bugün

stephenie meyer'ın türkçe'ye çevrilen tek kitabı alacakaranlık'ın vampir olan baş kahramanı.

akıllı, zengin, karizmatik, olağanüstü güçlere sahip bir vampir bu edward. karizması ve çekiciliğiyle baş döndürüyor. üstelik akıl okuyor! her eve lazım...

(bkz: her genç kızın rüyası)
(bkz: erkek vampirlerin karizmatik olmasi)
herkesin aşık olduğu edward cullen kimmiş diye sinemaya gidilir.
filmin ilk sahneleri ve ilk tepkim... ıy tipsiz bu çocuk ya.
filmin ortaları... ne aptal bir kız bu ya edward'ı haketmiyor üstelik de çirkin.
filmden çıkış... bu kadar kusursuz olunabilir mi?
ev halkının,arkadaşlarımın adını duymaktan bıktıkları bir kitap karakteridir.
örneğin:
ben :özledim onu
dayım:kimi?
ben :Edward tabiki
dayım:yine mi bu çocuk?kimmiş bu yaaa?yeter yaaa?aaa
twilight filminde ne zaman çıkacağı belli olmayan karakter.**
son zamanlardaki kızların hayran olduğu bir tip. pek yakışıklı olmamakla beraber duyduklarıma göre filmdeki* rolü ona bu statüyü kazandırmış. fakat yine ülkemizin kızları kendilerini kaybetmislerdir. hani şeyler olur ya murat boz konserlerindeki kızlar "murat boooz bizi de boooz" gibi tezahüratlar atarlar ya da gökhan özen konserlerinde ya da ya da kenan doğulu konserlerindeki pis kızlar. bunların bazıları evde kalma potansiyeli yüksek bazıları ise kendilerini bir sey sanma durumundadır. yurdumunuz genç abazancan erkekleri dururken bunlar böyle tiplerle hayaller kurmaktır. ve bu hayaller genç abazancanların adriana lima ile kurduğu hayallerle eş değerdir.
facebookta hayran sayısı tüm hollywood artistlerini 2 ye katlayan yakışıklı prototip.
nefes kesici , tehlikeli , cool , görünce insanın kalbini tekleten ilah.
kitabı okuduktan sonra insanı daha çok etkileyen bir karakterdir bu. öyle kusursuz bir şekilde anlatılmıştır ki insan kendini kaptırıverir hemen.
kendi gözünden isabella swan'la tanışmasını anlatan midnight sun'da geçen şu sözüyle büyüleyen kitap karakteri.

--spoiler--
''her existence alone was excuse enough to justify the creation of the entire world.''
--spoiler--

ayrıca robert pattinson bu role olmamış diyor, daha adonis bir Edward bekliyorduk. *

edit: robert pattinson da fena olmamış o kadar aslında... *
insanı diğer insanlardan soğutan vampir. *her türlü güzel özelliğe sahiptir. ama aslında bizi edward'a aşık eden edwardın bella'ya olan aşkı, tutkusudur.
kitabı okurken aşık olduğunuz muhteşem ötesi karakter.ahhhh edward ahhhhh!
"yerim" diyebileceğim, "keşke gerçek olsaydı" diye hayaller kurduran roman kahramanı. yaş 18 de değil ama akıl kayıyor işte. rüyalarda yaşıyor bazı kendini bilmezler, çok net.
Stephenie Meyer in beş kitap olmasını umduğumuz güzelim serisinin yegane karakteri..
Genç kızların hayallerini süsleyen bu karakter,yakışıklılık ve karizma dışında,sadakat ve sevdiği için çok zor şeyleri göze alarak "ben" dahil olmak üzere birçok insanın kalbini çalmıştır. (:
"only a vampire can love you forever."
Adamım olan tek insan.Kitap Edward'ı o kadar mükemmel tasvir etmiş ki herkes aşık olabilir yani.
"instead of a prince with a white horse, i'd rather a vampire with a silver volvo."
"soluğunun balını çeken ölümün gücü, yetmemiş güzelliğini almaya"
kitaptaki tanımlamalara göre Robert pattinson yerine Mathias Lauridsen in* daha uygun olduğunu dusundugum roldür.
http://img213.imageshack....auridsen08springgiven.jpg
harlequinn müdavimi 40 yaş altı kadınlar ve çoktan geçmesi gereken ergenlik çağını bir türlü geçememiş yavru dişilerin hayallerindeki erkek modelidir.
(bkz: ben hep 17 yaşındayım)
zamanında vampirlerle ilgili makale yazdığınızda (ulan o değil de harbi aklıma sokayım konu kalmamış gibi.) "ay janie ne tür bi insansın sen ya, konu kalmamış gibi ucubeleri anlatmışsın resmen" diyen hatun kişiye "vampir mi ? aa ne güzel ben seviyorum vampirleri" dedirten orgazmik herif.

yok hafız yok, ben artık küstüm oynamıyorum.
mükemmel erkeğin vampir formunda vücut bulmuş hali.
her genç kızın rüyası.

kokundan etkilenir, tek düşündüğü sensindir, güçlüdür, güven verir, cool'dur, bayık bayık bakar, ölümsüzdür. ne güzel lan.

(bkz: istanbul çok güzel vapurlar filan)
kitapta anlatılan şahanelik ve mükemmelliğin filmde tam yansıtılamadığı karakter.
yaş kaç olursa olsun bütün herkesi hayran bırakmak adına oluşturulmuş bir karakter olduğu için filmde orta halli kalmıştır.**
filmde, güneş gözlüğü takıp kolunu Bella'nın omzuna atarak okula girdiği halinin, aşık olunacak derecede karizmatik olduğu vampircik.