bugün

valla o dönemde çizilen resimlere ne kadar güvenilir bilinmez ama yavuz sultan selim ve dördüncü murad bu konuda kapışırlar heralde.

görsel

görsel

şimdi bi daha baktım da selim alır yahu ezer geçer hem de.
vahdettin tek geçer.
2.Selim veya Abdülmecitdir. Bu iki padişahında yaptıkları yanlış anlaşılmıştır fakat tip itibariyle diğer padişahlardan daha yakışıklı geliyor bana.
fatih sultan mehmet'tir. yavuz tarz olarak en iyisi olabilir ama.
eşittir genç osman diyebiliriz. çünkü sıfat görevini kaybedip genç osman'ın kendisi olmuş, tıplı allah'ın 99 adı gibi vesselam.
hicbiri tipim degil.
Trt'ye göre Ertuğrul gazi ve suleyman şah bayagi iyilermis yani. Diğerleri de yakisiklilardir heralde.
en yakışıklısını bilemedim, bir de en tipsiz diye denesek.
Kenan Gomutandır, Bursa Elmasbahçelerde ikamet eden abimiz itirafında Fatih'in öldüğünü, istanbul'u 1914'te kendisinin feth ettiğini beyan etmiştir

Bize öyle bi bilgi gelmedi.
yavuz sultan selim hanın çok yakışıklı olduğu söylenir. hatta mısır seferinde yavuza aşık olan bir kız padişah selim ile konusmak için kaşına çıktığında heyecandan* kaskatı kesilip ölmüştür. Adaş olduğumuz için tarafsız bir şekilde yorum yapmamış olabilirim ama şah ve sultan kitabında yazıyor bişeyler efendim okumanızı tavsiye ederim. genç osman a da yakışıklı ve yiğit bir delikanlı derler.
abdülmecit han'dır. en karizmatik ve yakışıklı padişahtır.

görsel
görsel
pelin batuya göre abdülmecitmiş.
bence en yakışıklı osmanlı padişahı üçüncü şükrü'dür
Osmanlı hanedanı genel olarak tipsizdir.

Dua etsinler çoğunun anası seçme yabancı güzel yanilipta akraba evliliği yapsalarmis gollum gibi olurlarmış.
halit ergenç'tir.*
genç osman değildir.
(bkz: kel mahmut)
hepsi bok suratlı arap piçi...
dördüncü murat.
(bkz: fatih sultan mehmet)
ulan o kadar mankenperest hatunla evlen, sonra şehzadeler çirkin olsun.
sultan abdülaziz
https://www.google.com.tr...i-t387p4.html%3B716%3B960
kesinlikle sultan beşinci mehmet reşat tır. araştırabilirsiniz.
tartışmasız ı. abdülmecit'tir.
iv. murad

hadi olmadi diyenler için

yavuz sultan selim