bugün

eşeğin sesinin en çirkin ses olduğunu beyan eden lokman 19 da etkileyicidir elbette. böylece subjektif bir konu olan "hangi ses kötüdür?" meselesi iman esasları içine alınmış oluyor. allah böyle dedikten sonra müslümanın "hayır, bana göre tasmanya şeytanının sesi daha kötüdür" deme imkanı kalmıyor. şu sese bakın:

https://www.youtube.com/watch?v=E3RjAh8PRTQ

https://archive.org/details/TasmanianDevilSounds

eşek sesi yanında senfoni gibi kalıyor!..
6666 sı .biz kuluz . rabbimizin kelamı başımızın üzerinedir .
kulli şey'in yarciun ila aslihi
beni en etkileyeni, rabbin sana kusmedi ve sana darilmadi diye devam eden vedduha'dir. bu elbetteki kainatin efendisi'ni hitap alir. ancak ayet bakidir. olay uzerine dahi inse geneli kapsar. ne zaman yalniz hissetsem bunu okurum. rabbim bana kusmedi ve bana darilip beni birakmadi.
bütün ayaetler etkileyicidir . hepsi rabbimizin kelamıdır .
ey peygamber! kalpleri iman etmediği halde ağızlarıyla “iman ettik.deyip de kalpleri iman etmeyenler ve küfre koşanlar munafıklarla, kafirlikte yarışanlar seni üzmesin.

maide suresi ayet 41

Kim Allah’tan korkarsa, Allah ona bir çıkış yolu nasip eder. Ve onu hiç beklemediği yönden rızıklandırır. Kim Allah’a dayanıp güvenirse O, ona yeter.
(Talak-2,3)

Rabbimiz Allah’tır diyip sonra da dosdoğru yaşayanlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir.
(Ahkaf-13)
Ey iman edenler; sarhoşken, ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza durmayın.

yani fazla içmeyin beyler.

edit:ayeti eksiliyor kafirler. evet.
insanlar yalnız inandık demeleriyle bırakılıvereceklerini, kendilerinin imtihana çekilmiyeceklerini mi sandılar?
bütün ayetler etkileyicidir
çünkü hepsi allah cc kelamıdır .
yasin 1.ayettir dir. Senelerdir okuyorum hala anlamadım çok etkileyici.
Allah'ın laneti kâfirleredir.

hangi sureydi hatırlamıyorum.
yaa böyle.. allah'ın laneti benim üstümeymiş.*
Rahman suresi ayetleri.
Ve mâ esâbekum min musîbetin fe bi mâ kesebet eydîkum ve ya’fû an kesîr..

Şura /30.

Başınıza ne iş gelirse ellerinizle yaptıklarınızdandır, yine de ALLAH çoğunu affeder...
Zariyat,47.
+onlar bilmiyorlar mi ki, Allah onlarin gizlediklerini de bilir, aciga vurduklarini da...
(bakara suresi, 77)
+gururlanip insanlardan yuzunu cevirme; yeryuzunde kasilarak yurume. cunku Allah buyukluk taslayan ve ovunenleri sevmez.
(lokman suresi,18)
ey iman edenler! sabir ve namazla yardim isteyin. suphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir.
(bakara suresi, 152-153)
+ey iman edenler, size verdigimiz riziklarintemiz olanlarindan yiyin. sayet sadece Allah'a ibadet ediyorsaniz O'na sukredin.
(bakara suresi, 72)
Ey iman edenler, Yapmayacağınız şeyi niçin söylüyorsunuz?
saff 2

bu ara en çok bu.
insan, bizim, kendisini az bir sudan (meniden) yarattığımızı görmedi mi ki, kalkmış apaçık bir düşman kesilmiştir. yasin 77
Sizden önce gelip geçenlerin hali başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara öyle bir yoksulluk, öyle dayanılmaz bir zorluk çattı ve öylesine sarsıldılar ki, sonunda elçi, beraberindeki mü'minlerle; "Allah'ın yardımı ne zaman?" diyordu. Dikkat edin. Şüphesiz Allah'ın yardımı pek yakındır. / bakara 214.
ayetlerin hepsi
değilmiki rabbimizin kelamıdır .
Şüphesiz Namaz , Allah'a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir. (Bakara/45)
"Ve andolsun ki biz insanı yarattık ve nefsi, onu ne gibi vesveselere düşürür, biliriz ve biz, ona, şah damarından daha yakınız."

kaf-16
hepsi etkileyicidir ,çünkü allah cc ın kelamıdır .
Gevsemeyin uzulmeyin inaniyorsaniz ustun sizsiniz.
Biz, gökleri, yeri ve bunların arasındakileri oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık.

Çalıştığım kurumun camisinde içeri girince kaç zamandır görüyorum o ayeti, etkileniyorum şüphesiz.
inşirah suresi

1. Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?

2. Yükünü senden alıp atmadık mı?

3. O senin belini büken yükü .

4. Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?

5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,

8. Yalnız Rabbine yönel.
güncel Önemli Başlıklar