bugün

orta yaş dönemini aşmış , torun torba kavramına ulaşmış , yinede hala liseli aşık modundaki amca ve teyzelerdir. (bkz: her kadının fantazisi)
insanı yeniden hayata bağlayan şeylerdendir. bu kadar yozlaşmış, tek gecelik ilişkilerden sıyrılmış bağları görmek insanı mutlu eder.
bir de bu çiftlerin * 350 yıllık evli olmasına rağmen birbirlerine nişanlım diyen versiyonu vardır ki tadından yenmez.
görsel

edit: soldan üçüncüyü çıkaramayanlar için; kemal burkay

vaudeville for vendetta'ya teşekkürü borç bilirim..
romantik komedi ama çok sevimli bi görüntüdür.
gerçek aşk.
gıpta edilecek çiftlerdir. herkes nail olamaz böyle büyük mutluluklara...
(bkz: sentenced)
(bkz: no one there)
gıpta ile baktığım çiftlerdir.

aşkı ateşi sönmemiş sevimli ihtiyarlardır.

(bkz: yerim lan sizi)
yılların eskitemediği, gerçekten "hayat arkadaşı" oldukları anlaşılan çiftlerdir. allah herkese nasip etsin.
bugün gördüğüm tablo karşısında gölgede kalacak olan çiftler. okuldan dönüyorum otobüsle, bir hızla yanlarından geçtik ama hafızamdan yıllarca çıkmayacak yer eden gözlerimi dolduran bir görüntü. yaşlı teyzemiz, hepimizin annanesi babannesi gibi * tekerlekli sandalyede ve kendisi yürümekte zorlanan yaşlı amcamız da onu itiyor ağır ağır. yılların izleri var her ikisinin de yüzlerinde, yorgun ama sadık ve vefakar.neler yaşadılar nelerle mücadele ettiler yıllardan beri kim bilir. bu aşk falan da değil bir annenin çocuğununa olan sevgisi kadar temiz bir babanın çocuğu için hiç olmadığı kadar güçlü olması gibi bir ilişki. *
eski sevgiliyle kurulan bir hayal ise üzerinden kaç sene geçerse geçsin gözünüzü yaşartabilecek bir olay. ne güzeldir ki yıllar geçse de sevgi, sadakat bitmemiştir. gerçekleştirebilen çiftlerin kutlanması farzdır.
herkesin parçası olmayı isteyeceği çift. fakat siz ne kadar isteseniz de yanınızdaki ihtiyarda duygu namına tık yoksa zordur öyle bir çift olmak. ama ben bunlardan olucam. eveeet.
(bkz: fransizlar)
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
gözlerimin dolmasına sebebiyet verir ve o an derim ki aşk gerçekten var.
bu çiftler değildir de bu çiftlere bakan yaşlı ve yanlız insanlardır benim gözlerimi yaşartan. * neler düşünmektedirer, ne pişmanlıklar, ne acabalar, ne kadar burulmaktadır içleri...
(bkz: aşk ın resminin çizildiği an)
biz hala birbirimizi çok seviyoruz görüntüsüdür. imrenilir elele tutuşmaları.
henüz göremediğim bir durum gördüğümde ilk hissedeceğim duyguyu merakla beklemekteyim.
bir yastıkta kocadıkları anlaşılan acı tatlı günleri olup ama herşeye rağmen yıllardır beraber olan imrenilesi çiftlerdir.

ömür boyu mutluluklar.
evliliğin mantığını anlamanıza yardımcı olan çiftlerdir. o kadar yaşlandıklarında yanlarında kendilerine destek olacak birilerini istedikleri için evleniyor insanlar diye düşünürsünüz ve imrenmeyle karışık bir merak sarar içinizi; ''yaşlandığımda benim de yanımda tüm bir hayatın yükünü paylaşmış olduğum birisi olacak mı acaba?''
çok sempatikler. vefa duygusunu, iki insanın birbirine samimi sığınışını, emeği ve sevgiyi çağrıştırıyorlar. ama ufak bir hüzün de oluyor bende, sona yakın el ele tutuşmalar gibisinden. ilk nasıl tanıştılar nasıl da gençtiler hep böyle sevgi dolu muydular? bi'şeyler bi'şeyler... güzel bir şey kısacası. tontişler ya.
hayata tutunmaya teşvik eden muazzam bir eylemdir. her gördüğümde içimi garip bir sevinç bir helal olsun lan size kaplar.
Trafikte karşıdan karşıya geçerken gorulur.
Sokakta gordugunuzde gozlerinizi doldurabilcek tablo. Belki de yasadiginiz duygusal donemdende kaynaklanabilcek ama ah ulan dedirtlen minnoslardir.
güncel Önemli Başlıklar