bugün

Neymiş? adam olacakmışız, Adnan hocamız kızarmış.
subhaneke rabbim. aziz allah..
http://gundem.milliyet.co....2011/1404857/default.htm
ifadesi alınan adamın da ilginç ki ekşisözlüğü savunacak bir entry girmiş olması , lan modun biri çakma üyelik alıp basmış entry işte ne var bunu anlamıcak...

(bkz: einstein dedected)

sabah sabah kendi kendime de laf soktum hadi hayırlısı , bitmez kesin bu gün *

edit: kendime yediremedim , evet kendime şınav çek emri verip şınav çektim , başka türlü olmayacaktı... *
adnan oktar'ın yaptıklarını bilmeyen mi var? yahudilerin finanse ettiği bir herif. sözde hoca.
alimlerle kapışacak kapasitede olduğunu söylüyor ama çıkarmış programa gencecik kızları, karıya kıza "yerim seni" diyor.
az evvel bir haber sitesinde okuduğum ve şaşırdığım durumdur.
bazı yazarların kimlik bilgilerini bilişim suçları ekiplerine veren sözlük yetkililerine de şaştım.he bide şikayetçinin adnan oktar olması da enteresen geldi.
bu demek ki bütün sözlük yazarlarının başına gelebilir ifade özgürlüğü felan hikaye..

http://www.gazeteport.com...lukculer_ifadeye_cagrildi
Sanki Uludağ sözlükte ifade özgürlüğü var. Hadi kolaysa Sırrı süreyya önder hakkında eleştirel bir entry gir. giremezsin!.ifade özgürlüğü var.
artık ifade özgürlüğünün bittiğini gösteren gelişmedir. hayaldi gerçek oldu.
ekşi yahut farklı bir sözlük yazarının başına geldiği için, ne olursa olsun üzüntü duyduğum olaydır. ifade özgürlüğü yoksa yazmanın ne alemi var? bu arada sözlük yetkililerine de, şayet doğruysa şaşırdık. zall bizi ele verir mi la? *
adamın yaptıkları yanlış değil ama hakkında entry yazılması yanlış. pehhh. memleket ne hale gelmiş amk.

bir pisliğin eleştiriden rahatsız olması sonucu ifadeye çağrılmak ağır gelir adama be.

ifade özgürlüğünün amuğa kodular efendim.
hadi bismillah dediğimdir, daha bakalım neler göreceğiz.
haklı bulduğum olaydır.

şöyle ki;

bir din, bir tarikat veya bir arabesk sanatçısı hiç fark etmez... ben, sen veya onlar bu adamları sevmek yada saygı duymak zorunda değil... hatta onlardan nefret bile edebilir(iz)ler... burada iki noktaya parmak basmak istiyorum.

1.si: karşılıklı değerlere saygı

senin inandığına veya inanmadığına ben inanmak zorunda değilim... ben inancımı veya inançsızlığımı sana empoze etme gayreti içinde değilsem eğer, senin bana saygı duyman lazım... saygı duymalısın ki, iki medeni insan gibi bu konuları karşılıklı tartışabilelim... yok ben medeniyetten pek nasibimi almadım diyorsan... zaten o yüzden çağırmışlar seni zaten...

2.si: artık ek$i sözlüğün "kutsal bilgi kaynağı" olmaması.

eskiden, bir şey öğrenmek istediğimiz zaman, ek$i sözlüğe girer, tarafsızca, kaynak gösterilerek (buranın altını çizmek istiyorum) yazılmış entryleri okur faydalanırdık. özellikle son bir kaç sene içerisinde, ek$i sözlük'te, hatırı sayılır çoğunlukta yazar, kaynak göstermeden bazı iddialar ortaya atar oldu... bahsi geçen hz. muhammet ile ilgili enrtyleri okudum... kaynak yok... ortada bi takım iddialar ve hikayeler var ama delil yok... yarısı hakaret içeriyor...

nüfus cüzdanımda müslüman yazmasından başka islam dini ile bağlantım yok desem yeridir...

benim anlayamadığım şu; sen sevmediğin birinin başlığının altına, sayfalarca -yada bir satır- bir ayar verdiğinde ne oluyor?

