bugün

hahahahahaha bu adam şaka gibi ya. bes'i kendileri kurdu zaten.

bunlar en son ekonominin anasını sikip kaçıp gidecekler bu ülkeden.
Bes'in açılımı bireysel emeklilik sigortası değil mi?
Emeklileri nasıl kapsayacak, 2 kademeli emeklilik mi geliyor?

Merak ettim, aydınlatın. *

Edit: sistemi imiş. *
ulusal basın denen lağım medyası "emekliye müjde" diye duyurur bunu manşetten.
yapısal reform diye kendi kurdukları bes'i açıklaması trajikomik bir açıklama
hayır bir şey yapamıyorsan çıkma ekran karşısına arkaaş millet bir şey yapacaksın sanıyor, beklenti oluşuyor sonra boş çıkınca yeniden dolar yükseliyor.
Beyin yakan açıklama.

Anasından emdiği süt burnundan getirilen emekliyi huzursuz etmek, aldığı üç kuruşa göz dikmek hoş değildir, yürek burkar.

Bu ülke, emekliden kesilecek paraya kaldıysa vay halimize!

sayın enişte kişisi!
Yapmayınız efenim, insaf ediniz!
Bakin burasi cok onemli dedigi nokta bu mu?
(bkz: yuhara)
Emeklilikleri emeklilik sigortası kapsamına alacaklar demek. Çok ilginç.
görsel

Düdüt; galiba damat mature seviyor. Emekliye çük kadar maaş verip bir de zorunlu bes'e tabi tutmak, emekliyi sevmelere doyamamanın göstergesi değil de nedir?
https://www.youtube.com/watch?v=WC2Cdf-EfBg

en iyi eşlik eden şarkı budur: veresiye vere vere kalmadı kalmadı...
Gerçekten şaka gibi. Yahu zaten isteğe bağlı olan bireysel emeklilik sistemini zorunlu hale getirdiniz. Sistemden çıkışa bile izin verilmiyor. Şimdi kalkmış ununu elemiş, eleğini aşmış, emekli olmuş adama "gel seni biraz daha haraca bağlayalım" demek nedir allah aşkına?

Hayır adam ölmüş beni gömün artık diyor. Bunlar da "dur lan belki canlanır, bekleyelim" diyor. Şaka mı fıkra mı çözemedim?
hayırlı bir olaydır. emekliler yata yata maaş alıyor o parayıda çarçur ediyorlardı. şimdi birikimleri olacak işte ne güzel.
bildiğin kahkaha attırmıştır. artık bundan sonrasını o oturdukları yerden "ekonomi çoh eyi allah hökümetimizden razı olsun emekli mayışı her ayın 20 sinde yatiyür" diyen amcalar düşünsün. emekli adamdan emeklilik için para kesmek ahahahahhaha.
eşeğe "baba oluyorsun" demişler. eşek de "bakın bakalım sırtımdaki yük mü azaldı" demiş.
o hesap bes kapsamına girince sanki emeklinin sırtındaki yük azalacak.
bes zorunlu olacak yani her çalışan bu sisteme alınacak, bazı bireysel emeklilik şirketlerinin havuzu şişirilecek, çalışana kıdem tazminatı büyük ölçüde kaldırılacak yani bu program patronlara kıyak vatandaşa dayak programlarından biri ama emekliler için böyle bir şey yok. "emekli" zaten adı üstünde belirli bir dönem çalışmış ve sonunda emekli maaşını hak etmiş kişiler. bu kişilerden bes adı altında kesinti yapılamaz bu kanuna da aykırıdır ben programı okudum böyle bir şey yok. ama şunu söyleyebilirim ki yine çalışan sömürülecek maalesef kıdem tazminatı kalkarsa özel sektörün kişileri çalıştırıp bir çöp gibi kapının önüne koyması kolaylaşacaktır.
emekli oluyorsun, yine çilen dolmuyor.

böyle ülke var mıdır lan başka?
bunlar kapitalizmi çok yanlış anlamışlar yakında ne bok yediklerini anlayacaklar ama o zaman ortada ülke kalmayacak.
Bakalim takvim gazetesi(!) yarin bu Haberi emeklilere nasil verecek?
Ysşlı insanların başımıza bela ettiği aqp yaşlıları öpmeye devam ediyor. Verdikleri oylarla genç insanların hayatını mahveden moruklara girecek olan kazıktır. Yetmez ama evet.