hayvan'dır."

Laedri.
Her yörenin iyisi kötüsü vardır ama gerçek ve oranın yerlisi bir diyarbakırlıyla karşılaşırsanız bütün olumsuz önyargılarınız yıkılacaktır emin olun...
Trakya trakya trakya.
Yurdum insanı...