bugün

gelişen ekonominin sadece burjuvaziye yaramasından dolayı ekonomimiz iyiye gidiyor masallarının halka bir yararı olmamasıdır. misal, kişi başı milli gelir 10.000 dolara yükseldi. bu demek oluyor ki burjuvazi zenginleşti ve halk ile arasındaki uçurum büyüdü. toplam gelirin kişi sayısına bölümüyle ulaşılan sonuç kişi başı milli geliri oluşturur. bunu daha iyi anlamak için çevrenizde kaç kişinin 10.000 dolar gelirinin olduğuna bakın.

ve işte %9 büyüyen türkiye'nin işsizlik ve yoksullukta dünya lideri olması;

http://www.internethaber....haberi-var-mi-340967h.htm
ekonomik veriler nominal değerler üzerinden hesaplanır. dolayısıyla 2002'den bu yana dolar milyarderi sayısındaki deli artış, biz gariplerinde ortalamasını yükseltti.

söz gelimi beni yıllık gelirim, yılda 3-5 günlük hamallık yaptığımdan, 100 dolar var ya da yok. bende ortalamayı düşürüyorum, aferin bana.
oecd'nin raporu 2009 yılına ait rakamlarını baz almaktadır.

ancak türkiye ekonomisi 2010'da yüzde 8,9 büyümüş , 2011 yılında ise yüzde 7 üzerinde büyüme beklenmektedir.

değindiği konular yanlış mıdır? doğrudur.
(bkz: teğet geçmek)
Teyzemin am amin olmamasi. Türkiye öyle bir üretken ki sözlük hristiyanlarini kiskandiracal derece. Yurupda satilan her üc televizyon Moslem turkeyde üretilmis.

AZ kaldi azizim. We come back.