bugün

(bkz: ceo)
Psikiyatrist. Derken bile ayrı karizması var.
lojistisyen (bkz: lojistik)
BEYiN CERRAHiSi.

BAŞ SAVCI.
şu motor tepesinde gezinen yunuslar var ya. leş.
Dedektiflik. Adli tabip.
cerrah.

müteahhit.
savcı. daha karizmasını bilmiyorum.
pilotluktur.net.
uçaklar
winglet
kanat
gövde
hidrolik sistem
kokbit
kabin basıncı
g kuvveti
boeing,airbus,embraer, bombardier,mcdonnel dougles, antonov,f ler vsvs
çok çekicidirler.
Eskiden olsa pilotlar çok karizmatik gelirdi bana. Ta ki kabin görevlileriyle beraber uçaktan ayrıldığım güne kadar. Pilot bey guler yuzlu tonton bir abimizdi.
O yüzden meslek karizmatik olmaz, insan karizmatik olur.
Aşçılık.

(bkz: dışı seni yakar içi beni)
Söylemek bile gereksiz! Bakınız en çok hangi mesleğin karizmatik olmadığı söyleniyorsa kesinlikle o meslek diğerlerinden daha karizmatiktir.
okulu bırakmadan kazanılan diplomalarla icra edilen hiçbir meslek karizmatik değildir.(nokta)
mesleğin karizması mı olur lan? meslek meslektir işte, toplumsal düzenin içinde bir iş yapıyorsundur. karizma bu tür sosyal statülerle elde edilmez.
Aylık 1.050₺'ye çalışan muhasebeci.
asker, hakim, savcı.
robin hoodçuluk. kız olsam bir robin'e verirdim.
Savcılık ve doktorluk.
Tartışmasız seri katiller dünyanın en karizmatik meslek grubu ya da kitapta ve filmlerde öyle lanse ediliyor bilemedim.
doktorluk, gazetecilik. kesinlikle bu ikisi olmalı.
kanımca bunların en havalı olanı işsiz olanlarıdır, sigortası yatan bir insan ne kadar karizmatik olabilir ki... üç ay yatmasa hataneye gidemiyor herif, halbuki işsiz öyle mi basar parayı olur muayenesini.
Su altı Taarruz, Su altı Savunma timleri.
Soru-Ne iş yapıyorsun?
Cevap-Radyoloji teknisyeni.
Vay amk.Sanırsın magnetic rezonans cihazını o icat etmiş. O derece karizmatik yani.
Askeri üniforma olması yeterli*.
az icra edilen meslek karizmatiktir. Misal benim yaptığım işi yapan yurdumda sadece 3 kişi mevcut benden başka.