- egom tatmin oluyor, sırf söylemiş olmayı istediğim için söylüyorum... (harikasın...)
- deşarj oluyorum...( süpersin! )
- asi olduğumu ispatlıyorum...( kara murat sensin! )

iyi aferin sana... aferin empati den aciz sana... ya bu sövdüğün kişi, birilerinin hayatta kalmasının tek sebebiyse? ya bu sövdüğün kişi, birilerinin en zor anlarında ellerini açıp medet umduğu kişiyse? bazıları için kutsal ve mahremse?

haklı olabilirsin savunduklarında... dinler, insanların sosyal ortamda daha organize yaşamasını sağlamak için kurlan düzenekler olabilir belki... ahlak kavramı bir süre sonra dini doğurmuş olabilir belki... her ne olursa olsun, senin üslup hakkında biraz çalışman gerekiyor...

ben buraya ne yazarsam yazayım, kimsenin fikri değişmez... oturup o yazarların ruh halini değerlendireyim, yine elime bişey geçmez... boşuna çaba yani... halbuki ben onları da dinlemek isterdim... dertlerini adam akıllı anlatmış olsalar tabi...

son olarak şuna da değinmek isterim;

ssg'ye yönelik eleştiriler var...ssg kimseyi korumak zorunda değil arkadaşım! sitenin altında -ve üyelik sözleşmesinde- hayvan gibi yazıyor " yazılardan yazarları sorumludur." diye... adama yüklenmeye gerek yok... zaten ifadeye çağırılan yazarlarlar da durumun farkında...

en çok da şikayetçinin kimliği koydu bana aslında be... haklı falan belki ama... adnan oktar ya...

edit: eksileyen arkadaşlara ricam olsun; neden eksilediğinizi mesaj olarak yollarsanız sevinirim... polemiğe girmek için değil... sadece bilmek istiyorum...
22 Ağustosun beklenmediğinin kanıtıdır. Ülkemizde çok geniş ifade özgürlüğünün göstergesidir. (bkz: Ekşi çok bozdu)
müslüman mahallesinde salyangoz satmak mı ki yazmanın anlamı.yakında hepimizi götürürler merkeze s... herkese.
(bkz: yetmez ama evet)
(bkz: akp ye oy vermeyen sözlükçülerin toplatılması)
incisozluk.org kapatılsın diye e-mailler atan demoratik ekşicilerin başına gelen olaydır.
bunlar halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu diye bir şeyden haberi olmadan, insanların inançlarına hakaretler yağdırabileceğini zannediyorlardı, buna da özgürlük diyorlardı. hep böyle gidecek zannedilmişti. ama nutella kavanozu bi yerde patlamış görünüyor.
(bkz: ssg nin götüne girebilecekler)

daha önce demişiz.
(bkz: oradaydım)*
(bkz: bunaltan reklamlar)
çok şaşırılmaması gereken ama üzücü bir olaydır.bu kadar geliri olan bir kurumun (bkz: ekşi sözlük) güç sahipleriyle ters düşmesi beklenemez."yasa gereği kimlikleri vermişlerdir" deniliyor, yasa olmasaydı etik açıdan vermemiz gerekiyor denilirdi, o olmasa insanlık olurdu.
ifade almak, şikayet etmek, yazarına sahip çıkmamak... bunlar iğrenç ötesi şeyler. biz özgürlüğümüzü savunurken onlar gelip bizi sansürlemeye kalkıyor.

ama şöyle bir şey var ki, isteyen benim inancımı sevmeyebilir ama saygı duymalı. yani öyle önüne gelene klavye delikanlılığı yapıp hakaret etmek çok yanlış.
diğer yazarlarının alev almasına sebep olan durum.

(bkz: birilerinin sanki götü tutuştu)
sözlüklere entry girerken iki kere düşünmemi sağlayan olay.
sayıları 113'e çıkan ekşi sözlük yazarlarının yaşadığı durumdur.**
http://www.libersite.com/?p=3023
(bkz: herkes haddini bilecek)
güncel Önemli Başlıklar