bugün

(bkz: Her evde 2 3 iphone var)
sorulabilecek en doğru sorulardandır. biz geçim sıkıntısı çekiyoruz ya diyen bir sürü kişi çıktığı an iphone 7 aldılar. çok büyük önemi var sanki.
Yalan ajanstır..

3310'dan selam genşler..
taksit ödemeyi seviyoruz çünkü. Amerika'da asgari ücretin 3/1 ine iphone alırsın ama bizde 3 asgari ücrettir çünkü egonomi çok eyi.
Herkeste iphone 7 olduğu için ekonomi kötü esasen, sonuç olarak bu durum tam bir kısır döngü.
orta düzey gelirli ama bir o kadarda alışveriş çılgınlığından nasibini alan bir ülkeyiz olsun o kadar.
Bak düz mantık adamı tüketimin devam ediyor oluşu doğrudan krizin olmadığı anlamına gelmez borçlanarak yapılan tüketim krizi derinleştirir şimdi git ve insanlar maymundan geliyorsa minvalinde başka başlıklar sıç.
eskiden de ekonomik kriz oluyordu ama herkesin çorabında marlborosu vardı. mesele o değil. krizi zaten çağıran bu şuursuz tüketim anlayışı oluyor canım kardeşim. daha basit anlatayım. 3000 lira kazanan birinin 30 bin lira borcu olabilir. 300 bin lira borcu olamaz. önce o batar. sonra alacaklısı batar. sonra ülke batar.
2009 da amerika'da yaşanan mortgage krizinin dünya'yı sarsmasının nedeni de bu yüzdendi. şimdi biz ne üretiyoruz. ne tüketiyoruz.

rant ekonomisi aldı başını gidiyor. her yer inşaat. hammaddeye dayalı üretim var mı? tarım, avm ve komisyoncular arasında oyuncak olmuş. bir tarla dolusu mahsülün ederi ile bile 1 tane ı phone bilmem kaç alamıyorsunuz.

ortalıkta ise arabaaaa, evvvv, telefonnnn, donnnn, gömlekkkk, ruj, föndotennnn diye dolaşan zombiler görüyoruz.
batıyoruz canım kardeşim. yiye,yiye... harcaya harcaya batıyoruz.
katıldıgım Sorudur. Her ergende iphone ebebeynlerinde passat jetta opel astra adama sorarlar sen üretiyorsun diye bir de krizdeyiz muhabbeti. Tuvalete bile arabayla giden milletiz dolar bugüne kadar 3.5 degil 10 lira olmalıydı bence, bu günler daha iyi günlerimiz.
cevap bekleyen sorudur. 2 kişiden birinde iphone 7 var. evet.
Bende yok aq.
Elâlem hırsızsa ben ne yapayım ?
Asgari ücretten fazla Maaş alıyorum ve telefonum 50 tl ye aldığım ikinci el telefon.
zaten bu yüzden battı ki. senin o aldığın telefonların biri bile bizim ürettiğimiz değil ve onları ödemen lazım. şimdi ne bok yiyeceğiz? hiçbir şey. hiçbir sik üretmedik çünkü ve halkına dolar boz diye yalvaran bir cb vardı bir aralar.

ekonomi batacak geynçler ve o iphoneler eskiden kalma. git gide teknolojik ürünler kat kat pahalanacak zaten şu an bile pahalanmıştır.
hepsinin "mal" olmasından ötürüdür.
tüketim çılgınlığı. kıçına alacak donu yok, bir telefona 3.5k tl para veriyor insanlar. statü satın aldığını sanıyorlar.
Avrupa'da adam haftasonu ülke değişecek parayı da buluyor ayfonu da.

Bizde ise 36 ay ödemeyle ayfonu alıyorsun.öyle..
salak oldukları için,

ulan cebiniz deki para asgari ücret, önce elini bir cebine sok bakalım bir sokmada kaç lira geldi eline,

bak görüyor musun cebinden çıkanı
http://galeri7.uludagsozl...vardir-o-kadar_507436.png

gördün mü?

işte senin için ekonomi bu durumda.

ama ekonomi çok iyi şaha kalktı gidiyoruz diyenler de bu var
http://galeri8.uludagsozl...ra-yalan%C4%B1_546937.jpg

sen burada ekonomi çok iyi diye gezin ayağında ki ayakkabı aslında bu durumda,

görsel
boş ve anlamsız entry. iphone 7 alanlara sor bakalım peşin mi almışlar? 2898623 ay taksitle ben iphone 7 değil, anladın sen onu.
Şaka bi yana dogru tespittir.
Kamu ve özelde olmak uzere staj yaptigim yerler oldu.
Calistigim yerdeki cogu asgari ucretlinin ellerinde 2000 tl den fazla eden telefonlari vardi.

Aslinda biz buna varlik icinde yokluk yasamak diyebiliriz.
hindistan icin gecerli durum. herkes mobil kullaniyor. pc icin yapilan internet siteleri batmis. sebep ne peki?

bilgisayar almak yerine akilli telefon aliyorlar.
Solcu zihniyetin cevap veremeyeceği acı soru. Evet.
Çünkü insanlar s2lip dikilip ayfon alıyor cebine baksan 10tl çay parası yok.
bu başlığı açanda eminim iphone 7 vardır.
iphone 7 si olan bir arkadaşım aradı geçenlede. aradı demeyeyim yanlış olur çaldırıp bıraktı. işsizlik maaşı geçinmesine yetmiyormuş. borç istedi. bu adam üniversite mezunu iyi bir işi olan bir adamdı. şirket battı. anlatabildim mi?
(bkz: Hepimiz malız)
Ben de yok.
adamın elinde Iphone 7 var götüne kadar borca batmış. tarifeye ek aldığı Iphone u ödemek için her ay düzenli sex e alışmış insanlar mevcut.