bugün

akıllara durgunluk veren kıvrak zekanın getirdiği olaylar,molaylar...

--spoiler--

evli bir bagyanın, eşinin doğum gününde kızlık zarını diktirmesi, erkeğinin emrine amade etmesi, erkeğine yeniden,yeniden heyecan yaşatması. **
--spoiler--

edit: (bkz: en ilginç doğum günü sürprizi) olmaz.. nie? çünkü iki eş anlamlı sözcük aynı cümlede yer almaz.. neymiş o iki eş anlamlı? sürpriz ve ilginç, birisi diğerinin verdiği anlamı cümle içinde vermektedir. ilginç olunduğu için sürprizdir.

kıvrak zeka derken, öyle ya da böyle düşünceye katılırsın ya da katılmazsın bu davranış posta gazetesinin haydar dümen'e gelen sorulardan oluşturduğu top 10 listesinin en başında yer almaktadır.

güzelliğe gelince, sadece ve sadece empati ilkesini çalıştırmayla anlaşılabilecek olaydır, nihayetinde sen kızlık zarını soğan zarı olarak görebilirsin ama özneler arası iletişimde tüm anlatabileceğin karşıdakinin anladığıyla sınırlıdır. unutmamak gerekir..

eksileyen ipnelere gelince, eksilemeyin kardeşim karmam düşmesin hatunlar pas vermiyorr...
çikolatalı muzlu pastadır ya da sıcak içten bir gülümseme en olmadı uzaklardan gelen bir telefon...
eğer sevgiliden gelmiş ise gerçekten güzel bi süprizdir..

--spoiler alfa--
önce 1 paket çikolata alınır.. sonra bu çikolata paketi açılır.. her çikolatadan 1 kere çok az ısırılır.. daha sonra bir not yazılır, çikolatarın üzerine konulur.. paket kapatılır ve sevgiliye verilir..
--spoiler alfa--

--spoiler beta--
paketteki not: hepsinin tadına baktım, hiçbiri senin kadar tatlı değil..
--spoiler beta--
**
(bkz: islanmayan corap)
sürpriz olduğu için sürprizlere gebe olaydır.

bir insan düşünün kuru fasulyeye dayanamıyor ama, yeyince de barsaklarda gaz değil, köpek ölüsü oluşuyor her ne hikmetse. bu sebeple yıllardır kuru diyetinde bu insan. doğum gününün akşamı eve gidecekken, mükemmel bir koku çeliyor aklını, evet kuru kokusu bu pastırmalı hem de. nasıl olsa doğum günüm değil mi deyip, giriyor kurucuya.

bir porsiyon, iki porsiyon, üç porsiyon derken mide şişiyor, kıpırtılar başlıyor. yürüyerek eve gitmeye başlıyor. amaç eve gidene kadar ne var ne yoksa boşaltmak ama, bir türlü bitmiyor.

eve bir de giriyorki karşısında sevgilisi. çok şaşırıyor, çünkü daha sabah görüştüklerinde şehir dışındaydı. kendisine sürpriz yapmış demekki. sarılıyor boynuna. sevgilisi "iyiki doğdun aşkım" diyor ve "sana bir sürprizim daha var" diyerek elindeki mendille adamın gözlerini bağlıyor.

kadının yönlendirmeleri ile adam yemek masasının da bulunduğu salona giriyor. o sırada kadının telefonu çalıyor. bir saniye hayatım diyerek adamı salonda bırakıyor ve daha iyi çekmesi için balkona çıkıyor.

e tabi hala bitmemiş gazı salmak için mükemmel bir zaman. adam küçük bir bombayı salıyor. bir yandan da eliyle yelliyorki aşkı gelince uyanmasın. lakin telefon konuşması uzuyor, adam bir tane daha bırakıyor. bu seferki daha büyük bir bomba. yine aynı şekilde eliyle yelliyor poposunu sallıyor. kadının telefonu bitmediği için hepsini bırakayım düşüncesiyle uzun ve sesli bir gaz bombasını salıyor. o kadar kötü kokuyorki o kadar olur. adam bile bayılacak gibi oluyor. el yordamıyla pencereyi bulup camı açıyor ve poposunu dışarı veriyor.

derken kadının konuşmasının biteceğini seslerden anlayıp, hemen camı kapatıp yerine geçiyor. kadın içeri geliyor kusura bakma aşkıııımmm diyerek gözünü açıyor.

adam gözlerini ovuşturarak açıyor ve...

