bugün

güvenilir 2 haber ajansı tarafından duyurulan haber. ancak fenerbahçe ile ilgili hiçbir sitede ve tv de bu konu ile ilgili açıklama yapılmaması duşündürücü haber.
http://www.ntvspor.net/pages/24321.ASP
Her transfer döneminde duyduğumuz yalan haber.
Emre'ye edit: Beni bu sözlük ortamında göt ettin ya emre, yazıklar olsun sana, yazıklar olsun sana verdiğimiz sevgimize. Satılmışlığın adı profesyonellikse s.keyim öyle profesyonelliği, ayıp etin emre hem de çok ayıp.
emre belözoğlu satışa çıkarılmıştır(bunu ifade ederek kimsenin bilmediği bir konuya değindim). sadece fenerbahçe değil, galatasaray ve bazı avrupa takımları da kendisine taliptir. bu nedenle hemen her sene çıkan bu habere sanıyorum ki emre belözoğlu her sene yapmak zorunda kaldığı klasik açıklamayı yaparak; "avrupa ilk tercihim olur" diyecektir. o değil de, fiyatı düşmüş, ona üzüldüm. biraz daha düşürürlerse kendisini alıp bahçede çift kale maç yapmayı teklif edebilirim. olmadı, sıra futbolu dediğimiz, işaret parmağı ve serçe parmaktan kale yapıp para ittirmece oynarız.
eğer doğru ise;

--spoiler--
büyük ihtimal bir dolu fenerbahçe taraftarı tarafından karşılanacaktır turnuva dönüşü, havaalanında.. o karşılayanların oraya gelip sırıta sırıta tezahürat yapma nedeni de emre'nin futbolcu olarak büyüklüğünden çok, bu transferin ezeli rakibe atılmış bir gol olarak görülmesi olacaktır ki kim ne derse desin bu görüş sonuna kadar haklıdır.. ''sike sike oyuncunuzu alırız işte biz..'' diye düşünecektir o taraftarlar, emre de bu düşüncenin nesnesi olacaktır..
muhtemelen kendisine ''neden?..'' diye soran basın mensuplarına; ''hepimiz profesyoneliz sonuçta, geleceğimi düşünmek zorundayım, fenerbahçe de son derece güzide bir kulübümüz, aziz başkan da büyük bir futbol adamı, taraftarım ve futbolcu arkadaşlarımla saraçoğlu stadında oynamak için gün sayıyorum.. hepimiz profesyoneliz sonuçta..'' diye cevap verecek, ancak gördüğünüz üzre vicdanı hiç de rahat olmadığı ve söylediklerine kendisinin bile gram inancı olmadığı için ''hepimiz profesyoneliz'' safsatasını iki defa söyleyecektir.. muhtemelen sonrasında bir gazeteye röportaj verecek, galatasaraylı yöneticilere dil uzatma cesaretini gösterecektir; ''beni kimse aramadı, çok kırgınım..'' falan diye.. terbiyesizlik yapacak, dönekliğinin yükünü bir de utanmadan galatasaray'ımıza yüklemeye çalışacaktır..
imza töreninde 'bir gün herkes fenerbahçeli olacak' yazılı şapkayı kafasına geçirip, fenerbahçe bayrağını öperek, gerdek gecesi şovunu tamamlamış olacaktır.. bunları yaparken utancından ölüyor olmasına rağmen, bunu çaktırmamak için ekstra efor sarfedecek, 2 kilo zayıflayacaktır..
aziz yıldırım keyfinden kulaklarını oynatacak, emre belözoğlu da iki sene içinde bir anadolu kulübüne yollanacaktır..
--spoiler--

hepiniz profesyonelsiniz, evet.. ama nedense bazılarınız daha profesyonelsiniz..
yeni takımında başarılar ve iyi şanslar diliyorum.. ihtiyacın olacak çünkü, galatasaray'lı küçük hagi..
her sene çıkan haber ama galiba bu seferki doğru gibi.
koca bir yalandır. emre belözoğlu' nun "Türkiye'de oynayacağım tek takım Galatasaray'dır." açıklamasını yurdum medyası unutmuş demekki.

edit: bu iki oldu. birdaha futbol hakkında entry yok. *
gün itibari ile doğruluğu kesinleşmiş haber ve transferdir. fenerbahçe'ye hayırlı olsun demekteyiz.
haberin doğruluğunu ispat için verebileceğim kaynak nihat özdemir isimli şahıstır. kendisi fenerbahçe spor klubü ikinci başkanıdır. nihat özdemir bulunduğu bir dost ortamında, imzayı attırdıklarını söylemiştir.
tüm spekülasyonların bitmesi temennisiyle arz olunur.
(bkz: emre belezoğlu)
daha önce appiah ve uğur boral'ın transferlerinin haberini aldığım kişiden duyduğum olay.
3 yıllık sözleşmenin imzalandığı söyleniyor.

bir fenerbahçeli olarak emre'nin galatasaray'da oynamasını daha çok isterim, o ayrı konu.
emreyi futbolcu yapan büyük galatasaray camiasına attığı ikinci kazıktır hainlikten başka birşey değildir.
(bkz: profesyonel futbolcu)
(bkz: para her kapıyı açar)
(bkz: kapitalist doğduk kapitalist öleceğiz)*
ikinci bir fatih akyel vakası olacak hadise.

Açık söylüyorum üzülürüm, ama ben ihtimal vermiyorum. Fatih terim var bir kere arada, emre belözoğlu'nun ikinci babam dediği adam yar etmez fenere emreyi. Birde emre paraya tapan biri değil bence aklında profesyonellik yanında bir heves bir aşkta taşıyan bir adam. Emrenin çocukluğundan beri galatasaraylı olduğunu söylemediği röportajını görmedim. Jübilesini galatasaray'da yapmak isteyecek bir futbolcudur ve buna yüzü olması için böyle bir hareket yapmaması gerektiğinide iyi bilir.

