bugün

altıncı nesil yazardır, hoş gelmiş.*
(#5738197)entryli başlığını birçok başlığa entry olarak giren yazardır.

(#5772192)
(#5772401)

(bkz: reklam kokan hareketler dostum)
(bkz: iyi polisi oynamak)
doğruya doğru yazar.
(bkz: system of a dawn tişörtüyle türk ocağına gitmek/#5991201)

bilgisini az çok göstermiş yazar. en azından ülkücüler kadar bilgisi var. he evet system of a dawn!
"kemalist zihniyette heralde bunu benimsemiş. "

mevcut cümlesiyle gramer kurallarını bilmediğini ispatlayan yazar. kemalizme öfke kusanların kültür ve eğitim düzeylerini göstermesi bakımından önemli bir yazardır.
gün itibariyle 10 kasım alerjisine kapılmış olduğunu düşündüğüm yazar.

geçmiş olmasın diliyoruz, ebedi kalsın.
gerçekten de sözlükteki en zayıf halkadır.

bölücü ruhlu, yobaz bir 6. nesil.

(bkz: kendi nesline sitem)
sözlükteki en uzun entry'si 30 kelimeden oluşması,copy paste felsefesini benimsemiş, karmasının eksilerde olması yetmezmiş gibi yazarlara sözlük formatı,sözlük ahlağı,kaliteli entry konusunda poz kesen kişi.hadi anam başka kapıya.bu tür ucuz numaralar bana sökmez.
sözlükteki nadir aklı başında yazarlardan biri.
bu yazardan öğrendik ki vatan, millet ,namus için savaşılmaz. yalnız allah için savaşılır..
harbiden halkaymış... birkaç yazısını okuduktan sonra direk anlaşılıyor. bağnazın teki. manevi değerlerden bahsedip duruyor. bunun üzerine bu ülkenin en büyük manevi değeri olan mustafa kemal atatürk adına ilginç ilginç entry ler giriyor.

kurtuluş savaşı zamanında kimisi umutlarını allah'a bıraktı evinde kaldı, kimi vatansever türk evlatları da yurdunu, toprağını kurtarmak için cepheye gitti. asıl müslüman yurdunu korumaya gidendi. size kalsa savaşı türk askeri kazanmadı zaten, allah meleklerini gönderdi. savaşı cebrail yönetti vs. bu kaybedilen savaşlarda neredeydi bu allah? neredeydiniz siz savaş kazandıran müslümanlar? illa ilahsal bir güç arıyorsanız çanakkale savaşında, sana açıklayayım bağnaz yazar. atatürk'ün gönderildiği topluma melek gönderilmesi gereksizdir. gereksiz olan şeylere israf diyorsunuz değil mi? sanırım israf da günah olsa gerek. anladın sen gerisini... ve unutma bu türk milleti, islamdan önce de ayaktaydı. herkes haddini bilecek bu topraklarda.
(bkz: #6825168) kimi müslümanım diyenleri, iftira atarken de gördük bugün... kesin allah cebraili gönderip, 16 yasında oldugumu iletmiştir en zayıf halka ya. yoksa en zayıf halka böyle bir terbiyesizlik yapmaz. yalan yanlış konuşmaz. allah'ın kitabına inanan, emirlerini uygulayan mümindir çünkü. cebrailden kesin torpillidir, yoksa yalan yanlış şeylerle uğraşmaz. kimse götünden bir şey uydurmasın... adam bildiğiniz temiz kalpli mümin...

