bugün

dünyanın en zıt ama birbirlerini en çok seven 2 sevimli kuklası.
küçük bir ayrıntı.edi'nin kaşları yoktu. büdü ise tekkaştı.
Edi ile Büdü Amerikan ajanı çıktı
BBC, ABD'nin Susam Sokağı'nı kullanarak kendi kültürünü diğer ülkelerin çocuklarına aşıladığını öne sürdü. iddiaya göre, ABD bunun için programa oluk oluk para akıtıyor

http://www.vatanim.com.tr...id=13808&Categoryid=1
almancası ernie und bert olan iki kukla. beni şu ana kadar en çok yaran replikleri:

Büdü: Edi, bir güvercinle dama mı oynuyorsun?
Edi: evet, ama fazla zeki olduğu söylenemez. Benim onu 9 kere yenmeme rağmen o beni sadece 2 kere yenebildi.
Büdü: hı?!? o_O
ediciler ve büdücüler olarak bi dönem çocuklarını gruplaştırmış karakterler.. bir detay: edi, büdünün uyuması için olanca yardımseverliğiyle ona ninni söyler, büdü uyuyunca onu kaldırıp, şimdi de sen bana söyle der..
emre kongar ile mehmet barlas gibi muhteşem ikilidir.
gerçekte adı edinin erni,büdünün ise bart olan 80 kuşağının ortak noktası,hala izlenebilir, muppet show destekli kukla programı..
kucuklugumuz en sevilen kahramanlarındadır.
(bkz: onları hic unutmayacagız)
kendilerini inanılamz sevdirerek halk diline dahi resmen yerleşmiş karakterlerdir. sevimli ikililere onlardan sonra edi ile büdü denilegelmiştir.
(bkz: sagdaki karga)
BiRBiRLERiNDEN YARADILIŞ OLARAK ÇOK FARKLI OLMALARINA RAĞMEN, SEVGi DENEN ŞEYiN GÜCÜYLE BERABER OLAN, SEVGiDE MÜHiM OLANIN SADECE HiSSEDiLEN DUYGU OLDUĞUNU ÖĞRETEN KAHRAMANLAR. KEŞKE HEPiMiZ FARKLILIKLARIMIZ BiR YANA BIRAKIP, SADECE SEVEBiLSEK...
bitirim bir ikiliye hah hah sesleri ile verilebilecek lakap
(bkz: geeell balık balık balık)
gay olduklarından şüphelendiğim ikili...
kainatta her şey zıddıyla kaim olur sözünün ecnebi versiyonları. birbirlerini deli ederler, ortak hiçbir noktaları yoktur, edi şımarık bi velettir, gecenin bi yarısı suuuuu çok susadııııım diye herkesi uyandırır, büdü ise olgun bi kişiliğe sahiptir, kuşlara yem atmayı seven, huzur evinde yaşaması gereken bir karakterdir. ama ev arkadaşıdırlar, ne olursa olsun her bölüm sonunda yine canciğerlerdir. edinin canı yansa büdününki de yanar. ying yang sanki... tuhaf
karga nın uzun zamandır kullandığı avatarıdır.. *
(bkz: 05 edi)
neden yayından kaldırıldığını anlamadığım susamsokağının bomba karakterleri.. özellikle edinin büdüyü kitap okurken rahatsız etmesi sonucu büdünün cinnet geçirip ediyi sokak sokak kovalaması yarma etkisi yapar.
sayı saymayı onlarla ögrenmek , kuzuları saymak ayrı zevk hele kurabiyeleri başka olan çocukluğun vazgeçilmezleri neredeler şimdi ?
(bkz: edu ile lugano)
kuş sevgisi ile yaşayan büdü paylaşımcı sakin bir kişilikken ;zıt karakterdeki edi'nin susam sokağındaki her bölümde onu çıldırtmasıyla sonlanan izlenesi kukla show.
büdü yü seslendiren için (bkz: köksal engür)
'saf sevgi hertürlü çelişkiyi bağrına basar' tezinin yılmaz savunucularıdr kendileri * geeeeeel balık balık balık balık,bir de çoooooooo oooo oooo...k susadım!
büdünün hayatının hatası olan ediyle yaşadığı maceralarla izlediğimiz acayip ikili (büdü kaşlarını alsın mı almasınmı kamu oyu anketinin acilen yapılmasını öneriyorum)
fenerbahce taraftarının edu ile luganoya taktığı isim
fenerbahçe defansının anıyla sanıyla anılan ikilisi.