bugün

star tv deki evlendırme programı esra erol la izdivacta koca koca yaşlı başlı amcaların teyzelerin birbirlerinden etkilenmediklerini ifade etme biçimi. o esnada aklımına gelen ilk sey 220 woltluk ucu acık bir kabloyu sokacaksın kıclarına verecen elektirigi alıyormu almıyormu izliyecen bu ne yav nasıl bir memleket yolunda ilerliyoruz.yada biz hep böyleydikte benmi fark etmedim.
ikili ilişkilerde rakip oyuncuyu kırmadan topu taca atma yöntemi. evlendirme programlarınca rtük için geliştirilmiş "sana mı kaldım lan" mealindeki cümle.
"çarpılmaya o kadar meraklıysan git parmaklarını prize sok." deme isteği uyandıran, sinir cümle. beğenmemek manasını taşır. *
Tedaş tarafından, borcunu ödemediği için elektriği kesilen insanın söylemidir.
elinde ki kontrol kalemini duya sokan elektrikcinin agzindan cikabilecek cümle.
karsindaki üzmemek adina söylenen ama son derece itici olan begenmeme ifadesidir.
Kibarca çirkinsin, çirkin anlamına gelen söz.
kıza buluşma teklif edipte daha sonra beğenmeyip elektrik alamadım yalanıyla kızı mahcup edenlere 220 wolt vermek gerekir.ihtiyacı olan elektriği alır .
kız istemeye gidilir

_ oğlum beğendinmi kızı

+ baba ben elektrik alamadım

_ lan senin elektriğine tedaşmı da elektrik alacaksın ...

gibi bi durumla karşı karşıya kalan damat adayı
-bana karşı çok nötrsün bu aralar kazımcım
+sen de eskisi gibi değilsin şukufe
-benden çok selamilere zaman ayırıyorsun sonra da benden ilgi bekliyorsun
+mesele bu değil şukufecim
-nedir kazım
+artık senden elektrik alamıyorum şufuke işte bütün mesele bu
-öyle mi ?
+evet
-hayat boyu elektriksiz kal emi kazım * *
- cafer ordan konrol kalemini ver bakalım.
+ buyur usta.
- elektirik alamadım cafer. kabloları değiştirecez.

normali örnekteki gibi olan, son zamanlarda farklı durumları tasvir etmek için kullanımına başvurulan söz öbeğidir.
kızlar için bir erkeğe " tipim değilsin, sıfatını sikeyim " demenin daha dolaylı bir yolu. yer yer " paran yok, araban yok " cümlesinin yerine de kullanıldığı da görülmüştür. murat boz bile " para yok " diye şarkı yapmış, biz daha ne yapalım? mecnun gibi çöllere mi düşelim? ulan yüzündeki meymeneti siktiğim pis şırfıntı, benim gibi karizmatik ve sempatik bir adamdan bile elektrik alamadıysan kıçına trafo soksam neye yarar? hadi bekleme yapma.
olmuyorsa statik olanı denenmelidir. elektrik falan hiç gelemedim öyle tiki icatlarına... elektrik, voltaj, trafo, akım, role vs. karıştırılmamalı bu işe, açık olunmalı...
- açıkçası senden elektrik alamadım kamil.
+ pika pikaaaa..
- ay ne yapıyorsun manyak!
+ şimdi sana bi elektrik verecem görecen.

(bkz: trafo muyum lan ben)
(bkz: elektrik alamadım)
'' yok yawrum olmaz seninle, senin gibi kaç tane bulurum ben daha kocakafalı heyyyt, '' demenin mutasyon geçirmiş halidir.
beğenmedim manasına gelen süslü bir anlatımı vardır, söyleyene hava katar.
bir diğeri için ,
(bkz: tarzim degil)
edit: bkz maviden kırmızıya çevrildi.
elektrik sürtünmeyle oluşur.
"çünkü orda strategy vardı" şeklinde devam edecek yan cümle.
ikili ilişkilerde sık sık ortaya çıkan durumdur." ya hu kız öyle soğuktu ki elektrik alamadım ne yapayım?" tarzında cevaplarla karşılaşmak çok zor değildir. bunu diyen kişiye "koy gitsin" demek lazımdır.*
(bkz: yakışıklı değil)
(bkz: güzel değil)
öle uzakta durma. yaklaş yaklaş..tut ki alasın elektriği.
hay ben o elektriğin. *
insanlarda bulunduğu iddia edilen bu enerjiye elektrik denmesi elektrik yakıştırması yapılması elektrik hakkında kimsenin hiçbir fikri olmadığı sonucunu netleştiriyor. keşke bu tür terimleri ortaya atanlar biraz bilimden anlasalardı.
` (bkz: jeneratör)`