bugün

bende içmiyorum ama kaçak sigara ile pkk ya para gitsin dimi.
Baklavanın kilosu 400 tl olsun.

Yiyen yemeyen belli olsun. Ben kullanmıyorum. Benlik sıkıntı yok. Dombililer düşünsün.
sarma sigaraya başlatır.
(bkz: 15 liraya 10 paket sarma almak)
Kaçaklara zam olmadığı sürece karşı olmayacağım kampanya.
Eğer burdan başlayacaksak misaller çoğaltılabilir. Fakat herşeyin sonuna "x özgürlüğü" ibaresini yapıştırmaya meraklı bir güruh var. Sen nasıl sigara içmiyorsan bende tersine içiyorum. Gelipte yüzüne üflemediğim ve bulunduğun ortamda seni rahatsız etmediğim sürece bunun sana nasıl bir zararı dokunabilir? Mesela senin en az ortalama gelir düzeyinde yaşayabileceğin bir hayata da ihtiyacın var fakat kuvvetle muhtemel standartların o kadar düşük ve bunlara o kadar odaklanmışsın ki nasıl bir hayat yaşadığının farkında bile değilsin. Şu dünyada sahip olabileceğin bir çok şeyden ve yaşayabileceğin bir çok hazdan haberin bile yok. Ancak milleti eleştir, başkalarının -kendi isteğiyle kullandığı- bir madde hakkında atıp tut. Biliyorsun değil mi hayatında mutluluk saydığın şeyler sadece başkalarının zor duruma düştüğü durumlar ve hadi itiraf et; sen bundan zevk alıyorsun.
olsun aq...

içkiye benzemez sigara... içenler zaten bize oy vermiyor diye zam yap gitsin de...
gariban köylüsü de işçisi de emeklisi de içiyor sigarayı...

zam yapın ki daha net hissetsin herkes hayat pahalılığını.

benden +1 yani.
bencede çok pahalı olsun. hayatımda sigara içmedim içmemde. çünkü sağlığı bozmaktan başka bir işe yaramaz. alkolde kırk yılda bir. faydalı olsa hergün içerim ama alkol pahalı olunca iyiki pahalı diyorum.
Genemi zam geliyor. Kasada hiç para kalmadı mı.
(bkz: sigarama dokunma)
sigara içenler parti kursun artık da iktidara gelsin, bu gidişle pakedini 50 liraya alacaz.
millet uyuşturucu alabilsin diye mi ?

torbacıları zengin edersiniz benden söylemesi.
Zaten 20 liraya dayandı.
oldu olacak direkt yasaklansın amk. Tütün içeriz. ..
Sigara içmeyen biri olarak saçma bulduğum istek.
Sigara 20 lira olsa içilmeyecek sanki, sadece daha fazla kaçak sigara içilecek.
Hem sanki sigaradan alınan vergiler bu pezevenklerin cebine giriyor, reisi o kadar seviyorsanız masraflarını kendi cebinizden karşılayan, bize bulaşmayın.
Lan sktrin gidin akşam akşam sövdürmeyin sülale boyu…içmeyen adama giren çıkan ne?
güncel Önemli Başlıklar