bugün

ya sevgilim olsun ya da sevgilisi varsa yakın arkadaşım olsun bu kız benim.
-anne , baba, koşun. kız istemeye gidiyoruz.
kurban kesmeyi biliyor olma ihtimali yüksektir. şaka şaka, işkembe sevilmez mi hiç.
ek olarak çorbanın yanında 1 (bir) ekmek tüketiyorsa keyfine diyecek yoktur.
tatmak gerek.
(bkz: tadını bilmeden kokoreç sevmeyen insanlar)
makbûldür. öyle peynirden, balıktan, işkembeden, kokoreçten midesi bulanacak ve her canınız bunları çektiğinde, lafını ettiğinizde dırdır edecek ya da muhtemelen haydi o handikapı aşıp, bunlardan birini alma gafletine düştüğünüzde, yerken de başınızda kukuma gibi dikilip "ıyy, iğrenç, nasıl yiyorsun, boyun bosun devril..." yapacak kızdır.

ulan arkadaş şunu anlamıyorum, kimisi de var, ağzına almadığı necaset kalmıyor ama hanımefendi hazretlerinin o yiyeceklerden midesi bulanıyor. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu bre midesizin önde gideni.
bir çok erkeğin hayalini süsleyen kızdır.
muhtemelen sabah kahvaltısında da ciğerden vazgeçemeyen kızdır.
benden uzak dursun kızıdır. zevkler ve renkler tartışılmaz ama kokusuna bile katlanılamazken nasıl içiliyor o çorba anlamış değilim.*
(bkz: ürperi)

hayat bilgisi dizisinin ürperi'si, evet. * kocasına her sabah işkembe çorbası yapar içirirdi, kendi de içerdi. "hayallerimin kadını" diyenlere duyurulur. *
düzenli içicidir. çünkü kendimden biliyorum.
sevilesi kızdır.
(bkz: bunu yiyen neler pişiriyordur acaba)
kelle paça varken ayıp etmiş kızdır.
sarımsak, sirke...
candır. ağzının tadını biliyordur. muhtemelen yemekten anlıyor ve yemek yapmasını da biliyordur. evlenilecek kızdır...

yine de işkembe çorbasını sarımsaklı içtiği gün buluşulmaması tercih sebebidir.
uzun boylu kumral ela gözlü tatlı cici bir kızdır.
(bkz: reis)
evlenelecek kızdır.
eli öpülesi kızdır.

not: hiç işkembe çorbası içmedim.
Tercihi olan çorbadan dolayı iş, aşk ve sosyal hayatında bir takım sorunlarla karşılaşması muhtemel olan kızdır.