biz buna siz siz olun ve gözünüz kapalıyken osurmayın diyoruz.
güzelini bilmem ama en ilginci pastanın içinden çıkan tektaşı yutan sevgilidir herhalde. herkese büyük sürpriz olur tektaşı yutması.
gecenin 12' yi vurmasıyla birlikte elinde malafa'yla * gelen iki kardeş.
binlerce kilometre uzaktaki sevgilinin hiç haber vermeden kapıyı çalması, ve sizin kapıyı moralsiz bir şekilde açtığınızda gözlerinize inanamamanız, akabinde sevinçten şoka girmeniz. "ama ama, sen, burda, nasıl???" diyerek ağlamaya başlamanız, boynuna sarılmanız, kavuşmanız. bundan güzel sürpriz mi olur, bu doğumgünü unutulur mu be. ah ah. (bkz: olsa da yesek)
tam doğum günü sona erip gece saatler 12,00 ye yaklaşmışken kapının zırıl zırıl çalması ve bir dolu arkadaşın ellerinde kocaman bir doğum günü pastasıyla içeri dalmaları.
ve böylelikle 3. doğum günü pastanızı yiyor olmanız.
insan musmutlu oluyor vallahi.
üniversitede çok sevgiğiniz hatta ağladığınız hatta içip içip kışın ortasında karlı havada saçmalayıp denize girdiğiniz açılıp eve gittiğiniz ve iki hafta yataklarda yattığınız hanım kızı ikna edip doğum gününüzde karşınıza çıkarıp sevdiğiniz kızın size hediye vermesi... sizin gözlerinizden yaş gelmesi süpriz budur? budur...
sabah sizi uyandırır doğum gününüzü kutlar, yanınızda olamadığı için özür diler. sonra da "doğum günün ama aşkım lütfen benim eve bir uğrar mısın? kombiyi açık unuttum herhalde, bir bakıver" der. hiç şüphelenmezsiniz...
kapıyı açar açmaz gülleri görürsünüz; yollarınıza güller sermiştir. güllerin üzerinden yürüyerek evi gezersiniz şapşal bir gülümsemeyle. her köşede ufacık notlar ve fotoğraflarınız vardır ama büyük sürpriziniz buzdolabındadır. bir pasta ve ufacık* bir hediye. ağlamaktan telefonda ne dediğini anlayamazsınız ama yanınızda olamasa da sizi mutlu etmek için nasıl çabaladığına şaşarsınız. yine de hep keşke dersiniz "şu an birlikte olsaydık, bütün bunlardan değerliydi bu" gerçi aynı evde daha büyük bir sürpriz yaşamışlığım var ama neyse!* ahh anılar, şimdi gözümde canlandılar...
sevgili eve davet edilir, önce odanıza giden koridorlara "aşk' a gider", "mutluluk yolu" gibi sempatik bir o kadar romantik notlar asılır.
sevgili içeri girdiğinde fonda en sevilen şarkı açılır ve yanına gidilir.
sevgili duvarlara baktığında gördüğü küçük notlar, odanın etrafına saçılmış papatyalar ve kocaman bir peluşun kucağına yerleştirilmiş birlikte izlenilen filmler ve sevilen şarkıların olduğu bir cd armağan edilir.
süpriz amacına ulaşmıştır.
afiyet olsun.
en güzel doğumgünü sürprizi henüz yapılmamış olandır. *
bir gün öncesinden yapılan süprizdir. artık samimi gelmiyor aa çok şaşırdım ben bile unutmuştum bugünün doğumgünüm olduğunu şeklinde kıvırmasyonlar
güzel mi çirkin mi orası bilinmez ama hiç bişey yapmamak en büyük sürprizdir. beklentileri boşa çıkarır.
üniversiteden dolayı başka şehirde olan sevgiliyi bir anda sabah uyandığınızda karşınızda görmek. elinde hele çikolatalı pasta varsa böyle güzel bir hediye olamaz iyi ki doğmuşum lan diyebilirsiniz işte o zaman.

(bkz: o kız seni cidden seviyoo)
öğrencilerinizle dersteyken; velilerinizin elinde pasta ve hediyelerle sınıfa girmesi..
- ekonomik durumlarının iyi olmadığını bildiğiniz insanların sizin için zaman, para ve emek harcadığını ve belkide hayatlarında ilk defa böyle bir organizasyona sizin için girişmiş olduklarını görmek..
doğum gününüz olmayan gün sürpriz hazırlanması. gerçekten büyük sürpriz olacaktır.
elinde soz yuzuguyle bana dogru ilerlerken o guzelim sesiyle mirildandigi dunya'nin en guzel sarkisi.
takımının şampiyon olması ki bunun için mayıs ortasında doğman gerekiyor.
ya da bi nikon d90.
hiç olmadı oyuncak bir araba klasik modellerden.
''sana manisadan bi oda ayırttık patrona da söyledik iş de sorun olmayacak..kafan bozuldukça gidip yatarsın artık..'' denmesi.

(bkz: kafa dinleme seansları)
edit ; neyi eksiliyosa cıbır! doğum günü benim sürpriz benim..
üç can'ın gece tam 12de ellerinde mumlarla telefon açıp camdan bak demesi, tam cama çıkmışken iyiki doğdun şarkıları eşliğinde doğum gününü kutlaması ve yaşanan duygu selinden daha özel ne olabilir ki.

(bkz: ağlayacağım)
hastahanede yatarken siz kendinizi bile unutmuşken sabah vizitine arkadaşlarınızın elinde pasta ile odaya girmesi doktorun elindede temiz çıkan tahlil sonuçları varmı daha ötesi.
mandalinayı çok severim ama kimse bana doğum günümde al sana mandalina demedi. genelde sürprizler maddi anlamla karşılanıyor. araba aldım, ev aldım sana... ooo bu ne büyük sürpriz şaşırdım.
bence en güzel sürpriz, önceden planlanır herkesin o gün için işi vardır kimse umursamaz doğum günü kişisine yalnızlık hissi verilir. biz o gün yokuz şimdiden kutlu olsun falan ayakları bile yapılır. sonrası işte sürpriz hiç beklemedik doğum günü partisi ve tüm sevdiklerin bir arada. peki bu her sene yapılır mı? yok yapılmaz o zaman en güzel doğum günü sürprizi olmaz.
yine yıllar önce taa izmitten dogumgunu partısı suprızıyle arkadaslar tarafından ıstanbula getırılıp cıragana dogru sapısımızdır efendım.
ne yanı cıragan mı yok canım emınnmısınız sacmalamayın haykırmalarımın ee senın dogumgununu burda kutlamayacagızda kımın kutluyacagız dıyen dostların bu jestıyle şok olup, qjazz da daha ferhat göçer bu kadar unlu degılken onu dınleme serefıne erısmıs hayranı olmus mekanda ferhat gocerle pastamı kesmıs dogumgunu sarkıma eslık etmısdır.en guzel dogumgunu suprızımdır efendım.