bugün

http://www.hurriyet.com.t...di-40072664?noMobile=true
Hackerlıkta minimalizmdir.
Ben insanlara bu korkuyu yaşatacak kadar şerefsiz olsam, yapmışken you are gonna die yazardım.

Vizyonsuz bir troll tarafından yapılmış eylem.
--alıntı--

-ekber was here
-hangi ekber??
-allaaahuekber. boooom!!!

--alıntı--
(bkz: allah was not so akbar today)
was here yazdığı için rahat bir oh çektirmiştir.
is here olsa sıkıntı.
Kesinlikle ince görmüş bu hacker.

Tebrik etmek lazım.
was here yazması içimizi rahatlatmıştır. isim zaten ofsayt. was here'ı görünce canlı bomba değil de ergen isminde bir ergen canlandı kafamızda.
ekber kardeş,

kuvvetle muhtemel okuyorsun.

ilk olarak tebrik ederim. ulaşım kurumumuzun ağındaki açıkların ne kadar malca olduğunu bizlere gösterdin.

ikincisi, mesajın gayet yaratıcı. halkı yusuflatmaya yetti de arttı bile.

üçüncüsü, bir sonraki eyleminde senden araçlara müdahale ederek durdurmanı istiyoruz. malum istihbaratı almanya'dan, amerika'dan alıyoruz. herhangi bir istihbarat paylaşımı olursa, rica ediyorum o bölgelere giden araçlara müdahale et de can kaybımız olmasın.

sevgiler,

el bassito kardeşin.
yazıyı görünce hemen metrobüsten indim diyenleri duyunca yarım yarım yardıran hede.
Ekber isminde kanı kaynayan bir liseli iETT'nin akıllı durak sistemini hacklemiş. Size sistemi açıklayayım.

Paso basılan yerler şoförün önündeki makineye iletilir. iletilen veri Belbim'e iletiliyor. Burada veriler depolanır. Akıllı durak sistemi ise bir web tabanlı sunucuya bağlı. Belirtilen durak bölgeleri mevkiye göre web üzerinden senkronize ediliyor. Araçlardaki makineler de durakları bu web sunucusundan çekiyor.

Anlayacağınız Ekber sunucudaki bilgileri bölgelere göre ayarlanacak şekilde değiştirmiş ki bunun da senkronize olması 2 dakikadır.

Kısacası bu arkadaş web açığını bildirmek yerine egosunu tatmin etmeyi tercih edip insanları bir paniğe sürükleyerek söz konusu liseli tavrını korumuştur.
Helal olsun. Hackerlere ihtiyacımız var dediğim olay.
Işid falan sancaklar panik yapçaklar. Hangi ekber allahuekber. Bunlar hep illüminati. <3
Mr. robots in turkey.
Sozluk'teki hack olayının arka yüzü. Kesin bu iste ekber'in parmağı var.

Yani ekber hackledi dersen daha inandırıcı olur zall kardes