bugün

bir çerkes ismi.
ankara kafkas dernegı oyun ekıbının adı.oldukca basarılılar.ismini ekıbın kurucusu rahmetlı ebruz gaytaoglundan almıslardır.
kafkasya'da (rusya) bulunan avrupa'nin en yuksek zirvesi.
hasan sabbah ve ismaili öğretisinin en büyük kalesi olan alamut'un bulunduğu geçit vermez ve uçurumlarla dolu dağ.
Rusya Federasyonu Kabartay-Balkar Özerk Cumhuriyetinde bulunan, yuksekligi 5642 m. olan Avrupanin en yuksek dagi.
son dağcılık düzenlemelerine göre artık avrupa'nın en yüksek dağı.

sürekli irandaki elburz dagları ile karıstırılır
Bahse konu yazarın boyuyla benim enimi birleştirdiğimizde üç insan ettiğimiz inkar edilemez bir gerçektir. Kendisi kandır, candır tarifi zordur. (bkz: dost ötesi)
upuzun, komik, hem de samimi.
hem 40 saniyede bir birayı gümbürdetiyor, hem sterillik takıntısına rağmen gece yarısı midye dolmaları götürüyor.
bazen keyifsiz olabiliyor ama nedense gıcık olamıyor. "ne sinir çocuk" diyemiyorsun, çünkü sinir bir şekilde denge ve içtenlik konularını çok iyi kıvırıyor. ama bence en çok "komik"tir elbruz.

yepyeni taze yazar adam.
iyi ki gelmiş adam.
aynı zamanda dağın bulunduğu bölegenin adı. iran topraklarındadır.
uykuyu sevmediği halde feci uykucu olan yazar. * *
civilation ın 1 numarası *
adigelerin oşhemafe/oşhemaxue, karacaylarin mingitav dedikleri kafkaslarin en yuksek noktasi..

güneş saçlı çocuklar...
ışık saçtı etrafa,
gök yere değdi meraktan, yer titredi...
tutuştu, yandı alev alev...
anadolu sordu kimsiniz siz diye,
ateş saçan buz gibi gözler, nal sesleri kulağımda...
yüreğim kanadı ellerimi parçalarken...
sen tanımazsın dedim bizi, daha ne gördün ki...
kafdağının güneş saçlı, deniz yürekli atlılarıyız biz,
mutluluk dağıtırız insanlara, gözümüz yaş da olsa...
ve sevda taşırız yüreğimizde...
bir de hasret... ülkeme...
çok sevdiğim canım arkadaşım. sınav olmasına rağmen çalışmayı bırakıp benim yanıma gelmiş mükemmel kişilik. hatta ve hatta beni çok istediğim bir işe yönlendirmiş yazar kişisi. minnoşum.
bu nicke sahip erkeklerin sulak yerde yetiştiği efendim atıyorum 89'lu olsalar dahi en az 83'lü gözüktüklerine dair bulgulara ulaşmış isviçreli bilim adamları. *
sayesinde hayatımda yedigim en güzel suflenin nerede yapılacagını ogrendigim, bogaz agrısına birebir yazar. ha otacı meyan balı ha elbruz, o derece sözlük.*
doğum günüsü olan yazar. iyi ki doğmuştur. * *
bir zirve ortamında tanıştığım şeker insanlardan biri.şimdi hangi zirve diyeceksin kafamız öle güzelki emin ol yazamam.* en kısa zamanda kendisi ile kaynaşıp bağrıma basmak istediğim yazar.

(bkz: sevdim lan seni)
(bkz: imla hatası ola bilir sarhoşum)