bugün

Zariyat 56- Ve mâ halaktul cinne vel inse illâ li ya'budûni./Ve ben, cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
her izlediğimde etkilendiğim atesit bir insanın islama girişine sebep olan videoda bahsedilen ayet.

(bkz: http://video.uludagsozluk...1n-dindar-o%C4%9Flu-21731).

(ayetin devamını okumak için biraz araştırdım ama hangi ayet olduğunu bulamadım bilenler bana yazarlarsa sevinirim).
62- CUM'A SÛRESi

Bismillâhirrahmânirrahîm.

5. Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin
durumu gibidir. Allah’ın âyetlerini inkâr eden topluluğun hâli ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu
hidayete erdirmez.
6. De ki: “Ey Yahudi akidesini benimseyenler! Bütün insanlar değil de, yalnız kendinizin Allah’ın dostları
olduğunu iddia ediyorsanız, (bunda da) samimi iseniz haydi ölümü isteyin!”
7. Ama onlar, daha evvel yaptıklarından dolayı asla ölümü istemezler. Allah, zalimleri hakkıyla bilir.
8. De ki: “Sizin kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var ya, o mutlaka size ulaşacaktır. Sonra gaybı da,
görünen âlemi de bilen Allah’a döndürüleceksiniz de, O size yapmakta olduklarınızı haber verecektir.”
9. Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve
alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.3
2- BAKARA SÛRESi

Bismillâhirrahmânirrahîm.

67. Hani Mûsâ kavmine, “Allah, size bir sığır kesmenizi emrediyor” demişti. Onlar da, “Sen bizimle
eğleniyor musun?” demişlerdi. Mûsâ, “Kendini bilmez cahillerden olmaktan Allah’a sığınırım”
demişti.17
68. “Bizim için Rabbine dua et de onun nasıl bir sığır olduğunu bize açıklasın.” dediler. Mûsâ şöyle dedi:
“Rabbim diyor ki: O, ne yaşlı, ne körpe, ikisi arası bir sığırdır. Haydi, emrolunduğunuz işi yapın.”
69. Onlar, “Bizim için Rabbine dua et de, rengi neymiş? açıklasın” dediler. Mûsâ şöyle dedi: “Rabbim
diyor ki, o, sapsarı; rengi, bakanların içini açan bir sığırdır” dedi.
70. “Bizim için Rabbine dua et de onun nasıl bir sığır olduğunu bize açıklasın. Çünkü sığırlar, bizce,
birbirlerine benzemektedir. Ama Allah dilerse elbet buluruz” dediler.
71. Mûsâ şöyle dedi: “Rabbim diyor ki; o, çift sürmek, ekin sulamak için boyunduruğa vurulmamış,
kusursuz, hiç alacası olmayan bir sığırdır.” Onlar, “işte, şimdi tam doğrusunu bildirdin” dediler.
Nihayet o sığırı kestiler. Neredeyse bunu yapmayacaklardı.
72. Hani, bir kimseyi öldürmüştünüz de suçu birbirinizin üstüne atmıştınız. Hâlbuki Allah, gizlemekte
olduğunuzu ortaya çıkaracaktı.
73. “Sığırın bir parçası ile öldürülene vurun” dedik. (Denileni yaptılar ve ölü dirildi.) işte, Allah ölüleri
böyle diriltir, düşünesiniz diye mucizelerini de size böyle gösterir.
keşke toprak olsaydım. (nebe son ayet)
hicr22- Ve aşılayıcılar olarak rüzgarları gönderdik.
daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama;

"Eğer kulumuz Muhammed'e indirdiklerimizden herhangi bir şüpheye düşüyorsanız, haydi onun benzeri bir sûre getirin, eğer iddianızda doğru iseniz Allah'tan başka bütün şahitlerinizi (yardımcılarınızı) da çağırın. Bunu yapamazsanız -ki elbette yapamayacaksınız- yakıtı, insan ve taş olan cehennem ateşinden sakının. Çünkü o ateş inkâr edenler için hazırlanmıştır."

(Bakara/23-24)
" Her canlı ölümü tadacaktır "

(El-Ankebut / 57)
FUSSILET SURESi 44. AYET
Eğer biz onu yabancı dilde bir Kur'an yapsaydık, elbette şöyle diyeceklerdi: "Ayetleri ayrıntılı kılınmalı değil miydi? ister yabancı dilde, ister Arapça!" De ki: "O, iman edenler için bir kılavuz, bir şifadır. inanmayanlara gelince, onların kulaklarında bir ağırlık vardır. Ve Kur'an, onlar için bir körlüktür. Böylelerine, çok uzak bir mekândan seslenilmektedir." 
her canlı ölümü tadacaktırı yazmış kitap daha ötesi var mı diye savunanlar biliyorum. insanlar o kadar salak ki bunu düşünememişlerdir hiç eminim kitap öncesi. biz ölüyor muyduk ya filan mı diyorlardı acaba bu ayetten önce?!
uzatmaya gerek yok. Kuranı kerim = özgür düşünürsen yanacaksın. Sen bir köpeksin ve bu kağı da inanmak zoruNdasın.
oku
okumadı
oku
okumadı
oku
okumadı
oku
okumadı
Dünya bu hale geldi.
Ey insan! Şüphe yok ki sen Rabbine karşı çaba üstüne çaba göstermektesin; sonunda O'na varacaksın.
inşikak 6
Edwin Hubble'dan 1300 sene önce evrenin genişlediğini söleyen o muhteşem ayettir.
muddessir7- rabbin için sabret.
Enfâl Sûresi, 63. âyet

