bugün

ölmek istemiyorum diye yakarışı içimi parçalamıştır.

kızının gözünün önünde boğazı kesilmiş ( eski kocası olacak orospu evladı tarafından) ve ölmüş bir kadın.

linki bırakıyorum gece gece hayattan soğuttu bu yakarış.

https://twitter.com/richi.../1164652915077914625?s=19
Yemin ediyorum kanım dondu.
bugün de öldürdük insanlığı ve insanları.
bugün de içimize korkular saldınız.
bugün de ömrümüzden çaldınız.
orospu çocukları kaç zaman sabrettim izlememek için dayanamadım en sonunda izledim, kanınızı sikeyim izzetinizi şerefinizi sikeyim nedir lan bu nedir amına koduğum evlatları...

bunu şimdi içeride besleyecekler değil mi?
10 yaşındaki çocuğun hayatta ki tutunacak tek dalı olan annesini gözleri önünde kaybetmesi ,anne gitme demesi mahvetti beni :(
yazık. çok yazık. namus bahanesi ile öldürülen kaçıncı kadın bu! diyecek söz yok. yazacak kelime de yok. çünkü yine bir bok olmayacak. bu ülkenin zihniyetini sikeyim.
O nasıl bir görüntüdür, içime işledi...

Ortadoğu bataklığı, sen ne lanet bir şeysin!
10 yaşındaki çocuğun psikolojik tramvasını mı düşünsem, annenin feryadını mı, bu o.ç nun içerde bizim paralarımızla yiyip içmesini mi. Ya hayat zor ya.
Elim ayağım titriyor. Bu oruspu çocuğuna hapishanede yemek veren gardiyanın, bunu demirparmaklıklar ardında koruyan devletin, bunu doğuran ve eğitmeden sokağa atan ananın babanın soyuna sopuna lanet olsun.
Kanım çekildi.

seni doğuran ananın amına sokayım it.

Allahım deliricem ya.
Vallahi artık diyecek söz bulamıyorum. Çünkü küfür bile az geliyor bazı şeylere.
koca ülkede yasaların kimseyi koruyamadığı,
adalet ve hukukdan kimsenin korkmadığı,
pul'un insan hayatından daha kıymetli olduğu,
gerçeğinin son halkası emine,
yine 2-3 gün konuşacağız,
unutacağız,
allah belasını versin diyeceksiniz,
ama hiç biriniz o çocuğu anlayamayacaksınız,
bir başka çocuğu
bir başka kadını
bir başka insanı kurtarabiliriz,
ama yine unutacağız...
güvensizliğimiz had safhaya çıkacak,
adalet duygumuz dip yapacak,
hukuk sadece 5 harf gerisi yok diyeceğiz,
biz birer birer bir mum gibi eriyeceğiz...

oysa hayat durmalı bu vahşete tepki olarak,
dükkanlar açılmamalı,
hiç bir kadın işe gitmemeli,
insanlar mum yakmalı sessiz protesto etmeli,
bu caniliği yapan idam cezası almalı,
belki 1 hafta ülkeyi kapamalı....

ki bir kadın, yine sonunda bir insan, belki bir çocuk aynı acıyı ve vahşeti yaşamasın,
kurtarabiliriz böyle olursa belki geleceğimizi...
görüntülerinin derhal yasaklanması gerekiyor.

çocugun mutlaka psikolojik destek alması ve uzun bir dönem de gözetim altında tutulması gerekiyor.

bu sadece görüntüsünü izleyebildiğimiz bir vahşet. işte bu kadınımız gibi yılda kaç cinayet işleniyor?

birçok travmaya maruz kalan biri olarak diyorum ki beterin beteri var. bu çok berbat ama bundan da daha berbat görüntüleri olan kadın cinayetleri de mevcut bu topraklarda.

evleneceğiniz insanı iyi seçin.

bu ülkede kadın olmak çok zor.

bakmayın burda takılıyoruz ediyoruz ama sizi seviyoruz.

o kızcağızı tanıyan eden varsa lütfen yakınlarına psikolojik destek alması için ısrarcı olun.
Videoyu açamadım, haberleri okumuyorum, başlıkta yazılanları görmezden geliyorum.

instagram, Facebook cart curt siyah fona rahmetlinin adının yazıldığı ekranlara dolu.

Hiçbir şey değişmez, değişmeyecek.

Sizler barzolardan uzak durmadığınız sürece,

Oğlunuzun 3 sevgili yapmasıyla gurur duyup kızınızın eteğini çekiştirme riyakarlığını bırakmadığınız sürece,

Kızınıza bulaşık yıkatıp, oğlunuzun ayağına su götürdüğünüz sürece,

Hiçbir şey değişmeyecek.

Bu katiller, bu hayvanlar, bu müptezeller durmayacak.

Anneler, kadınlar değişmezse, yetiştirmezse erkeklerin değişebilme, düzelebilme kapasitesi yok.

