bugün

Net olarak siklenme durumudur. Burada birkaç yazar dışında herkes resmen figüran gibi takılıyor. Ha ben de dahil. Ekşi'de böyle mi? Bir entry girdiğinde direkt mesaj bile alabiliyorsun başka yazarlarca. Adam zahmet edip mesaj atıyor. Burada oy bile verdiremezsin. Oyu geçtim entryi de okumazlar.
Biri asıldır diğeri klon.
birinin adı ekşi, diğerinin uludağ. en büyük fark budur.
ekşi sözlüğe çokafedersin yarranı atamazsın.
isimleri tamamen birbirinden farklı.
ekşide özelden küfür ederler burada açıktan. hemen hemen ekşi açıldığından beri orada yazarım normal hayatımda yemediğim küfrü orada mesajlardan yemişimdir. küfür etme sebepleri de öyle ateşli tartışmalar hararetli sohbetler karşıt görüşler falan değil çoğunlukla. misal çok basit bir tanım yaparsın ( biber başlığına acı yazarsın mesela ) gelirler mesajdan seni aslında öyle olmadığına ( her biber acı değildir emuğa goduğummm şeklinde ) ikna etmeye çalışırlar. ikna çabalarında hemen başarılı olamazlar ise bol küfürlü ve hakaretli olur. küfür olmasa karşısındaki insanı eziklemeye çalışırlar. sanki kendileri nizamülmülk anasını satayım. orada herkes her şeyin **en iyisini** biliyordur bunu unutmadan yazın yazacaksanız..

burada o işi arkadaşlar açıktan yapıyorlar sağ olsunlar.. hiç öyle mesaj atayım falan uğraşmazlar bir şey yazılır gelirler altına sinkaflı küfrü, hakareti yapıştırırlar. ekşi sözlük uludağ sözlük bilmem ne sözlük fark etmiyor. oraya yazanlarda bu toprakların insanları buraya yazanlarda. orası çok elit burası maraba takımı falan değil yani. orada sadece dışarıya karşı elitiz görselliği verip özelden "içlerini" döküyorlar. buradakiler ise bununla uğraşmıyorlar.

he bir de burada sıklık ile yaşanan ifşa olayları orada hemen hemen hiç olmaz. herkes birbiri ile buluşur, dolaşır, konuşur, gerekiyorsa * sevişir ayrılır. buradaki gibi gelip gündemi ben belirleyeceğim ulan bennnn diyerek kendilerini ve buluştukları/tanıştıkları/muhabbet ettikleri insanları rezil etme çabasına girmiyorlar allah için. buradaki arkadaşlar nedense başka birilerini rezil etme uğruna kendilerini de rezil ediyorlar hırs ile. iki üç kişiyi idare eden mi ararsın mesajlarını ortaya dökenleri mi ararsın neler neler..
Ekşi kasıntı, ulu rahatlık.
bereket ki uludağ sözlük, ekşi kadar vatan haini sjw, meriç ve feminist barındırmıyor.
Ekşinin de bi numarası yok. Sanırsın her başlığın altı entry doluyor. Bilgi içerikli yazılar orda da siklenmiyor.
Ekşi'de pkk'lılar cirit atar ama Uludağ'da cirit atamazlar. Ekşi'de karşıt bir görüş yazdım mı linç yeme olasılığın daha fazladır.
iğrenç derecede ergen barındırmış olan ekşi ile ultra kalitedeki Uludağı kıyaslamaya bile gerek duymadığım başlık.
ekşi sözlük de başlık altı entry yszmak için giriyorum çünkü ömrumün sonuna kadar orada yazar olamayacağım.
Nicelik farki vardir ama nitelik farkı olduğunu zannetmiyorum .
Birinde yazar olmak için 3 sene beklersiniz, yazar olduğunuzda ise şevkiniz çoktaannn kaçmıştır; hatta unutmuşsunuzdur bile yazarlık beklediğinizi. Yemek bittikten sonra sofraya gelen tuz gibidir.

Diğerinde birkaç gün yeterlidir! Motivasyonunuzu bölmeden yola devam etmenizi sağlar ulu sözlük.
ekşide yazan var, burada yok. olay tamamen bu.

online sayısının tam tersi olduğunu düşünün.
kötülerin dostu iyilerin düşmanı bay hangi kanal sizlerle beraber. öbür web sitesinde karalayanlarla değil.
Şüphesiz zall’ın burayla ilgilenmeyi bırakmış olmasıdır. Hatta ilgilenecek birilerine devretmeye tenezzül edecek kadar değerli görmemesidir. Ekşi’yle bu konuda net bir şekilde ayrılır.

Burada olan yazarların bir kısmı temeli çökmüş bir binaya tadilat yapmaya çalışan, diğer bir kısmı da binanın sahibi ortalarda yok diye daha çok zarar veren yazarlardır.
Ekşi nicki ve şifresi unutulur Uludağ ise vefalıdır. Unutulmaz; 3 yıl sonra döndüm sözlük seni seviyorum.