bugün

Grini 50 tonu. Gerci sonunu anlamadim 7 firca darbesi sonunda kari neden aglamaya basladi? Film genel olarak guzeldi jamie reis bastikca ben zevke geliyodum.
Tolga karaçelik’in bütün filmleri. Adam üstüne koyarak devam ediyor. Gişe memuru, sarmaşık, kelebekler, sırasıyla izlenebilir.
Çok bilinmeyen iyi filmler:

(bkz: the invisible guest)
(bkz: focus)
(bkz: game night)
(bkz: happy death day)
(bkz: searching)
(bkz: a cure for wellness)
(bkz: tag)
(bkz: outlaw king)
(bkz: bombshell)
(bkz: the brothers grimsby)
(bkz: death wish)
(bkz: hannibal)
(bkz: yeşil yol)
(bkz: big fish)
matrix serileri.
(bkz: jumanji)
(bkz: inception)
(bkz: cengiz han)
(bkz: sis)
(bkz: the game)
(bkz: tenet)
(bkz: delicatessen)
(bkz: Das Boot)
(bkz: titanic)
(bkz: sineklerin tanrısı)
jurrassic park yalnızca 1.
(bkz: ask the dust)
(bkz: top secret)
(bkz: stutz)
(bkz: one flew over the cuckoo s nest)

bu gece için aklıma gelenler.
Türk Sineması için konuşacak olursak; Şener Şen'in de dediği gibi "Umut" filmi çok farklı bir yerde duruyor. "Sevmek Zamanı" sinematografi olarak rakipsiz ve üstüne film yok. Konu anlatımı olarak Lütfi Akad'ın "Gelin-Düğün-Diyet" üçlemesi iyi filmler. "Kader Böyle istedi" ve "Bir Demet Menekşe" anlatım naifliği, "Bataklık Bülbülü" basit senaryosuna rağmen samimiyetiyle ön planda olan filmler. "Kambur" filminin duygusal yapısı hiçbir filmde yok. Son dönem işlerinde "Nuri Bilge Ceylan" filmleri ve "Takva" üst seviye filmler. Sadri Alışık filmleri, çok sevmeme rağmen kendisinin yeteneğinin çok altında kalmış. Onun da "Serseri" filmi rakipsizdir.

Yabancı filmlerde iran yapımları çok güzel. "Reng-i Huda" ve "Serçelerin Şarkısı" çok iyi. Japon Sineması'nda Akira Kurosawa filmlerinin alayı çok iyi; fakat "Raşomon, Yojimbo ve Gizli Kale" filmlerini daha çok sevdim. Rus Sineması için Tarkovsky filmlerinin izlenmesi ne kadar zor olduğu herkesin malumu; ancak herif bu işin nirvanası ve filmleri kıyas kabul etmez. "ivan'ın Çocukluğu, Stalker" özellikle favorim. Kısa olmasına rağmen "Silindir ve Keman" dahi çoğu Amerikan filmini şamar manyağı yapar. Kısa film demişken; Fransa yapımı "Kırmızı Balon" filmini şiddetle tavsiye ederim. Yine Fransız Sineması'ndan "Güzel ve Hayvan" filminin sanatsal dokusu müthiş.

Anime filmlere de değinecek olursak; "Akira" mihenk taşı bir yapım. Miyazaki ve Takahata filmleri çok güzel. Takahata'nın "Ateş Böceklerinin Mezarı" ve Miyazaki'nin "Gökteki Kale, Yürüyen Şato" enfes yapımlar. Son dönemde Makato Shinkai'nin filmleri de hiç düşünmeden izlenebilecek kalitede.

Güney Kore sinemasında izlediğim en iyi film "Parazit" filminin yönetmeninin "Cinayet Günlüğü" filmi idi. Rakipsiz ve çok farklı bi' anlatımı var.
1) The Godfather
2) Shawshank Redemption
3) interstellar
4) The Good The Bad and The Ugly
5) Schindler's list
6) Lord Of the Rings (tüm serisi)
7) Matrix ( tüm serisi)
8) Parasite
9) The Green Mile
10) Titanic
Liste daha uzar, gider ama şimdilik top 10 bunlar.
güncel Önemli Başlıklar