bugün

ılıktır.
gerçekten edebiyatı seviyorsa kızların onu sevmesine gerek görmez. zaten o erkek olmayan bir kıza ya da yare yazar, çizer, okur yanında olana değil.
her zaman konuşacak bir şey bulabilen erkektir ayrıca. kızların sevmediğini düşünenler ise pek bir yanılgıya düşerler. zira edebiyat sever bir beyefendinin akıllı olduğunu da düşünebiliriz. ayrıca hem kibar hem de birçok şey yazıp çizdiği ve okuduğu için anlayışlıdır da. bu yüzden edebiyat sever olmak sadece erkeğe değil her insana artı bir özellik katar
Her derme çatma şiir yazan erkek edebiyat sevmez, gerçekten edebiyat seviyorsa aşık olunası erkektir.
Eğer edebiyat ogretmeniniz bizimki gibiyse sevdirir size edebiyati.
Kitap okumak, siir okumak, bos zamanlarinda birseyler yazmaya calismak gay veya ılık olmak değildir efenim.
Seveyim diye bir kitap okuma grubuna gireyim dedim, her toplantısında şehir dışına çıktım, turnuvaya denk geldim falan. Herkese nasip olmayan birşey yani.
Sohbet etmesi keyifli olan erkekdir.
Sütü seven kamyoncu gibidir.
elinden tutulan, omzunda her daim bir kız başı olan erkektir. ama o kız başkasına verir. haklı da aq edebiyat seven erkek nedir! tüylerim diken diken oldu.
seside güzelse şiirler okur, canınızı yakmaz huzur verir sesi, mısralarında ısınırsınız, yanınızda ellerinizi tutuyomuş gibi güven dolu hissedersiniz, edebiyat herkesi besler ama erkeğe daha çok yakışır.
tadına doyum olmaz erkek modelidir. arkadaşlığı da sevgililiği de ayrı bir güzeldir. diyaloğa girdiğinizde size artı şeyler katar hep. günümüzde çoğunluğun kapladığı boş kafalardan, popüler kültür kölelerinden değillerdir.
benim de aralarında bulunduğum erkeklerdendir. duygusaldır.
Kitap okumayı ve kendisine birşeyler katmayı seven erkektir. Ilık olduğu kimileri tarafından dile getirilse de bu kişiler acizlikte dibe vurmuşlardır.
okudukça okuması gereken bir o kadar eser olduğunu fark eden, yazılmış bir sürü eserin hepsini okuyamayacagi için Üzgün olan, yazarların başyapıtlarini okumakla yetinen daha fazla okumak için elinden geleni yapan erkektir. okumak herseyden cok daha başka bir şeydir.

(bkz: rus edebiyatı)
(bkz: alman edebiyatı)
(bkz: Türk edebiyatı)
(bkz: ve daha fazlası)
Tadından yenmecek insan.oh mis yahu.
ünlü şairlerin çoğunun erkek olduğu düşünüldüğünde gayet normaldir.
ukala değilse iyi bir insandır muhtemelen. düz adam değildir, hayal kurmayı seviyordur, bol bol okuyordur da. belki biraz fazla romantiktir ama olsun, onu da hayat törpüler.
karşılıklı oturduğunuzda birbirinize şiir okuyup şair burda ne anlatmak istemiş acaba diye kafa yorduğunuz, peki sen şu yazarı biliyor musun diye araştırdığınız,birlikte spontane şiirler yazıp dalga geçtiğiniz erkektir,iyi ki vardır.
sohbet edilesi erkektir.
bana cemal süreya'dan bir mısra okusana?
Edebiyat sevmekten kasıt "ölüm ölüm nedir ki gülüm" gibi saçma sözler yazıp durum güncellemekse kılzarın hiç sevneyecegi bir erkektir. Ancak elinde şiir kitabıyla dolaşır, ana uygun güzel şiirler söyler, edebi eserlerden alıntılar yaparak muhabbeti renklendirirse çok hoş bir duruşu olur.
Kendini bilendir haddini bilendir saygıyı, sevgiyi, değer vermeyi ve onun gerektirdiklerini, kendi halinde hayatı sürekli bir akışta yaşayıp kendini mutlu etmeyi bilir.
sevgilisine cemal süreyya okuyor olma ihtimali yüksektir.
karı kız düşürmek için yapıyor çakal.