bugün

(bkz: elma dilimli patates)
adana da böyle telafuz edilen, tam bir istanbullu aperatifi.

adanalı olup galatasarayı tutan adamların bira - elma dilim yaparak şampiyonluk kutlaması kadar yapmacık birşey yok. ha güzel bak, tadı güzel. hele leman kültür'deki o kajulu muydu neydi, güzel sosla servis edileni bir başka. ama samimi değil işte, biraz şey gibi sanki.

ne bileyim, adanaspor maçındayken devre arasında yediğim soğanlı sucuk-ekmeğin tadını alamıyorum tabii işin içine futbolu sokunca. ama güzel.
internet üzerinden ilk hamburger siparişi verdiğin zaman patatesleri gördüğündeki yaşadığın şok.
Burger king te normal patates cipsinin içinde bir adet elma dilim patates genel olarak çıkardı.
Ben de kardeş payı yapar yanımdaki insanla paylaşırdım.
ranch sos*
Nedense hiç kötü elma dilim papates yapan bi yer görmedim. Ya da çok sevdiğim için bana öyle geliyor. Hele bir de baharatları yerinde olursa yeme de yanında yat.

Kızılay'da da ziya gökalp happy days'te nefis yaparlar.
birayla dehşet giden eküri mk....ben birayla iyi kızartılmış patates kızartması dışında hiç bişiy götürmem mk...şöyle çıtır çıtır kızartmış elma dilim patates bol tuz az bişiy de ketçap mayonez tamamdır mk....biranın pezevengidir bu bok...ama fazla abartırsanız dana gibi şişersiniz çünkü kalorisi dehşet yüksek mk....hele birayla birleşince...
canı gönülden sevilesi patates türüdür.10 numaradır, 5 yıldızdır, 100 puandır. üstüne birde karabiber dökülür bu patatesin ki 15 numara, 8 yıldız, 173 puan olur.
Çok tatlı patatestir. Fırına atmayı öneririm. Evet.
(bkz: fethi paşa korosu)
itici gelir. o ne lan patates değil de sanki süper ötesi inorganik elma gibi. hiç patates havası yok.
biranın ikamesidir.
Lezzetli patates şeklidir.
fastfood zincirlerinde sıkklıkla karşımıza çıkan lezzet dilimi. bir digeri için: sogan halkası
lezzetlidir falan ama o kabuk goruntusu igrendirir.
Az önce evde denenen ve afiyetle yenen patates.

Biraz baharat ve zeytinyağı ile marine edip 30 dk. Fırına veriyoruz.

Sonuç mükemmel.
üzerine bol baharat serpildiğinde enfesto* olacaktır.
içi pişmemişleri yenmiyor.
acılı olanları lezzetlidir.
Haşlanmış gibi oluyor ya bazen ayar ediyor .
düşününce güzel nick olurmuş yani.
'elma dilim patates'
Kız arkadaşım çok seviyor, yapmayı düşüyorum bir gün.
(bkz: delicious)
haslanmis gibi bir yapisi vardir.
not: ben iyisini yemedim.
görsel
görsel
görsel
görsel