bugün

Nerde yaziyor senin dininde öpüşmek yasak diye. Işte şu kendi dinini bilmeyen oruspu cocuklarındam cok cekti millet ama sorsan en büyük müslüman ki din yasaklasa ne olacak bu ülkede en önemli karar verici anayasadır ve kanunlardır orda yasak varmı onu söyle ilk başta bu kanunlar hic bi skim yaramiyorsa hep kemdimiz yargı yargıc polis ve hakim olacaksak kapatalım artık kepenekler kapatalım ülkeyi kapatalım dükkanı üzerine muz cumhuriyeti yazalım gidelim.
bir anadolu comarinin beyani. kaale almayiniz. 21. yy'dayiz ulan kim kiminle nerede,ne zaman isterse öpüşür. Buna kimse karışamaz. Belli ki o adam hayatinda bir kadin eli tutmamış, onları görünce zoruna gitmis belli ki. Ulan guya namus bekciligi yapiyor amk cocugu. bu adamin ic dunyasinda kim bilir ne fantezileri vardir. kim bilir kimin karisini kizini kesiyordur. bu pic karisini da aldatir, cocuklara da tecavuz eder. bu tip namus bekcilerinin ne mal oldugu ortada. ha, sonuna kadar hak etti mi? etti tabi. beter olsun amk çomarı. cocuk iyiki gebertmemis adami. bir serefsiz yuzunden hayatinin mahvolmasi kotu olurdu ama iyi olmus. arada bi iyi seyler oluyor ulkemizde. sevindim lan valla bak. boyle comarlara ders vermek bize dusuyor.

(bkz: herkes evinin önündeki çomarı süpürse dünya tertemiz olurdu)

pesin edit: eksileyenlerin hayatlarinda bir kadin eli tutmayip, namus bekcisi kesildigi ortada. amk comarlari siz olmasaniz bu ulke daha yasanilir olurdu.
yurtlarda tecavuzler olurken problem yok sokakta opusene ahlak polisi kesilmek milli gorevimiz s.kerim sizin ecdadinizi at gözlüklü ibneler.
Mütedeyyin bir vatandaş olarak muhafazakar, müslüman vatandaşlarımızın sadece ulu orta öpüşmeye değil, çocuk s.kmek, hırsızlık, adaletsizlik gibi her türlü ahlaksızlığa tepkisini göstermesini temenni ediyorum. Sadece temennide kalacak ama.
Bunlar psikolojik travma arkadaş. Öyle bir çark edişleri var ki ; çarkları yağlandırıyorlar mı ne , sessiz sedasız dönüveriyorlar.

iki gün önce kendi beyinlerine uymuyor diye suç işlemediği halde ''tutuklansın '' diye höyküren adamlar , bugün gelmiş ''işlenen bir suçu '' meşru görüyor.

