bugün

turkler icin ölüm arkadas ne sikayetci toplumuz he.

-boynumu kesiyor.
-gobegimi sıkıyor.
-şurdan şuraya nolucak.
-hava yastigi neyine yetmiyor ooohh.
unutuyoruz be haci. yoksa malmiyiz olume meydan okuyacaz.
ölüme kafa atmak.
1 dakika boyunca arabadan gelen dıt dıt sesini çekmektir. ben daha arabayı çalıştırmadan takarım amk. bu ses 31 olsa çekilmez.
yırtık prezervatif ile seks yapmak gibidir.
Bugün kestirme bir yoldan ana yola çıkarken karşıda trafik polisinin çevirmesi sonucu emniyet kemeri takmamaktan tarafıma 92 TL ceza yazılmasına neden olmuştur. Siz siz olun takın. 15 gün içerisinde ödenirse 69 tl'imiş. Ne diyelim haklılar mı haklılar. Ama bir de şu GSS prim borcu olmasa. Bak yine aklıma geldi. Herhalde beş bin tl'yi bulmuştur. Resmen devlete çalışıyoruz.
Babamın 4 kez ameliyat geçirmesine sebep veren durum. siz siz olun takın, bir gece yakınlarınıza acil servisten arama gitmesini istemiyorsanız şayet.
Emniyet kemeri takmazsanız pamuğu tıkarlar.
Emniyet kemeri önemli. Takmayınca ötüyor.
desteklediğimdir.
dünya çok kalabalık, aptalların bi kısmı ölse fena olmaz.
yok mu beni siken diye bağırın daha iyidir.

arkadaş burası türkiye malın biri kırmızı yanarken durmayıp gelip yapıştırabilir size takın taktırın.
Güzel söylüyorsunuz da kimi zaman takılı emniyet kemeri kitlenip kaldığı için araçtan çıkamayıp cayır cayır yananları da okuyoruz.

En gelişmiş sistemlerde de böyle bir şey oluyor mu?

Bir eylem.
ölmeyeceğiniz kazada ,kafayı direksiyona vurup beyin kanamasından ölmenize yol açar, cam dan uçmanıza, arabanın içinde takla atmanıza sebep olur.

dipnot; arkada ki yolcularda ölümlerin çoğu , kemer takmayan yolcunun kaza esnasında kafasını tavana çarparak boyun kırılması sonucu olur. arkadakilerede kemer taktırmak en doğrusudur.
sizinle mutlu olan insanlara haksızlıktır. ne hakkınız var ulan bi sürü insanı ağlatmaya kahretmeye. evliyseniz şayet, eşinizin yeni birine karım/kocam; yahut çoluk çocuğunuzun bir başkasına anne/baba demesine sebep olmaya. birşey kaybetmezsin efendi, efendi efendi tak şu kemeri.
devlet benim canıma karışamaz başkasının canını etkilemediğim sürece. Emniyet kemeri başkasının canına zarar verir mi bilmiyorum vermiyorsa zorunlu olmamalı.
Ekleme:davarlar herkesi kendisi görüp faşizme baslamış yine. başkasını etkilemediği sürece sanane güzel kardeşim deprem sigortası konusunda da aynısını düşünüyorum.
Aynen öyle devlet senin canına karışamaz. Bütün kuralsızlıklar da bu ve türevi cümleler ile doğuyor zaten.
O bir şey mi ben otobüste ayakta gidiyorum. Şehirler arası için elzem yakın mesafe için sahte başlık ötmesin yani.
bizim bu milletteki emniyet kemeri takmama ısrarını anlamıyorum. hayır götüne mi giriyor kemer noluyor amk!

adamlar gidip emniyet kemeri tokası alıyor bir de ikaz vermesin diye ya da kemeri arkadan geçiriyorlar ki deneyen birisi olarak beni daha çok rahatsız etmiştir.

valla ilk ehliyetimi alırken kendi kendime emniyet kemerine kendimi alıştırıcam takmadan araba sürmeyeceğim dedim ve sürekli takarım, şehir içi şehir dışı farketmez. hiç de rahatsız olmadım bugüne kadar.
birey sadece devlet için var değilse devlet bireyin canına karışamaz. Ama tersiyse zorlar. Bu tam anlamıyla geri kalmışlıktır. Deprem sigortası, emniyet kemeri gibi bireyin yaşam hakkına karışılan durumlar, özgürlük kısıtlamalarının yaygın olduğu gerici, baskıcı toplumlarda olabilir ancak.
Ben takmam valla hiç tarzım değil. Çünkü arabam yok.

Olursa takarım tabi, neden takmayayım.
Mallıktır. Net.
vergiler yüzünden dacia tenekesine daha uzun süre bineceğim takmaya başlasam iyi olacak.
Yasal zorunluluktur, o ayrı. Birde can güvenliği açısından bakmak lazım, olaya.
Akıllı insan işi değil, sanki. Can güvenliği için emniyet kemeri şart, çünkü.
Ahmaklıktır. Ve maalesef biz Türklerde çok Görülen bir ahmaklık. Türkiye olsun, gurbette olsun. Şu almanya’da Arabama binen hiç bir Alman emniyet kemerini takmamazlık etmedi. Ama bizim Türkler başlar
- yok çok sıkıyor,
- daralıyorum ben ozaman
- sırtıma ağrı giriyor
- len salla gitsin,
- bana birşey olmaz,
- ben şurdan tutunurum,
- düzgün sür sende ozaman lan,
- trafik polisimi oldun,
- aga şuraya bi kemersiz takıcak ayarlamadın be,
- polis görürsek takarım

ve daha nice sözler duydum.

Lan kemeri takarsan ölcen mi? Asıl kemeri takmazsan geberecen. Ama kime anlatıyorum.