bugün

(bkz: erik)
Domates.
Yabani böğürtlen.
Mandalina.
Malta eriği. 10 yaşındayken annemin pazardan aldığı 2 kilo malta eriğini annem akşam uyurken yemiştim. Sabaha karşı kaşıntıdan geberiyordum. Alerji olmuşum. Sevdiğim herşey bana zarar veriyor.
Karpuz, üzüm ve dut. Diğer meyveler bu saydıklarımın getir götürünü yapar anca.
bir ankettir. karpuz tabi ki. ilk 5 sıralama ise şöyle:

karpuz
mandalina
erik
muz
üzüm.
1. Pomelo
2. Yeni dünya
3. Greyfurt
4. Avokado
5. Plantain

Ne sosyetik Bi liste oldu bu böyle ehehe. Ya ben bütün meyveleri seviyorum meyve kalp ben.
Çilek, incir, kavun.

Bu üçü beni yerken Mutlu eden nadir meyvelerden.
pitaya hergün bir tane yemezsem gözüme uyku girmez.
valla meyve olsun taştan olsun insanıyım emme muz ve şeftali'nin yeri ayrı. vişne,kiraz ikilisinin de hayranıyız. kayısı ve kavun ile de kokuları yüzünden aşk yaşıyoruz *
Evde ne yoksa onu seviyorum galiba.
Şahsen sıralamam şöyledir :
1-Ananas
2-Karadut
3-incir

Meyvelerin hepsi güzeldir. Meyve yiyin.
Yazın dut. Bayılıyorum hele siyah dut'a. Olsa da yesek ya. Kışın da Trabzon hurması severim. Mandalina yemeyi beceremiyorum. Suyu boğazıma kaçıyor.
koruk. baharatlayınca daha güzel oluyor.
incir dut kavun.
Şegtaliyi seviyorum.kahvaltıda hele bayılırım.
muz ve yaş hurma arasında kaldığım ankettir.
Karpuz.
insan karpuz, kiraz, ananas, muz, şeftali, incir, dut, cennet meyvesi ve ayrıca bilumum tropik meyve arasından kendini kısıtlayamaz, bence.. gerek de yok..

En sevdiğimiz 20 meyve falan denilse, işi kestaneye kadar uzatıp bitirirdik aslında..
incir, şeftali, ananas, böğürtlen, tatlı kokulu çilek, tam olmamış muz.
yazın, kavun, karpuz.
sonbahar, üzüm
kışın, boş küme
ilkbahar, malta eriği ki malta eriği kaden mübarek bi meyve yoktur. kar altında meyveleri fındık kadar olur. güneşi hiç inkar etmez. hemen olgunlaşır. inkar etmeyenleri seviyorum.
Çilek..
Greyfurt ve Malta eriği diyerek marjinalligimi ortaya koyuyorum.
Avokado ve kivi diyor, eli arttiriyorum.

Evet.
güncel Önemli Başlıklar