Ne diyelim ; Allah cümlesini ıslah etsin.
elle tutulacak tarafı olmayan mevzu.
çiftin biri (bence) düşüncesizce davranıp ulu orta yerde abartılı hareketlerde bulunuyor. hadi naparlarsa yapsınlar. bence doğru değildir ama insanların sokak ortasında nasıl davranacağını söylemekte bana düşmez haddim değildir.
ama o davar gitmiş bunu yapan insanları uyarmaya kalkmış. sana mı düştü derdi. bırakın yanlış yapan yanlışıyla doğru yapan doğrusuyla yaşasın.
hadi o davar yapmış böyle bir şey. sen gitmişsin adamı bıçaklamışsın. aga hakkaten elle tutulacak tarafı yok.
ekşicilerin bu olayı savunmasına değinmiyorum bile. amına kodumu samimiyetsiz ergenleri. işlerine gelince hümanistler insancıllar. ama yeri gelince teröristten farkları kalmıyor işte. beyinsiz sürüsü.
Şaşırtmayandır.
ama dini vakıflarda çocuk sikmek toplumu ahlaksızlaştırmıyor değil mi sayın amınakodugumun çomarı!
Özgürlükten, medeniyetten, ileri gitmislikten anladığı tek şey, hayvan gibi ulu orta cinsi yakinlasmayi anlayan ekşi sözlük zihniyeti adına sasirtmayan durum.
Adamlarin derdi de medeniyetten anladığı da bu. istediği yerde içki yuvarlayip cima etmek. Budur tüm mesele onlar için.
Biçaklamasi hata sucu övecek degilim bi kereden bisey olmaz deseydi. uyaran tamam abi dogru söylüyon deyip bi kereden bisey olmaz haklisin derdi konuda orda kapanirdi. Olmadi güzel kardesim simdi hapisler de çürüyeceksin.
(bkz: ekşi sözlük/#32682265)
yobazların, doğrulara dikine saldırması..
olur ama alıştık tabii..
çomar diyen çomar da oluyormuş demek ki puhahaha..
''Yeryüzünde böbürlenerek yürüme, çünkü sen ne yeri delebilir ve ne de boyca dağlara ulaşabilirsin.) [isra 37]'' senin düşünce sistemine göre yolda böbürlenerek yürüyen kişilerinde uyarılması lazım(?)peki birde kendini karşıdaki insan yerine koy ve düşün; sevgilinle berabersiniz, çok romantik bir an yaşıyorsunuz belki 40 yıl sonra anlatacağın bir anı ya da bunların hiç biri değil sadece canın sevgilinle öpüşmek istiyor. Sonra lavuğun teki geliyor ''toplumumuz buna henüz müsait değil, yengeyle öpüşemezsin.'' sanane bre aptal?
şimdi sen sen dersin ki ben sokak ortasında öpüşmem! ben ahlaklıyım!benim sana önerim büyük konuşmaman ve kesin hüküm vermemen.çünkü hayat zaten saçma salak bir şey çoğu kez hayatta yapmam dediğin şeyin baş rolünde oluyorsun ve bunu sen bile fark etmiyorsun. siktir et sen kendi hayatına bak başkası öpüşmüş, yiyişmiş bunların seni ilgilendireceğini sanmıyorum.
ayrıca o arkadaşın bıçaklamasını da doğru bulmuyorum.
Keşke adamı bıçaklamaya çalışırken düşüp bıçağı boydan boya içine alsaydı. Amına koduğum lgbt li tırrekleri.
vay be öpüşme ile ahlakı birleştirip oradan koşar adımla linç'e gidiyoruz..
ulan gerçekten dış mihraklar olmasa uranüsle marsı top gibi birbirine çarptırırdık biz..
vay anasını vay ya..

bir olay tanımı.
Ekşide, aynı zamanda burada da, fail öyle bir savunuluyor ki, sanırsın eleman viva la seculerisme nidâlarıyla sokmuş bıçağı. Birbirinizi kandırmayın beyler. Eleman kızın yanında uyarilmayi aşağılama olarak gördü ve bıçakladı çok büyük ihtimal. Cebinde bıçak taşıyıp da meşru müdafaa haricinde kullanan çomarın dik âlâsıdır. Tabiî ki de bu, öpüşenleri uyarma saçmalığını haklı çıkarmaz ama seninle efendice konusanla (konuşmuş mudur bilmiyorum) sen de aynı şekilde konusmalisin.

Celal Şengör'e katıldığı bi programda soruyorlar; hocam kimileri ezan yasaklansın diyorlar ne dusunuyorsunuz diye hocanın cevap çok iyi; "yaşadığımız toplumun illâ ki rasyonel temeller üzerine inşa edildiğini söyleyemeyiz ama saygı gostereceksiniz. Ben de araba gürültüsünden rahatsız oluyorum ne yapayım? Arabalar yasaklansin mi diyeyim? Beğenmeyen çıksın gitsin dağda yaşasın"

Saygılar.

Edit: Şunları izleyin bi

https://youtu.be/rhNY83BlKn4

https://youtu.be/kSaJ5Tu4suk
(bkz: etki tepki)

Adamın yaptığı saçmalık. Meselenin ekşiciler üzerinden tartışılması daha büyşk saçmalık. Sen meseleye odaklan,işin özünü kaçırma.

Maalesef, öyle bir toplumuz ki, insanların sorun çözmek adına başvurdukları ilk yol şiddet. Sen bu konuyu düşün, tartış.
Bu ahlaksız dan sonrasını okumadım.

nitekim kişi hedefi göstermeksizin, çomarın tanımının tüm dindar Anadolu insanını kapsamadığı gibi sanılanın aksine ölçütü din de değildir, gün görmemiş çomarların bu terime dikkat etmeleri şart oldu.
Keşke bu duyarlılık tecavüze uğrayan el kadar çocuklar, genç kızlarımız için de uyanmış olsa mına koyim..
görsel

Arkadaşlar çok mutlu maşallah.