bugün

hep birlikte merkeziyetçi krallık üzerine sefere çıkma sloganı. slogan insanlarının en sevdiklerinden. faşizme karşı omuz omuza versiyonu da mevcuttur ama, bu da şık oldu.

menderes - özal pragmatizmini eleştirip, küresel sermeyaye geçit verildiğini bas bas bağırarak cepten marlboro ligth çıkarıp yakmak densizliğidir. ben de şimdi düşünüyorum köşe başı çocuklarını, şöyle bağırıyorlardı tedirgin bakışlarla köşe başlarında: "kent var marlboro var..." özal'dan da menderes'ten de beslenmişliğim yokta, beslenenler ötmese bari.

evet özal çok suçlu. o da asılmalıydı. emperyalist sigaraları köşe başından ocağımızın içine soktu. viskisinden ithal beyaz peynirine kadar evimizdekilerin-tükettiklerimizin temsil ettiği değere savaş açıyoruz domuz gibi yiyip içerek. köprüleri barajları okulları falan da yıkmalı. vandalizm yanlısı ibneleri de çağıralım. tabi tabi 6. filonun yanaştığı iskeleyi de berlin duvarına çevirelim.

fikri tepkiden arta kalanlar şimdilerde yeni yetmelerin elinde yüzeysel siyasete dönüşmüş. ye iç sıç emperyalistin malını sattığını, tepkiden tavır koymadan nasipsizlik göster, ondan sonra da nerden buldu bu adamlar bu gücü, nasıl ele geçirdiler diye sor. ben söyleyeyim; o köşe başında kaçak sigara satan çocuklar büyüttü besledi kapitalizmi de emperyalizmi de. alternatif herhangi bir çözümden bihaber salla dur. komunizmmiş de, zartmış zurtmuş. insanın heveslerini ve zaaflarını yok sayıp eşitlemeye-yok etmeye çalışan hiçbir ideoloji yer bulamaz. siyasette, diğer yollar da, ideolojiler de bu zayıflıktan beslenirler. kısa samsun var içer misin?
güncel Önemli Başlıklar