"Allah onların kalplerini birleştirmiştir. Sen yeryüzünde bulunan her şeyi verseydin, yine onların gönlerini birleştiremezdin. Fakat Allah onların aralarını bulup kaynaştırdı. Çünkü o mutlak gâliptir, hikmet sahibidir."
ne oluyor size? Ne biçim hükmediyorsunuz?

Kalem 36.
" Allah'ın düşmanlarının, toplanıp yığın yığın cehenneme sevk edilecekleri günü hatırla! "

- fussilet, 19.

" Sana emrettigim halde, seni secdeden alikoyan nedir? "

- araf, 12.
Dedim: Çok yalnızım.
Dedi:Ben sana çok yakınım. /Bakara: 186

Dedim: Bunca günahım var, hangisinin tövbesini yapayım?
Dedi: Allah bütün günahları bağışlayandır. /Zümer: 53

Dedim: Yine bağışlar mısın?
Dedi: Allah'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. /Âli imran: 135

Dedim: Rabbim benim Senden başka kimim var?
Dedi: Allah kuluna kâfi değil mi? / Zümer36
ilginç bir şekilde insanları en çok etkileyenler, en çok tehdit ihtiva eden ayetlerdir. psikolojiye bak be. devin karşısındaki cüce, tanrının karşısındaki aciz kul. akıllanın beyler o bizi yaratmadı biz onu yarattık...
1- Güneş, köreltildiği(1) zaman,
2- Yıldızlar, bulanıklaşıp-döküldüğü zaman,(2)
3- Dağlar, yürütüldüğü zaman,(3)
4- Gebe develer, kendi başına terkedildiği zaman,(4)
5- Vahşi-hayvanlar, bir araya toplandığı zaman,(5)
6- Denizler, tutuşturulduğu zaman,(6)
7- O zaman (7) ki nefisler çiftleşir.(8)
8- Ve 'diri olarak toprağa gömülen kızcağıza' sorulduğu zaman:
9- "Hangi suçtan dolayı öldürüldü?"(6)
10- Sahifeler (amel defterleri) açıldığı zaman,
11- Gök, sıyrılıp-yüzüldüğü zaman(10)
12- Cehennem ateşi çılgınca kızıştığı zaman,
13- Cennet de yakınlaştırıldığı zaman,(11)
14- (Artık her) Nefis, neyi hazırladığını bilip-öğrenmiştir.

ekleme: aman yarabbi!
Allah, asıl sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır."

"Onların işledikleri amelleri alırız da hepsini dağılmış zerreciklere çeviririz.
intalikû ilâ mâ kuntum bihî tukezzibûn

:O gün inkârcılara şöyle denilecek: “Haydi o yalanlayıp durduğunuz o azaba gidin.
Al-i imran suresi

180. Allah’ın kendilerine lütfundan verdiği nimetlerde cimrilik edenler, bunun, kendileri için hayırlı olduğunu sanmasınlar. Hayır! O kendileri için bir şerdir. Cimrilik ettikleri şey kıyamet gününde boyunlarına dolanacaktır. Göklerin ve yerin mirası Allah’ındır. Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

181. Allah; “Şüphesiz, Allah fakirdir, biz zenginiz” diyenlerin sözünü elbette duydu. Onların dediklerini ve haksız yere peygamberleri öldürmelerini yazacağız ve, “Tadın yangın azabını!” diyeceğiz.

182. “Bu, kendi ellerinizin (önceden yapıp) gönderdiklerinin karşılığıdır.” Allah, kullara asla zulmedici değildir.

183. Onlar, “Allah, bize, ateşin yiyeceği bir kurban getirmedikçe hiçbir peygambere inanmamamızı emretti” dediler. De ki: “Benden önce size nice peygamberler, açık belgeleri ve sizin dediğiniz şeyi getirdi. Eğer doğru söyleyenler iseniz, niçin onları öldürdünüz?”

184. Eğer seni yalanladılarsa, senden önce açık delilleri, hikmetli sayfaları ve aydınlatıcı kitabı getiren peygamberler de yalanlanmıştı.(23)

185. Her canlı ölümü tadacaktır. Ancak kıyamet günü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete sokulursa, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir.

186. Andolsun, mallarınız ve canlarınız konusunda imtihana çekileceksiniz. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah’a ortak koşanlardan üzücü birçok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız bilin ki, bunlar (yapmaya değer) azmi gerektiren işlerdendir.
Sizi allah ile kandıranlardan sakının.