3 gün sonra unutulacak bir kadın daha katledildi. Değişmeyecek!
Unutacağız, öyle güzel unutturacaklar ki hiç hatırlamayacağız, yarın başka bir kadını öldürecekler emine bulutu unutacağız sonra diğerini unutacağız, ekrana çıkıp bir iki kınayıp sonra normal hayatlarına dönecekler, sanki görevleri kınamakmış gibi. Yetki başkasının elindeymiş gibi, sen bir şey yapmayacaksın da ben mi yapacağım, kadınları korumayan adalete hükümete devlete polise hepsinin allah belasını versin, bu kadınların vebali sizin boyunuza.
Bu videoların ulu orta yayınlanması normal değil. Bu sosyal mecraları küçük çocuklar da kullanıyor. Onların psikolojisinin anne lütfen ölme diyen masum kızcağızdan farkı kalmıyor izledikçe. Yapılan şey orospu çocukluğu ama toplum psikolojisini daha fazla bok etmemek adına bu videoların kaldırılması gerekiyor. Lütfen daha fazla yaymayın bunları.

Edit.

Bu videoyu izleyip sabaha kadar uyuyamayan tanıdığım insanlar var ve bunlar 25 yaş üstü. insanların psikolojisini daha fazla bok etmeyin. Kan ve vahşeti ulu orta gözler önüne serip normalleştirmeyin! Buna alışmak zorunda değiliz!
Dünden beri hakkında yazılanları bile okumamaya çalıştığım, ancak bugün manyağın birinin videosunu açık açık instagram hikayesinde paylaşmasıyla görmüş olduğum zavallı kadıncağız....

Tabi ki ses çıksın, tabi ki unutulmasın ancak bu şekilde gözler önüne sermek çok korkunç.

Ben 23 yaşındayım ve çok etkileniyorum böyle şeylerden. Videosunu gördüğümde oturdum bir yere kaldım.
Ellerim titredi nefesim kesildi. Unutamayacağım gecelerce aklıma gelecek.

Zavallı kadın, o da birilerinin, annesinin babasının en önemlisi evladının gözbebeğiydi. Herifin biri gelip, boğazından bıçaklıyor....

Allah’ım ! Çok korkunç!

Lütfen bir kez olsun bu cinayeti işleyen şerefsizi insanların içine, emine’nin sevdiklerine bırakın. Lütfen!
Yok video yayınlanmasın yok tecavüze cinsel istismar diyelim diye diye normal hale geldi hepsi.
erkek terörünün aldığı bir can daha.
üstelik 10 yaşındaki kızının yanında...

utanıyorum ben artık erkek olarak, midem bulanıyor, gördüğüm her kadından özür dilemek istiyorum.

bu terör nasıl biter?
mesela erkek çocukları daha ilk okuldayken eğitim kampına mı almalı? ya da yeni çocuk sahibi olmuş ebeveynlere evlat yetiştirme kursları mı açılmalı? bizim neslimizden geçti ama en azından gelecek neslin kadına bakışını değiştirebiliriz.
Ne kadar basit ölüyor öldürülüyoruz. Hayatta hiçbirşeyi beceremez olduk uzunca bir süredir. Aklımda kız çocuğunun sözleri "anne ölme" ..
ben bir anneyim.
Allah evlatlarımın acısını göstermesin bana. hayattan en büyük temennim buydu bu görüntüleri izleyene kadar.

Allah'ım; çocuklarıma da bu yavrucağın yaşadığı acıyı yaşatacak şekilde olmasın ölümüm. hasta olayım mesela. yaşlanayım ya da. ya razıyım trafik kazası falan da olur. beklesinler yani artık. desinler gidecek. ama böyle değil. böyle olmaz.

ölümün de hayırlısı varmış.

ne diyorum ben ya?! ne oldu bize? ne zaman bu kadar çıktık insanlıktan? kırılma noktamız neresiydi?
Asıl ölen anne değil, asıl ölen gözleri önünde annesi öldürülen o çocuk. Dahada kötüsü bir kere değil, hergün tekrar tekrar ölecek olması.
Allah belasını versin küçük çocukların hayatını karartan pisliklerin.
Kimler kimler gitmedi ki... yas tuttuk, ağladık, 1-2 hafta gündemden düşürmedik, sonra her mahkemede protestolar ettik. Davalar uzadıkça uzadı. Ve biz unutmaya başladık. Tam unutacakken yeni biri daha öldürüldü.. sonra yine yas tuttuk ağladık, 1-2 hafta günd.....
Bu herifin cezaevinde anasını skmeleri lazım ama içeride “namusumu temizledim” diye gururla gezer bu piç. O yüzden iş sorguyu yapacak polislerimizde.
insanlığa kalan bir nebze umudunuzu kaybetmek istemiyorsanız izlemeyin izletmeyin böyle şeyleri.