bugün

Pileyboyluk.
Jigololuk.
FBI.
Social Media Expert.
Psikolog.
Yazılım mühendisi.
Çocukların zihninde somutlaştıramadığı bilumum meslekler. Ne iş yapıyorsun sorusunun cevabı ÖĞRETMEN, doktor, polis veya bakkal, işçi filan Olmalı sanki. Nerde bir medya takip uzmanı, finans danışmanı filan var sanki yabancı filmlerde dublaj yapan adamlar gibi konuşan tipler. Sırtında taş mı taşıyorsun o nasıl bir mayış? Şeytan diyor fularından tut duvardan duvara vur mamafih ipekli mendiliyle patlayan dudağının kenarını silip önder somer bakışı atacak olmasının tahayyülü inan olsun bütün motivasyonumu skip atıyor be Sözlük.
(bkz: en itibarlı meslekler)
(bkz: pilot)

(bkz: hostes)
(bkz: astronot)
kaptan pilotluk.
Genetik mühendisliği.
Mühendislik. Hemen hemen hepsi.
Mekatronik , Elektrik-Elektronik, Nanomühendislik , Nükleer Enerji , Makine , Metalurji ve Malzeme , Biyokimya , Genetik , Yazılım, Uçak , Fizik , Havacılık ve Uzay Mühendislikleri
(bkz: büyükelçi)

hayalim.
(bkz: golf hocası)

hayaldi gerçek oldu
Mühendislik diyenleri şiddetle yadırgıyorum. Hayır 2 milyon öğrencinin yaklaşık 1 milyonu evet evet neredeyse 1 milyonu mühendisliğe yerleşiyor. Yani Türkiyenin yarısı mı çok havalı yoksa bana mı öyle geliyor?
yazılım mühendisi ve doktor olduğunu düşündüğüm mesleklerdir. hatta profesör. ne profesörü olduğu önemli değil.
ziraat mühendisi diyor ve gidiyorum.
serbest meslek. benden rahatı gevşektir.
kessssssinlikle pilotuk.
Mühendislik değil. 6 yıldır mühendisim. bi havasını göremedim.
bence en havalı meslek Pilotluk. Çok karizmatik.
(bkz: creative director)
meslektaşlara selamlar.
işportacılık.

Kafasına göre hayat.

istediği yere tezgah kuruyor, zabıta gelirse hemen topukluyor. Keyfi hayat var, atraksiyon da dibine kadar. sağlam yere tezgah açarsa pazarlama yeteneğine bağlı olarak iyi de para kazanır . Bence ismi de son derece havalı. Daha ne olsun.
Kariya bak avukat olmasin demis avukat seni napsin amk koylusu sen aof sonuclari beklerken o dava pesinden kosuyordu.
doktorluk tabii ki.

(bkz: açılın ben doktorum)
patlak lastik tamirciliğidir.
(bkz: hava durumu spikeri)
- donsuz geceler diliyoruz efenim.
kaptan. (bkz: ben)

okyanus ortasından bildiriyorum.