bugün

evet dostlar. sözlüktü, geyikti, şamataydı derken sanırım artık bu sözlük aleminde ele avuca gelir, pozitif bilime ve insanlığa katkısı olacak, ayrıca otoritelerin de ilgisini çekecek, günlük hayatta da(hayat kurtardığı için) işe yarayacak fikirler üretme zamanı gelmiştir. tanım yapacak olursak; insanlığın o kadar teknolojiyi elde etmesine rağmen, hala, 21. yy'da düşen uçaklara çözüm bulamamasına ithafen belki amatör ama sonuçta olumlu önerilerdir. misal, yolcu uçaklarında f-16'lar gibi fırlatma sistemi niçin uygulanmaz anlamam. pahalı mı? sorun bakalım bileti alırken yolcuya, uçağınız düşebilir.. fırlatmalı mı olsun koltuk yoksa fırlatmasız mı diye.. ben derim ki fırlatmalı.. hayat memat meselesi..
kesinlikle sıkı tutunmayınız, zaten tuttuğunuz şey düşüyor .
düşmeyin.

en mantıklısı. ya?

ya da düşen uçaktan kurtulmak yerine, henüz düşmemiş uçaktan kaçmayı deneyin.

onu da yapamadınız, "bugün allah için ne yaptın?" sorusunun cevabını vermeye çalışın. her türlü işiniz yaş.
geçen kahvede duymuştum, "uçak tam yere düştüğünde zıplarsanız bir şey olmaz".

yoksa uçak değil de başka bişey miydi acaba?.

(bkz: asansör)
üç kulhüvallahü, bir elham !
uçağa hiç binmemek.
hostesten iğne iplik isteyip kendinize bir paraşüt dikin. (paraşüt malzemesi isteğe göre hostesin elbisesi vs. olabilir.)
biraz pahalı olabilir ama kabin sistemi olmalı yani, tek ya da 3 kişilik kabinler tabii bu kabiblerde düşmeye yanmaya dayanıklılık olmalı. işin mantığını açıklamak biraz uzun sürer ama soğutma sistemleri filan olabilir.
atlayın. uçaktan kurtulursunuz. ama ufak bir sorununuz daha kaldı; (bkz: çok yüksekten atlayıp da ölmemek için önerileri)
biletinizi kanat kısmından almalısınız. zira uçak düştüğünde * en sağlam yeri kanat kısmıdır.
uçağın lost adasına düşmesi için dua edin...
**Hava ortamında aynı anda bırakılan çelik bilye kuş tüyünden önce düşer.çelik gibi yüreğimiz varsa korku ile doldurmanın tam sırası.

**Serbest düşen bir cisim her saniye bir öncekine göre daha fazla yol alır bu yüzden bileklerinizi arkanızdan kelepçeleyin.Teslim olun 2.emre kadar...

**serbest düşen bi cismin ayrıca her saniye yerçekim ivmesi kadar hızı artar bundan mütevellit zamanı geriye sarın.

**Dünya dönerken ekvatordaki bir noktanın çizgisel hızı, kutuplardakine göre daha büyüktür bu nedenle kutuplara ulaşamadık diyelim yapacağımız bi şey daha var dünyaya dur demek! hişt ağır ol babında...
kaçın, üzerinize düşmesin bari.
Daha önce düşen uçaklardan kurtulan insanların anılarını okumak. ben yaptım sizde yapabilirsiniz.
bırakınız düşsün, asıl önemli olan düştükten sonrasıdır. (bkz: ölüm ve sonrası)
güncel Önemli Başlıklar