bugün 2440 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

eksponansiyel

 1. 2 0
  üstel anlamındadır. mesela eksponansiyel artış dendiğinde, değişimin yani artışın tandansının bir üstel fonksiyona bağlı olduğu anlaşılır. örneğin sabit ivmeyle hareket eden bir cismin hız artışı lineer, konum değişimi ise eksponansiyeldir. eksponansiyel fonksiyonlar e nin kuvveti şeklinde gösterililer.
  (bkz: özel ders verilir)
  #354885
 2. 0 0
  genelde aşırı hızlı artış için kullanılan ifadedir, eksponansiyel artış deniyorsa bilin ki o değer hızla artar. değer kümesi kapalı bir fonksiyonunuz varsa sonsuza gitmez o ayrı.
  #712517
 3. 0 0
  artışı veya azalışı elbetteki değişkene bağlı olan fonksiyon tipidir. hatta ve hatta değişken karmaşık sayı ise periyodik olarak artar azalır. ortalamada yerinde sayar.
  #9387558