edit: önceki entry lerde coşmuş yine. vatan sevgisi olmayanın allah sevgisi olamaz yiğen. atatürk size emrediyorum demiştir, benim için savaşında dememiştir. türk milleti için savaşın demiştir. ''bu millet, kendi kararlarını kendisi alacaktır'' demiştir. fetullah sana bunu anlatmadı mı? neden acaba...
klasik bir atatürk düşmanına göre fazla basit yazarcık. galiba cidden en zayıf halka
(bkz: atatürk yaşasaydı sorulabilecek alternatif sorular/#6472412)
(bkz: mustafa kemal atatürk ün mal varlığı/#5827816)
(bkz: şeriat en iyi yönetim biçimidir/#6238036)
(bkz: atatürk ün amerika ya yolladığı video/#6824424)
(bkz: 10 kasım ı dindarlara saldırmak için fırsat bilmek/#6472531)
(bkz: kemalistlerin düşmanlığı/#6934853)
(bkz: bu ülkenin gerçek sahipleri/#7004604)
(bkz: mustafa kemal in muridleri/#7003827)

işte, ısrarla nick altıma entry giren cahilin gerçek yüzü bunlar. şeriatı savunan adam gelip bana milliyetçilik hakkında akıl vermiş. yahu atatürk düşmanı olan adamlar gelip bana akıl veriyorlar. yazdıgın entryleri milletin unuttugunu mu zannediyorsun. delikanlıysan gel nickimin altına bu savunduğun yazıları açıkla, prim kazanmaya çalışma...

atatürk'e hakaret eden insan müslüman değildir! bunu da yaz bir yere. ama fetullah efendin sana bunu anlatmaz. nick altına 4,5 entry girerek sesini duyurmaya mı çalışıyorsun. güldürme lan beni. köpeksiz köyde çomakla oynuyor çakma dindarlar. hangi kitapta yazıyor lan müslümanları düşmandan kurtarmış bir devlet adamına hakaret etmek. getir lan o kitabı, o kitabın her sayfasını gözünün önünde a.... koyacam. şeriat gerekmişmişmiş türkiyeye... sonra da ülkemi düşünüyorum derler. sen at yalanı, inanana gerekenler yapılıyor ne olsa da...
(bkz: #7006362)
ülkücülerden kuyruk acısı olan bir yazardır efenim. gerçekten zayıftır ve halkadır kanımca. başka da bi numarası yok.
sözlüğe kısa bir ara vermem üzerine ve bunun üzerine çaylaklık cezası almamla birlikte nick altımda gösteriş yapmış yazardır. bana gelip insanlık muhabbeti yapacak adamın ben ilk önce suratına bakarım. sözlükte sevdiğim yazarlar nick altımda gereken tepkiyi verdikten sonra yeni entry girmeye gözü korkan bu yazar ne yaptı peki? diğer yazılarını baştan editledi. diyorum ya, bu korkakça oyunlar sizlerin en büyük hazineniz. dna nızda var. bir türkçü'ye 2 laf edince karşında susacağını mı sandın? verilen çaylaklık cezası olduğu için entry giremeyecek olmuş olmam, cevap veremeyecek olmam sana cesaret mi verdi. gidenin arkasından konuşmak ne zamandan beri insanlık oldu? bak delikanlılık demiyorum, o kısım hakkında hiç muhabbet etme ihtiyacı duymuyorum. koçum birileri unutturur bizler hatırlattırırız. meydanı boş bıraktıkta sanılmasın. millete iftiralar atacağına, yalanlar söyleyeceğine, hakaretler üstüne hakaretler edeceğine gel tıpış tıpış bu entry lerin hesabını türk milletine ver. ama şunu da diyeyim, sadece sözlük gibi ortamlarda buna gücünüz yeter.

(bkz: atatürk yaşasaydı sorulabilecek alternatif sorular/#6472412)
(bkz: mustafa kemal atatürk ün mal varlığı/#5827816)
(bkz: şeriat en iyi yönetim biçimidir/#6238036)
(bkz: atatürk ün amerika ya yolladığı video/#6824424)
(bkz: 10 kasım ı dindarlara saldırmak için fırsat bilmek/#6472531)
(bkz: kemalistlerin düşmanlığı/#6934853)
(bkz: bu ülkenin gerçek sahipleri/#7004604)
(bkz: mustafa kemal in muridleri/#7003827)

