bugün

filmin şahsımca beklentilerimin çok çok altında kaldığını düşünmemi sağlayan durum ki;

ahmet kural ve murat cemciri çalgı çengiden bu yana takip ederim ve yaptıkları en kötü iş diyebilirim.recep ivedik ve kurtlar vadisinin seyircisine göz dikerek yola çıktıkları filmin ilk yarım saatinde net bir şekilde hissediliyor.filme gelen kitlede bu hedeflerine ulaşacaklarını benim bulunduğum sinemada hissettiriyordu.5 sap takılan tüm üniversite öğrencileri nerdeyse anlaşmış gibi sinemadaydı.tüm küfürlerde ağızları ayrılarak güldüler,bağırdılar,alkışladılar yani kısaca gittiğime pişman ettiler.bu adamları bitirelim gibi bir niyetle yazmıyorum bunları ki zaten bitirecek gücümde yok * .bu adamlardan daha kaliteli ve özgün bir şey beklerdim,ama film tamamen piyasaya yönelik yapılmış.istediklerini de alırlar çok izlenir film. özcan deniz filmlerinin 2 milyon izlendiği bir ülkede çok izlenen film yapmak büyük bir sanatsal başarı içermese gerek.
(bkz: olduğu kadar)
(bkz: olmadığı kader) *
herkesin kendi fikridir saygı duymak gerekir ama bu konuda cem yılmaz'ın güzel bir lafı var: (bkz: çocuk olmuş mu)
(bkz: olsun mu olmasın dert sana uğramasın)
(bkz: olmasaydı olurduk)