Ha fatih akyel gibi fenere gider, bizi yanıltır, içindeki renklere ihanet eder, sonra ben galatasaray'a dönmek istiyorum derse;

Bu forma nasip olmaz herkese
giydirmeyiz fatih akyel'e
fatih akyel'i bizde istemiyoruz
evlatlıktan redediyoruz.

dediğimiz gibi emreyi de redederiz.

Fenerde bundan sonra 35 yaşına geldiğinde ardayı almak için koları sıvar, daha arkadan gelen altyapılarda var. fenerbahçe'nin masturbasyon teknikleri bunlar.

Çok önemli bir detayı atlamdan da geçemicem. Avrupa şampiyonasında takım kaptanı olması çok yüksek olan emre'nin takım kadrosuna alınmasına bile binlerce küfür yağdıranlar emreye kötülük etmek performansını düşürmek aklını bulandırmak konsantrasyonunu bozmak içinde bu haberleri çıkartıyor olabilirler. Aslında menajerinin ağzından yayınlanan bir açıklama var ama bu ülke'de ronaldinho'nun ağzından ne açıklamalar yayınlandı malum takımlar için, unutmayalım.

Unutturmayalım.
(bkz: komsunun tavugu komsuya kaz gorunur)
fenerbahçe resmi sitesinde anlaşıldığı haberi yayınlanmıştır. hadi hayırlısı.
http://fenerbahce.org/icerik/haber/11967/
eğer doğru ise gayet başarılı bir transferdir fenerbahçe adına. zaten emre değil miydi gassaraya 5 yazıyla beş kuruş kazandırmadan giden, emre değil miydi trübüne el kol çeken. fenere hayırlı olsun...
bir fenerbahçe tarafrarı olarak, galatasaray'ın önde gelenlerinin araya girerek bu transferi engellemesini dilemekten başka bir seçeneğimin kalmadığını beyan ederim.

kanoute bile alınsa fenerbahçe için yılın trasnferidir. yıllardır kanayan bir yara olan orta sahadan takımı hücuma çıkarma işini yapabilecek en iyi isim alınmıştır. hayırlı olsundur.
profesyonel acidan bakilidiginda normal bir transfer durumudur, hatta basarilidir.

ama emre gibi galatasaray in bagrindan kopmus bir kisi, bunu yapmamaliydi; gozunu burudugu paranin ben icine tukureyim! nerde senin hep sozunu ettigin galatasaraylilik ruhun? neyse, sittiret!
(bkz: #3472027)
emre belözoglu'nu futbolcu yapan, adam eden rumen hagi bile bu adamdan daha fazla galatasaraylıdır.

sahsi görüsüme göre bu transfer fenerbahce için de hayırlı olmamıstır. belki farkında değiller ama gün geçtikçe daha antipatik bir takım haline geliyorlar. onlardan bekledigim diger transfer de zico'nun yerine fatih terim'i getirmeleridir.

not: benim tanıdıgım adnan polat bu transferin altında kalmaz.
galatasaray'ı rakibinin herhangi bir oyuncuyu transfer etmesi dışında zerre kadar alakadar etmeyen olay. emre ne kadar profesyonelse galatasaray da o kadar profesyoneldir. bu takım, en başarılı zamanlarında takımı satan tanju'nun arkasından hakan'ın arkasından ağlamamıştır ki bu adamın arkasından ağlasındır. bundan sonrasını fenerbahçe düşünsün. avrupa görmüş bir futbolcu. sakatlanmadığı müddetçe cl'de faydası mutlaka olacaktır. ama önümüzde aynı tip appiah örneği dururken zico'nun 4-4-1-1 sisteminin neresinde iş yapacaktır bekleyip görmek lazım.

biraz da biz profesyonel düşünelim. elin ingilizinde yedekte oturmaktansa oynasın fener'de. belki avrupa'da başarılı olurlar da ülke puanımız, futbol kalitemiz artar biraz.
nolduğu belli olmayan olay. star'ın spor haberlerinde ertem şener'le konuşan emre'nin menajeri ''böyle bir olay yok. fb'nin emreyle ilgilendiği doğru ama henüz imzalanan bir şey yok'' demiştir. akabinde kanal d de ''biz ntvspordan almıştık haberi ama yalanlandı'' şeklinde açıklama geldi. demin gece haberlerinde burcu esmersoy ''emre fenerbahçe'de'' temalı haberi aktardı bizlere. hangisi doğru şimdi anlamadım.
fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden kulübüyle anlaşmaya varıldı ve menajeriyle de görüşmeler başlatılmıştır şeklinde verilen haber.

http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/11967/

buraya bu şekilde yazıldığına göre bu olay bitmek üzere. herkese sadece hayırlısı olsun demek düşer gerçekleşirse. yok galatasaraylıymış da cart da curt. demek ki galatasaray newcastle'ın istediği parayı veremedi, emre'nin önceliğinin galatasaray olduğunu herkes biliyor zaten. ama bunda fenerbahçelilerin üzüleceği bir durum yok bence. beşiktaş'ta fenerbahçe'den istediği parayı alamadığı için oynayan 7 oyuncu vardı sezon başında.

bunun gibi düzinelerce örnek varken konuşmak yersiz bu konuda, eğer anlaşabilirse fenerbahçe emre'yle gerçekten büyük bir iş başarmış olucak yine.
fenerbahçe'nin newcastle united kulübü ile anlaştığı transferdir. her an hazırlıklı olmak lazım çünkü emre her an fenerbahçe'ye imzasını atabilir.