bunların sahibi olan bir yazar gelip bir türkçüyü lekelemeye mi çalışıyor. aramızda vatan ve millet tanımından yoksun olan bazıları, köpeksiz köyde çomakla oynama peşindeler. devam edin bakalım, burdayız...
(#7184091) yorumu ile beni gülümsetmiş yazar.
gerçekleri görmek için gözlüğe gerek yok. azcık düşünmek yeter diyorum. ak parti de pkk da meclisde yalan değil. pkk'nın temsilcileri orada. açılım politikalarına bakıldığında, teröristlerin kahraman gibi karşılanmasına bakıldığında, gelecek için olabilecek ittifaktır ki o ak parti değil midir, teröristlerin yaptığı eylemleri "yok onlar yapmamıştır" diye savunan. üstelik pkk üstlenmişken.

bu açıdan bende en azından bir gözlük varsa daha iyi görmemi sağlıyor.
peki ya aksini düşünenler? gözlük de fayda etmez çünkü önce düşünebilmeliler ve fikir üretebilmeliler. her denileni olduğu gibi alıp kabul etmezler bu sayede.
unutmadan; gerçekler acıdır. doğru ile gerçek kavramını karıştırmamak gerek. eğitim şart.

Not: bir başlığında saygı, sevgi ve hoşgörüden bahseden sayın yazar, kişilere at gözlüğü takıyor demek saygısızlıktır. kendi kalenize gol atmayınız. neyse uzatmaya gerek yok.
(bkz: hayata at gözlükleriyele bakmak)

hayata bakışı tek yönlü olan, önyargılar ve subjektif yaklaşımlarla olguları sentezleyen bireylere verilen bir sıfattır.

çoğunlukla, pkk'lılar ( o kadar ki kendilerinden olmayanlara saldırıyorlar)

koyu kemalistler( o kadar ki balyoz'cuları savunur oluyorlar)

faşistler ( o kadar ki kendileri gibi düşünmeyen herkes gitsin bu ülkeden derler)

çözüm bana kalmamış ama ben yinede söylemek istiyorum sayın sözlük,

objektif bir bakışaçısı, hoşgörü ve insanı sevmek. son ve en önemlisi; bizi birbirimize bağlayan hakiki islam ittihadını sağlam ve allah rızası için topluma faydalı olmak.
eleştirileceğine istifade edilmesini gerektiğini düşündüğüm yazar.çoğu konuda geniş bir bilgi birikimi vardır.

okulda ki tartışmalarıyla ünlüdür. koca profesörü dize getirmiştir.abartmayalım prof. değil doçentti.

(bkz: doc dr necati ulunay ucuzsatar)
kemalistler onu düşman olarak görüyor ancak kemalistlere ve kemalizme bir düşmanlık beslemediğim aşikardır. haksızlığa ve zulme giden ergenekoncular ve o zihniyettekiler ise her zaman tartışma alanımın içindedirler. ancak seviyelerini korurlarsa. son olarak ise daha nutuk' u okumadan benle kemalizmi tartışanlardan rica ediyorum defolup gitsinler.
fikren uyuşmasak da amaçlarımızın aynı olduğunu düşündüğüm yazar. ancak bana yazdığı entry de benim hemşehrim olan büyük zat-ı muhteremin kelamlarını kullanırken belki biraz da sitem etmiş.
ben ona tekrar diyorum ki : benim hesabım savunduğu düşüncenin yüz karası olan kişilerle,düşüncelerle değil.
doğru tespitlerin hür demokrat yazarı. kalemi de güçlü zekasıda.
halka...bildiğin halka, düğme gibi, tekerlek gibi...
tam da atatürk'e saldıran bir din istismarcısına uygun bir nick...
neymiş efem; demokratmış. peh...
ne kadar zayıf olursa olsun yuvarlak fiziğiyle pek zayıf durmayacak olan halkadır. *
(#7691945)

entry i okumadan yorum yapan, okuduysa bile anlayacak kapasitesi olmayan yazar.

atatürk uçmuyor, bunu biliyorum ama sen bu zekayla çoktan uçmuşsun.